Rüyada Yeşil Erik Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

E
A+
A-

Rüyada yeşil erik görmek diyanet ve İslami yorumu. Rüyada hamileyken yeşil erik görmek, birinin yeşil erik vermesi ve birine yeşil erik verdiğini görmenin dini tabiri. Rüyada yeşil erik dağıtmak, yeşil erik ikram etmek, yeşil erik toplamak hakkındaki gerçek rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Yeşil Erik Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen yeşil erik meyvesi genellikle güçlü bir kimse ile yaşanacak olan ilişkiler ile ilintili bir rüyadır. Bu rüyayı gören kimseler alimler tarafından şanslı olarak nitelendirilir. Bu rüyayı gören kişiler erken yaşta sorumluluk alan kişiler olabilirler. Bu durum onların daha güçlü olmasına sebep olduğundan bu kişilerin rüyanın olumsuz etkileri ile daha iyi bir şekilde baş etmelerine neden olacaktır.

Bu rüyada görülen detaylar da son derece önemlidir. Örneğin rüyada eriğin dalında olması genellikle olumlu yorumlanırken eriğin yerde yer alması is genelikle olumsuz durumların yaşanacak olmasının bir işareti olarak yorumlanmaktadır.

Hamileyken Rüyada Yeşil Erik Görmek

Hamileyken rüyada yeşil erik görmek rüya sahibi kişinin gücünü bütün insanlara kanıtlaması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu güç siyasi güç ya da maddi güç olabilir. Bazı alimler bu rüya sayesinde kişilerin hayatlarında bazı olumlu durumların gerçekleşeceğini de söylemişlerdir. Bu olumlu durumların başında da maddi anlamda yaşanacak olan olumlu durumlar gelmektedir. Bu kimseler kısa süre içerisinde bol miktarda para kazanabilirler. Kazandıkları paralar ise bereketli olacak ve bu nedenle harca harca bitmeyecektir.

Rüyada Çürük Yeşil Erik Görmek

Rüyada çürük yeşil erik görmek felaketlere işaret eden bir rüyadır. Bu rüya ile kişiler işlerini kayıp edebilirler. Sahip oldukları birikimlerden olabilirler. Bir takım olaylardan dolayı rahatsızlık duydukları problemler hakkında bazı gelişmeler yaşanabilir. Bu gelişmelerin ise kişilerin hayatlarında kalıcı değişiklikler yapacağı bilinir.

Bazı alimler çürük yeşil eriğin sakat bir kişinin doğmasına neden olacağına işaret ettiğini söylemişlerdir. Bu nedenle görülmesi arzu edilen rüyalardan bir tanesi değildir. Aynı zamanda sakat doğan çocuk aslında beyinsel olarak problemi olan bir çocuğun benzetmesi şeklinde de kullanılır. Yani aslında ortada fiziksel olarak sakat olan bir çocuk doğmaz. Fakat kişilerin zihinsel olarak bazı problemleri ortaya çıkabilir. Bu zihinsel problemler hem aileye hem de çocuğun kendisine özellikle eğitim hayatında ve sosyal hayatında problemlere sebep olacaktır. Bu nedenle kişilerin son derece dikkatli olmaları önerilmektedir.

Rüyada Dalında Yeşil Erik Görmek

Rüyada dalında yeşil erik görmek önemli konular hakkında karar alınması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu kararlar genellikle sağlık ile ilgili konularda alınacak olan kararlardır. Kişiler sağlıklarını etkileyecek konularda karar alırken mutlaka bilen bir kişiye danışarak hareket etmelidirler. Bu rüya aynı zamanda:

 • Zor durumların baş göstereceğine,
 • Karanlık insanların rüya sahibi kişilerin hayatına dahil olacağına,
 • Rüya sahibi kişilerin fiziksel acı yaşamalarına sebep olacak bir takım kazalar geçirmelerine sebep olacaktır.

Rüyada Ekşi Yeşil Erik Görmek

Rüyada ekşi yeşil erik görmek rüya sahibi kişinin işini dikkatli olarak yapmazsa başına bir bela gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Bu bela genellikle kişilerin sağlığını olumsuz manada etkileye bir bela olacaktır. Kişiler özellikle sindirim problemleri yaşayabilirler. Bu problemler ise iyileşmesi son derece zor olan ve kişileri zor durumda bırakacak olan problemler olacaktır.

Bazı rüya alimleri kişilerin zor durumdan kurtulmaları için bol dua etmeleri gerektiğini söylemişlerdir. Aksi takdirde rüyaların olumsuz etkilerinin gözlenmesi daha muhtemel olacaktır. Yapılan bir diğer öneriye göre ise olumsuz etkilerin yaşanmaması için kişilerin çevrelerinde yer alan fakir insanlara bol miktarda maddi ve manevi yardımlar yapmasıdır.

Rüyada Birinin Erik Vermesi

Rüyada birinin erik vermesi rüya sahibi kişinin hayatında yapacakları önemli değişikliklerin habercisidir. Bu kişiler özelikle maddi konularda kendilerini etkileyecek bazı konular hakkında değişiklik yapma yoluna gidebilirler. Fakat bu değişimlerde bulunmak insanların sandığından daha zor olacaktır. Böyle durumlarda ise kişilerin sabırlı olmaları gerektiği ve anlayış göstermeleri önerilmektedir.

Bir diğer alime göre bu rüyanın anlamı yanlış işler ile uğraşan kişilerin başlarının belaya gireceği şeklindedir. Rüya sahibi kişiler ilgilenmeleri gereken konular ile ilgilenmezlerse kısa sürede hayal kırıklığına uğrayacaklar ve aynı zamanda da üzüleceklerdir.

Rüyada Kırmızı Erik Ağacı Görmek

Rüyada kırmızı erik ağacı görmek rüya sahibi kişilerin hayatında yer alan gizli düşmanların bir işaretidir. Bu insanlar hiç beklemedikleri insanlar tarafından dolandırılabilirler. Bunun sonucunda tamiri zor olan bir takım problemler ile karşılaşabilirler. İslam alimlerine göre bu rüyanın olumsuz anlamları ağır bastığından rüya sahibi kişilerin dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bazı alimlere göre rüya sahibi kişilerin dikkatli olmamaları halinde kendileri ile ilgili bazı sorunlar ile karşılaşmaları son derece kaçınılmaz olacaktır. Bu problemlerin başında sağlık ve maddi problemler gelmektedir.

Rüyada Kırmızı Erik Görmek

Rüyada kırmızı erik görmek kişilerin özellikle aşk hayatlarında yaşayacak oldukları sorunların bir işaretidir. Kişiler bekledikleri ilgiyi bulamayabilirler ve bu durum onları üzebilir. Bu duruma ek olarak bazı alimler kırmızı eriğin sağlık problemlerinin bir işareti olduğunu söylemişlerdir. Rüya sahibi kişiler iyileşmesi zor olan bazı sağlık problemleri ile karşı karşıya gelebilirler. Öyle ki bu hastalıklar onların yatak döşek hasta olmalarına sebep olacaktır. Bu durumda da günlük işlerini yapmak da bile zorlanır bir hale geleceklerdir.

Bazı alimler kırmızı eriğin iş başarısına işaret ettiğini söylemişlerdir. Başarılı olmak için ise kişilerin cesaretli olmaları ve aldıkları kararların arkasında sonuna kadar durmaları gerekmektedir.

Rüyada Yeşil Erik Dağıtmak

Rüyada yeşil erik dağıtmak rüya sahibi kişilerin beklenmedik bir şekilde zengin olacaklarını işaret eder. Bu kişilere beklemedikleri bir kimse tarafından yardım gelebilir. Bu yardımlar hem maddi hem de manevi yardımlar olabilir. Maddi olan yardım kabul edildiği zaman kişiler ileride aşılması zor olan durumlar ile karşılaşabilmektedirler. Eğer kabul etmezlerse bu durum kendiliğinden ortadan kalkar. Manevi yardımın kabul edilmesi ise kişilerin kısmetinin açılması şeklinde kendini gösterir. Bekledikleri kişiler ile karşılaşabilirler ve karşılaştıkları kişiler ile hayatlarını birleştirebilirler.

Rüyada Mor Erik Görmek

Rüyada mor erik görmek bolluk bereket ve zenginlik anlamlarına gelmektedir. Kişiler rüyadan sonra beklenmedik kişiler tarafından müjdeli haberler ile bilgilendirilebilirler de. Böyle durumlarda kişilerin hayatları olumlu gidecek ve yaşanılan gelişmeler sayesinde de özellikle iş hayatlarında önemli gelişmelere tanıklık edeceklerdir.

Bazı alimler bu rüyanın olumlu manalarının altını çizmişlerdir. Bu rüya:

 • Zor bir durumdan sonra feraha ermeye,
 • İşlerin yolunda gitmesine,
 • Çözüm aranılan bir konuda sonunda çözümün bulunmasına,
 • Yardıma muhtaç kişilerin aradıkları yardımı bulmalarına işaret eder.

Rüyada Çürük Erik Görmek

Rüyada çürük erik görmek kötülüklerin ve iflasın habercisidir. Kişiler bu rüyadan sonra önemli ekonomik problemler ile yüz yüze gelebilirler. Bu problemleri aşmak ise sanıldığından daha zor olacaktır. Problemlerin aşılması için kişilerin mutlak suretle rüyayı gördükten sonra dua okumaları ya da bir kimseye yardım yapmaları şart olacaktır. Yardım yapılacak olan kişi ise mutlaka kendilerinden daha kötü durumda olan bir kimseye yapılan bir yardım olmalıdır. Aksi halde yapılan yardım amacını bulmayacaktır.

Bir diğer alime göre çürük erik görülmesi:

 • Kişinin iş hayatında bazı problemler yaşamasına,
 • Aileden bir kimse ile son derece şiddetli bir şekilde tartışmasına,
 • Beklenmedik bir felaket nedeni ile bazı işlerin son bulmasına,
 • Değerli malzemelerin toplu bir ortamda kayıp edilmesine işaret eder.

Rüya Yorumcusu
Rüya Yorumcusu
İmam Abdülgani Nablusi Hz. - İmamı Caferi-i Sağdık Hz. - İmamı gazali Hz. - İbn-i Sirin Hz.’nin Çok eski, Arapça ve Osmanlıca kitap ve eserlerinden büyük araştırmalar sonucu derlediğimiz, rüya yorumlarını ve İslami anlamlarını sizlere sunuyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.