Rüyada “Rüyada Yetim Görmek” Görmek

Rüyada Yetim Görmek

Rüyada Yetim görmek, toplum nazarında kabul görmemeye, dışlanmaya ve hor görülmeye yorulduğu gibi aynı zamanda bu rüyanın görülme biçimlerine göre farklı tabirleri de içermektedir. Bir kimse rüyasında bir yetime yardım ettiğini gördü ise, bu rüya bu kimsenin hayırlı işler yapacağına delalettir.

Rüyada Yetim Görmek İslami Anlamı

Rüyada Yetim görmek, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; bir kimsenin iki dünyada da mutlu olacağına işarettir. Rüya sahibi rüyasında bir yetimi giydirdiğini, doyurduğunu görmüşse bu rüya kişinin malını hayır yolunda harcayacağına ve bu hayırların hem toplum nazarında Allah tarafından kabul edileceğine delalettir.

İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada yetim sahiplendiğini görmek zayıf bir düşman ile tabir olunur. Buna göre bu kimse çevresindeki kimselere karşı dikkatli olmalıdır. Bu kimse zayıf ve güçsüz görerek birisini himaye ederse, bu yardım ettiği kimseden daha sonra büyük bir zarar görebilir.

Rüyada Yetimhane Görmek

Rüyada yetimhane görmek sevince delalettir. Rüya sahibi geçim sıkıntısı içerisinde ise, bu rüya onun gelecek yaşamında beklemediği yerlerden gelecek kazanç kapıları sayesinde zengin olacağı ve geçim darlığından kurtulacağı olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yetim Bebek Görmek

Rüyada yetim bebek görmek farklı biçimlerde tabir olunur. Bazı yorumlara göre bu rüya sıkıntı ve üzüntüye işarettir. Rüyada görülen yetim bebek, bazen gizli düşman ile açıklanır. Bir diğer yoruma göre ise, bu rüyayı gören kimseler vicdani bir huzur bulacaktır.

Rüyada Yetim Doyurmak

Rüyada yetim doyurmak, gelecek hayırlı haberlerin, mutlu günlerin müjdesi olarak tabir edilmektedir. Bir kimse rüyasında yetim bir kız çocuğunu doyuruyorsa, bu rüya alınacak tez hayırlı habere yorulur. Rüyada görülen yetim erkek çocuğu ise, güce ve kudrete yorulur. Bu rüyanın sahibi ummadığı maddi ve manevi bir güce sahip olacaktır.

Rüyada Yetim Başı Okşamak

Rüyada yetim başı okşamak, dönecek olan şansa delalettir. Rüyada yetim çocuğun başını okşamak, kişinin bazı hayırları işlemesi sonucunda şansının açılacağı tabir edilmektedir.

Rüyada Yetim Çocuğa Bakmak

Rüyada yetim çocuğa bakmak, bir süre yaşanan sıkıntılardan sonra büyük bir bolluk ve berekete kavuşmaya işarettir. Başka bir yoruma göre ise, rüyada yetim kız görmek, bu rüyanın sahibi büyük maddi kayıplar yaşayabilir. Bu durumun yaşanmaması için kendisine bir uyarı niteliği taşıyan bu rüya, kişinin malının zekatını ve sadakasını vermesi gerektiğine de yorumlanır.

Rüyada Yetim Evlat Edinmek

Rüyada yetim evlat edinmek, bir çocuk sahibi olmakla tabir olunur. Bir diğer yoruma göre de bu rüya zorluk çeken birine yardımcı olmak olarak açıklanır.

Rüyada Yetime Yardım Etmek

Rüyada yetime yardım etmek, iyilik yapmaya ve bunun karşılığında iyilik görmeye işarettir.

Rüyada Öksüz Çocuk Görmek

Rüyada öksüz çocuk görmek ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, onlara çalışma imkanı vermek hayır ve hasenatta bulunmak olarak tabir edilir.

Rüyada Yetim Sevindirmek

Rüyada yetim sevindirmek, rüya sahibinin sevineceğine, sıkıntılarından kurtulacağına delalettir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani