Rüyada “Rüyada Yılan Avlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yılan Avlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen yılanı avlamak rüyanın iyi çıkacağına işaret eder. Rüyada yılan görmek Diyanet tabirine göre düşmanları simgeler ve korkuyu temsil eder. Rüya sahibi rüyasında gördüğü yılanı avlarsa o dertten ve sıkıntıdan kurtulacak demektir. Rüya sahibi yılanı avlar ve parçalarsa kendisine kötülük etmekte olan bir kişiyi hayatından çıkaracağına işaret eder. Rüya içinde yılanı avlarken kişi mutsuzsa yakın çevresinden birinin ona yaptığı ya da yapacağı kötülükleri beklemediği bir anda öğrenecek olarak yorumlanabilir. Ancak kişi bu düşmanına karşı da önlemini alıp dertlerinden, sıkıntılarından kurtulacaktır. Caferi Sadık (r.a) tabirine göre; rüyada yılan görülmesi gizli düşmanlık olarak yorumlandığından bu rüyada yılanın avlanması da gizli düşmanın ortaya çıkmasına işaret eder.

Yatakta Yılan Görmek Nedir?

Kişi rüyasında kendi evini ya da kendi yatağını görüyorsa burası kendi hanesinin içidir. Rüyada yatakta yılan görmek hane halkından birinin rüya sahibine karşı düşmanlığına işarettir. Düşmanı hem ev halkından biri olabilir hem de aile dostu samimiyetinde olup sürekli evlerine girip çıkan insanlardan biri olabilir. Rüyayı gören eğer evli ise eşi ile geçim sıkıntısı çekecekleri şeklinde yorumlanabilir.

Evde Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen yılan kişinin hayatında ona karşı kötülük düşünen, ona karşı düşmanlık yapan birilerinin olduğu şeklinde yorumlanır. İmamı Nablusi (r.a) yorumunda; rüyada yılan görülmesinin mal sahibi yani yılanın zengin bir düşmana işaret ettiği şeklinde açıklamıştır. Rüyada evde yılan görmek ise kişinin yakın çevresinden ya da kendi ailesi içinden birinin rüya sahibine kötülük beslemesi olarak yorumlanabilir. Kişi eğer evli ise bu düşmanlar eşlerin arasını bozmak maksadıyla da kötülük düşünüyor olabilirler. Rüya sahibi kendi evinin içinde yılan görmesi de bu kötülüğü yapan kişinin rüya sahibine gün geçtikçe yakınlaşacağına da işaret etmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Yılan Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yılanın Kovalaması

Rüyada yılan kovalaması rüya sahibinin zor günler geçireceğine delalet eder. Rüya sahibi dertlerini ve problemlerini çözmek yerine devamlı bunları erteliyorsa böyle bir rüya görmüş olabilir. Kişinin dertleri ve problemleri yılan şeklinde simgelenebilir. Ancak bir diğer yorum olarak da rüya sahibinin düşmanlarının harekete geçmiş olacağıdır. Eğer rüya sahibinin bildiği düşmanları ya da kötülük etmek isteyen tanıdıkları varsa onların yapacakları kötü eylemlere başlıyor olduklarını simgeleyebilir.

Rüyada Yılanın Saldırması

Rüyada yılan saldırısına uğramak yakın bir vakitte rüya sahibinin büyük dert ve problemlerle karşılaşacağına işaret eder. Kişi çevresinden yakın bir zamanda zarar görebilir. Eğer rüya sahibinin borçları varsa bu borçları ödeyemeyecek duruma geleceğine işaret etmektedir. Kişi çevresindeki kişiler nedeniyle de sıkıntılı zamanlar yaşayabilir. Yakın çevresinin kendisiyle tartışması ya da kişi evli ise yakın çevresinin eşi ile bir tartışması olabilir. Bu durumda rüya sahibi gördüğü rüyadan çıkarım yaparak çevresi ile oluşabilecek kötü durumlara karşı tedbirini almalıdır. Tartışma çıkması mümkün olan ortamlardan uzak durmalıdır. Rüya da yılanın saldırması düşmanların artık harekete geçip sonuca ulaştığı şeklinde de yorumlanabilmektedir. Her iki durumda da kişi tedbirli olmalıdır.

Rüyada Yılanın Isırması

Yılanların görüldüğü rüyalarda yoruma etki eden pek çok farklı unsur vardır. Yılanın ne şekilde görüldüğü de çok önemlidir. Rüyada yılan ısırması çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Yılanın ısırdığında kan çıkmış olması önemlidir.

  • Eğer yılan rüya sahibini ısırdığında kan çıkmışsa bu rüyanın bozulacağı anlamına gelmektedir.
  • Yılan ısırdığı halde kan gelmiyorsa bu da düşmanın istediğini elde ettiği şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyadaki yılanlar düşman olarak yorumlanırken yılanın saldırıya geçip ısırması kişinin düşmanlarının istediğini elde ettiğini gösterebilmektedir.

Yılan Avladığını görmenin tabiri için, Rüyada Yılan Avladığını Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Yılan Yuvası Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada yılan yuvası görmek rüya sahibinin yakın zamanda gideceği bir evde düşmanlarıyla karşılaşacağına işaret etmektedir. Kişinin kendi isteği ile oraya gitmesi düşmanlarından korkmadığı ve çekinmediği anlamını da taşımaktadır. Kişi gördüğü yılan yuvasında pek çok iri yılan görmüşse bu kendisinden yaşça büyük kişilerin de kendisi hakkında kötülük yaptıklarına yorulur.

Rüyada Görülen Yılanı Öldürmek

Rüyada yılan görmek ve öldürmek rüya sahibinin düşmanları karşısında bir başarı elde etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi düşmanlarının yapmak istediklerine fırsat vermeyecek ve düşmanlarından kurtulacaktır. Kişi yılanı öldürürken bundan mutsuzluk hissediyorsa bu kişinin yakınlarından birinin düşmanlığını öğreneceği şeklinde yorumlanabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani