Rüyada “Rüyada Yılan Boğmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yılan Boğmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Yılanı rüyada boğmak genel anlamda kişinin çevresindeki düşmanlarla mücadele etmesi olarak nitelendirilmektedir. Bu yönde;

  • Düşmanla mücadele etmek,
  • Düşmanı hayatından uzaklaştırmaya çalışmak,
  • Düşmanı alt etmeye çalışmak gibi değişik yorumlar içermektedir.

Rüyada yılan boğmaya çalışmak ve sonunda boğmak rüya sahibinin çok yakınlarında bulunan düşmanlarıyla yaptığı mücadele sonunda tam olarak kazançlı çıkması, mücadeleyi kazanması ve düşmanlarını alt etmesi olarak açıklanabilir. Aynı zamanda rüya sahibinin çevresindeki düşmanların amaçlarına ulaşamayarak rüya sahibinin mutluluğunu izlemek zorunda kalmaları olarak da açıklanabilir.

Rüyada Elleriyle Yılan Boğmak

Rüyada elleriyle yılan boğmak rüya sahibinin hayatını zorlaştırmak ve onu her anlamda zor duruma düşürmeye çalışan kişilerin varlıklarını işaret ederken, bu kişilerin amaçlarına asla ulaşamayacakları hatta yapmak istedikleri kötülüklerin tamamen ters teperek kendi hayatlarının zorlaşacakları ifade edilmektedir. İmamı Nablusi (r.a) rüyasında elleriyle yılan boğduğunu gören kişilerin çevresindeki düşmanları göz önünde bulundurulduğunda bu olumsuzluklardan tam anlamıyla çıkmayı başararak, bu olumsuzlukların rüya sahibi hakkında kötü düşünen düşmanlarının hayatına musallat olacağını ifade etmektedir.

Rüyada Yılanı Boğmaya Çalışmak

Rüyada yılanı boğmaya çalıştığını gören başka bir deyişle rüyada yılanı elle boğmak ile alakalı rüya gören bir kişinin çevresindeki düşmanlarının rüya sahibi hakkındaki amellerine ulaşamayarak; özellikle yaşayacakları ailesel problemler sayesinde yok olup gidecekleri düşünülmektedir. Câferi Sâdık (r.a) bu konuda tuzaklardan bahsederken, rüya sahibine zarar vermek isteyenlerin ortaya koyacakları hiçbir tuzaktan en ufak bir sonuç alamayacaklarını vurgulamaktadır. Özetle rüyada yılan boğmaya çalışan ya da boğan bir kişi için rüyanın hayırla değerlendirilmesi yapılabilirken, çevresindeki düşmanlar için zor günlerin başlamasıyla alakalı olumsuzluklar anlamında da olumsuz yorumlar yapılabilmesi de mümkündür.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Yılan Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Yapılan Hayır ve İyiliklerin Karşılığının Görülmesi

Rüyada yılanı ezerek boğmak ile alakalı da olumlu yorumlar yapılabilmesi mümkündür. Kişi rüyasında yılanı ezdiğini ve boğduğunu görürse geçmişinde yapmış olduğu iyilik ve hayırların karşılığının artık alınmaya başladığı İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rivayet edilmektedir. Bu noktada rüya sahibinin düşmanları tarafından zarar görmeyeceği, kendisi hakkında düşünülen her türlü kötülüğün ise Allah’ın hidayeti sayesinde saf dışı kalacağı da ifade edilmektedir.

Rüyada Yılanın Boğazını Sıkmak

Rüyada yılan boğmak ile alakalı ifade edilebilecek bir diğer rüya, rüyada yılanın boğazını sıkmak olarak ifade edilirken rüya sahibinin etrafındaki tüm düşmanları kolaylıkla saf dışı bırakacağı vurgulanmaktadır. Câferi Sâdık (r.a) oldukça hayırlı olarak nitelendirdiği bu rüya sonucunda rüya sahibinin güç ve kudretine atıfta bulunurken, rüya sahibine zarar vermek için bir araya gelen düşmanların bütünlüklerinin bozulacağını da ifade etmektedir. Aynı zamanda rüyada yılanın boğazını sıkmak rüya sahibinin kendisine zarar vermek isteyen düşmanlarına büyük bir ders vereceğinin de anahtarı konumunda gösterilmektedir.

Yılandan Kaçmak görmenin tabiri için, Rüyada Yılandan Kaçmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Yılanı Boğarak Öldürmek

Rüyada yılanı boğarak öldürmek ile alakalı yapılan rüya tabirlerinin özünde de oldukça ferah ve aydınlık unsurlar ön plana çıkmaktadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyada yılanı boğarak öldüren kişinin iş hayatındaki sıkıntılarını kısa bir sürede aşacağı ifade edilirken, maddi olarak rüya sahibine zarar vermek isteyen kişilerin yenilgiye uğratılacakları, rüya sahibini iflas ettirmeyi başaramayacakları ve bu yönde tüm çabalarının boşa gitmesi olarak açıklanabilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada yılanın ölene kadar boğazını sıkan kişinin hayatında darboğazlar varsa onlardan çıkacak, maddi anlamda güçlenecek ve alım gücü de gözle görülür bir biçimde artacaktır.

Rüyada Yılanı Boğmayı Başaramamak

Rüyada yılanı boğmaya çalışan ancak bunu başaramayan kişi için ise rüya yorumunda pek de olumlu yorumlar yapılabilmesi mümkün değildir. Rüyada yılanı boğmaya çalışmak ile alakalı rüya sahibinin son dönemde planladığı olguları yerine getiremediği, maddi açıdan zorluklar yaşadığı ve aile yaşamında da bazı zorluklarla karşılaşabileceği ifade edilmektedir. Câferi Sâdık (r.a) bu rüyayla ilgili yorumunda rüya sahibinin istediği yönde adımlar atamadığı için düşmanlarının güçlenmesine engel olamadığı ve bu sayede kişinin soğukkanlı yapısının sona ererek çevresine zarar verebileceğini de belirtmiştir. Başarı hikayesi ve arzu edilen planlar açısından da olumsuz manada değerlendirilebilecek rüya için söylenmesi gereken bir başka detay da kişinin kendi başta olmak üzere çevresindeki yakın arkadaşlarına ve akrabalarına karşı takınacağı olumsuz tavır olarak da ifade edilmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani