Rüyada “Rüyada Yılan Avına Çıkmak” Görmek

Rüyada Yılan Avına Çıkmak

Rüyada yılan avına çıkmak, İslam din alimlerine göre bu rüya, genel anlamda büyük bir güçlükle karşılaşılacağının işaretidir. Rüyada yılan avına çıktığını görmek, rüyayı gören kişinin, yüzleşmeme imkanı bulunan büyük bir sorunuyla yüzleşmeyi seçeceği manasına gelir.

Rüyada yılan avına çıkmak, rüyayı gören kişi için büyük bir yüzleşmenin kendisini beklediği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Yılan Avına Çıkmak İslami Anlamı

Bazı İslam yorumcuları ise, bu gibi rüyaları, rüya sahibinin, hile yaparak ve kurnaz davranarak düşmanına karşı üstünlük kuracağına yorar.

İslami rüya tabirlerine göre, yılan içeren rüyalar, rüya sahibine uyarı niteliğindedir. İmam Nablusi (r.a.) rüyada yılan görmenin, şayet yılan büyük ve uzunsa korkulan bir kişiye delalet olduğunu bildirmiştir.

Rüyada Yılan Avlamak

Rüyada yılan avlamak üstesinden gelinecek bir sorun olarak tabir edilir. Rüya sahibi sorununu daha dolambaçlı yollarla çözer. İslami rüya tabirlerine göreyse, rüyasında yılan avladığını gören kişi maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup refaha kavuşur. Bu gibi rüyalar ilahi bir uyarı niteliği taşır. Rüya sahibi ilahi uyarıyı dikkate alıp, tedbirli olursa, başındaki musibetleri savar, düşmanından zarar görmez ve pek çok derdinden kurtulur. Yılanı başını ezerek avladığını gören kişi, büyük bir güce ve kudrete kavuşur. Yılanı boğarak avladığını gören kişi zorlu bir sürecin ardından hak ederek kazanılmış başarılara ulaşır. Yılanı keserek avlayan rüya sahibi, büyük ver herkesi şaşırtacak bir zafer elde eder.

Rüyada Yılan Aramak

Rüyada yılan aramak İslami rüya tabirlerine göre, oldukça yakın ve beklenmedik bir düşmana işarettir. Rüyada yılan aradığını gören kişinin gizli bir düşmanı vardır. Bu düşman hane içinden birisi bile olabilir. Rüya sahibi bir düşmanının olduğunu bilir ama bu düşmanın kim olduğunu bilmez. Ne kadar arasa da düşmanının kim olduğunu bulamaz çünkü düşmanı olan kimseden düşmanlık ummaz. Bazı yorumcularsa, bu gibi rüyaları, rüya sahibinin işlerinin ve sosyal ilişkilerinin yolunda gitmediğine, iş yaşantısının ve insan ilişkilerinin düzelebilmesi için hayatından çıkarması gereken insanlar bulunmasına yorar.

Rüyada Yılan Adam Görmek

Rüyada yılan adam görmek maddi bir konuda verilen bir sözün tutulmasıyla birlikte, rüya sahibinin maddi zorluklardan kurtulacağına delalettir. Rüya sahibi, alacağı varsa, alacağını tahsil eder. Kimi alimlere göre, bu rüya, rüya sahibinin yakın zamanda, hayırlı bir kimseyle evlilik yapacağına işaret eder.

Rüyada Yılan Ailesi Görmek

Rüyada yılan ailesi görmek rüya sahibinin çok fazla düşmanının olduğuna ve bu düşmanların birlikte hareket ederek, rüya sahibini zarara uğratmaya çalıştıklarına yorulur. Rüya sahibi, eğer durumu bilmezden gelip düşmanlarına karşı tedbirli olursa, düşmanları birbirine düşüp, rüya sahibini zarara uğratmak isterken, kendileri zararlı çıkar.

Rüyada Yılanın Ağzına Girmesi

Rüyada yılanın ağzına girmesi İslami rüya yorumcuları tarafından, rüya sahibinin, tanıştığı bilgi bir kişi vesilesiyle ilim irfan öğreneceğine ve hakikate ulaşacağına yorulur. Başka yorumcularsa rüya sahibinin kısa bir süre içinde, yeni bir kursa ya da okula başlayıp, eğitim alacağına yorarlar. Rüyasında ağzına yılan girdiğini gören bir kimsenin, kendisine çok yakın olmayan birilerinden göreceği güzellikler vesilesiyle yaşama sevinci artar.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani