Rüyada “Rüyada Yılan Almak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yılan Almak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüya esnasında yılanı almak pek çok hayra ve şerre yorulur. Rüyada yılan görmek, görülen yılanın şekline, biçimine, rengine, görüldüğü yere ve yılanın hareketlerine göre farklı yorumlanmaktadır. Ancak rüyada yılan görmek genel kanıya göre ilahi bir mesaj olarak yorumlanır. Bu rüyalar görüldüğü zaman ciddiye alınmalıdır. Bu rüyalar görüldüğü zaman kimseye anlatılmamalı, rüyanın olumsuz sonuçlarına karşı her zaman Allah’tan yardım istenmeli, dua edilmelidir.

Rüya Tabirlerinde Yılan Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan görmek Diyanet tabirlerine göre yılan bir düşmanı, rüya sahibinin hayatındaki korku ve endişeleri yansıtmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre; rüyadaki yılan mal sahibi düşmanı temsil etmektedir. Çünkü rüya içerisinde görülen zehir mala işaret eder ve yılan düşman olarak yorumlanır.

Rüyada Evde Yılan Görmek Ne Demektir?

Rüyada yılan görmenin olumlu ve olumsuz pek çok yorumu bulunmaktadır. Rüyada evde yılan görmek çok yakın bir dost ya da akrabadan bir zarar görüleceğine işarettir. Rüyada kişinin kendini evinde görmesi huzurda ve güvende hissetmesi demektir. Ancak düşman burada yılan suretinde görünerek hem rüya sahibinin evine girip çıkmakta hem de ona düşmanlık etme anlamı taşımaktadır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yılan Isırması Kötü Müdür?

Rüyada yılanla yan yana gelmek düşman ile karşılaşılacağı anlamını taşımaktadır. İbn-i Sirin (r.a) yorumunda; rüya içerisinde yılan görme ve rüyada yılan ısırması durumlarını ansızın derde düşmek ve bu dert altından kalkamamak olarak yorumlamıştır. Rüyada yılanın size ısıracak kadar yakın olması yakın çevrenizden birinin size düşmanlık ettiğini gösterir. Rüya içerisinde üç durum vardır. Eğer;

  • Yılan size yaklaşmış ağzını açmış ancak ısırmıyorsa büyük bir tehlikeyle yakın zamanda karşılaşacağınız anlamına gelir.
  • Yılan sizi ısırmış ancak kan akmışsa düşmanlık eden kişinin sonuca ulaşamayacağına çünkü kanın rüyayı bozduğu yorumu yapılmaktadır.
  • Yılan rüya sahibini ısırmış ancak kan akmıyorsa size kötülük eden kişi istediği sonucu almış, sizi derde sokmuş anlamına gelmektedir.

Rüyada Yılanın Saldırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan görmenin genellikle olumsuz yorumlandığı bilinir anca rüya sahibinin yılana karşı verdiği tepkilerde rüyanın anlamını değiştirmektedir. Rüyada yılan saldırması düşmanınızın sizin başınızın derde girmesi için uğraştığını gösterir. Ancak rüya sahibi bu saldırı karşısında sessizce bekliyorsa bu kişinin düşman olduğundan haberi yok demektir. Ancak rüya sahibi saldırıya karşı koyuyorsa bu düşmanını tanıdığı ve zaten ondan böyle bir eylemi beklediği şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Birden Fazla Yılan Olması

Rüya içerisinde birden fazla yılan bir arada görünebilir. Rüyada çok sayıda yılan görmek kişinin birden fazla düşmanı olduğuna işarettir. Eğer bu yılanlar bir arada duruyorsa düşmanları kendisi arasında dosttur. Yani birbirini tanıyan kişiler rüya sahibine düşmanlık etmektedirler. Ancak eğer farklı farklı yerlerde yılanlar varsa bu da düşmanların birbirlerini tanımadığı anlamına gelmektedir.

Yılan Isırması görmenin tabiri için, Rüyada Yılan Isırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Yatağın İçinde Yılan Olması

Rüyanın içerisinde rüya sahibi kendi evini, kendi eşyalarını görüyorsa o esnada kendini huzur ve mutluluk içinde hissediyor demektir. Rüyada yatakta yılan görmek pek çok farklı şekilde yorumlanabilmektedir. Caferi Sadık (r.a) yorumunda gizli düşmanlık ve geçim derdi çekme şeklinde tabir etmiştir. Kişi evli ise ve kendi yatağında yılanı görüyorsa bu eşi ile arasında büyük problemler çıkacağına işarettir. Rüya sahibi başkasının yatağında yılan görüyorsa yakın zamanda birini ziyarete gidecek ve bu ziyaret ettiği kişi aslında onun düşmanı olacak anlamına gelmektedir.

Farklı Renkte Yılanlar Görmek

Rüyada yılanların biçimi ve renkleri rüyanın iyiye ya da kötüye yorumlanmasını sağlamaktadır. Eğer rüya sahibi rüya içerisinde siyah yılan görüyorsa bu kötüye yorumlanır. Rüyada siyah yılan görmek çok güçlü bir düşmanın varlığına işaret etmektedir. Siyah yılan şeklinde görülen kişi hem maddi açıdan çok zengindir hem de ona destek olan pek çok farklı kişi yanında bulunmaktadır. Bu nedenle siyah yılan şekline bürünmüş düşman oldukça zararlıdır. Bu tarz rüyalarda kişi eğer yılandan çok korkup kaçmaya başlıyorsa düşmanın geçmiş zamandan beri pek çok kötülük yaptığı ancak rüya sahibinin fark etmediği şeklinde yorumlanabilir. Rüyada sarı yılan görmek ise rüya sahibinin genç bir düşmanı olduğunu şeklinde yorumlanır. Kişinin kendi yaşıtı arkadaşı ya da akrabası olabileceği gibi kendinden yaşça küçük biri de onun düşmanı olabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.