Rüyada “Rüyada Yelkenli Gemi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yelkenli Gemi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Yelkenli gemiyi rüyada görmek oldukça güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilirken, rüyada görülen gemi ve yelken gibi figürlerin başlı başına iyi haber ve hayırlı amel olarak değerlendirildiği bilinmektedir. Rüyada yelkenli gemi görülmesi rüya sahibinin yeni çıkacağı bir yolculukta oldukça değerli insanlarla dostluk kurması ve zamanla toplum içinde sevilen, sayılan, statü sahibi ve sözüne değer verilen bir kişi haline geleceği anlamına da gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre ise rüya sahibinin yararına birçok gelişme yaşanacağı bir döneme girilmesiyle birlikte hayırlı haberlerin de peşi sıra geleceği ifade edilir. Câferi Sâdık (r.a) ise rüyada görülen yelkenli gemiyi özellikle iş hayatı için önemli fırsatlara erişebilmek olarak tanımlar. Bazı rüya alimleri de aynı şekilde yelkenli gemi gören kişinin önemli bir şirkette çalışacağını, gittikçe zenginleşen bir yaşama sahip olacağını, önüne bazı engeller çıksa da yılmadan çalışmaya devam etmesi durumunda tüm engelleri aşacağını belirterek rüyanın mutluluk getiren ve hayırlı noktalarına dikkat çekmektedirler.

Sakin Bir Denizde Yelkenli Gemi Kullanmak

Sakin bir denizde yelkenli gemiye bindiğini görmek rüya sahibinin bahtının oldukça açık olduğunu gösteren oldukça hayırlı bir rüyadır. Özellikle son dönemlerde atılacak bir adımla alakalı kuşkular varsa, rüya görüldükten sonra rüya sahibinin hiçbir kuşkuya kapılmadan, inandığı yolda aynı şekilde ilerlemesinin doğru olduğu ve hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan planlarını gerçekleştirebilecekleri de bir diğer rüya yorumudur. Aynı zamanda rüyada yelkenli gemi kullanmak devlet ile ilgili bir iş sahibi olunacağı anlamında da yorumlanır.

Rüyada Yelkenli Gemi İle Denize Açılmak

Rüyada yelkenli gemi ile denize açılmak da oldukça güzel bir rüyadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada yelkenli gemi ile denize açılmak maddi anlamda rüya sahibini oldukça hayırlı ve bollukla dolu bir gelecek beklediği anlamına gelirken, atılacak doğru adımlarla birlikte rüya sahibinin hem kendisinin hem de ailesinin geleceğini garanti altına alabilecek oranda maddi kazanç sağlaması da bir diğer yorum olarak göze çarpmaktadır. Rüya aynı zamanda kişilerin hayallerinin gerçekleşmesi anlamında önemli bir işaret durumundadır.

Rüyada Yelkenli Gemi Satın Almak

Rüyada yelkenli gemi satın almak rüya sahibinin elindekiyle yetinmeyip her zaman daha fazlasına sahip olmak için verdiği uğraşın bir sembolü durumundadır. Rüyada yelkenli gemi satın almak ile alakalı İmamı Nablusi (r.a) yorumu rüya sahibinin mevcut olduğu dünya ile yetinmeyip daha fazlasını istemesi ve bu konuda ailesiyle ters düşse de bildiğinden vazgeçmeden kritik konularda kritik kararlar alacağını belirtir. Ancak kişinin bu gayreti sonucunda maddi olarak önemli bir konuma gelinmesi, önemli bir gelir sahibi olunması da oldukça muhtemeldir. Saltanat, hükmetmek ve yönetmek anlamına da gelen rüyanın görülmesi iyi şeylerin olacağına delalettir.

Rüyada Yelkenli Gemi İnşaatı Görmek

Rüyada yelkenli gemi inşaatı görmek rüya sahibinin liderlik vasıflarının bulunduğu ve bu sayede büyük kitlelere liderlik etmek ve onları yönetmek için kurduğu hayalleri gerçekleştirmek için uğraş verdiği anlamına gelmektedir. Burada önemli olan rüya sahibinin kendini her yönden geliştirmeye devam etmesidir. Bu sayede kitlelerin saygı duyduğu ve parmakla gösterilen önemli bir şahsiyet olmayı başarmak çok da uzak bir hayal olmayacaktır. Bu durum rüya sahibinin karakterli duruşuyla mümkün olacaktır.

Rüyada Yelkeni Şişmiş Bir Yelkenli Gemi Görmek

Rüyada yelkeni şişmiş bir yelkenli gemi görmek rüya sahibinin uzun zamandır beklediği bir işinin gerçekleşerek muradına ermesi anlamında tabir edilir. Burada rüya sahibinin uzun zamandır gerçekleşmesini beklediği durum maddi olabileceği gibi manevi anlamda da değerlendirilebilir. Burada önemli olan rüya sahibinin muradının gerçekleşmesi için verdiği emektir. Rüyada yelkeni sönük bir yelkenli gemi görmek ise rüya sahibinin uzun zamandır olmasını beklediği işin istediği gibi sonuçlanmayacağı şeklinde açıklanabilir.

Rüyada Büyük Bir Yelkenli Gemi Görmek

Rüyada görülen yelkenli geminin hatırda kaldığı kadar büyük olması kişinin olumsuz olaylar yaşaması anlamına gelecektir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada büyük bir yelkenli gemi görmek rüya yorumu kişinin yaşayacağı bazı olumsuz olaylar neticesinde moral olarak yıpranması, mutsuz bir hale gelip huzursuzluk içine gireceği şeklindedir.

Rüyada Yelken Açtığını Görmek

Rüyada yelken açtığını görmek arınmak, temizlenmek ve berraklaşmak anlamında değerlendirilen bir rüyadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyasında yelken açtığını gören kişinin günahları için tövbe etmesi durumunda Allah katında bu duanın kabul edileceğini belirtirken, bu sayede kişinin kurtuluşa ereceğini de ifade etmiştir. Rüyada yelken açmak ile ilgili Kirmani yorumunda da rüya sahibinin tövbe etmek ve bu sayede kurtuluşa ermek için çaba sarf etmesi gerektiği salık verilmiştir.

Rüyada Yelkenli Gemi Satıcısı Görmek

Rüyada yelkenli gemi satıcısı görmek ve onunla yelkenli gemi alımı için pazarlık etmek;

  • Rızık talebi
  • Yolculuk
  • Nikah hazırlığı gibi üç farklı yorumla değerlendirilir.

Bu üç yorum birbiriyle birleşebileceği gibi birbirinden ayrı olarak da tabir edilebilir. Rüyada yelkenli gemi satıcısı görmek rüya sahibinin Allah’tan istediği rızık anlamında ifade edilirken, Allah tarafından bol rızıkla ödüllendirileceği şeklinde yorumlanır. Rüya aynı zamanda kişinin çıkacağı bir yolculuk anlamına da gelmektedir. Bu yolculuk bazı durumlarda nikah hazırlığı şeklinde de değerlendirilir. Buradan hareketle yelkenli gemi satıcısı hayırlı kısmet ve aile kurmak için önemli bir işaret olarak da değerlendirilebilir.

Rüyada Yeşil Bir Yelkenli Gemi Görmek

Rüyada yeşil yelkenli gemi görmek rüya sahibinin ailesiyle bazı tartışmalar yaşadığının bir işareti durumundadır. Rüyada görülen yeşil yelkenli gemi özellikle babayla bir tartışma içerisine girilmesi, daha sonra da bu tartışmanın tüm aile arasına yayılması olarak ifade edilir. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre bu tartışma süreklidir ve rüya sahibinin buna bir son vermesi için adım atması gerekmektedir. Yeşil yelkenli aynı zamanda rüya sahibinin kendisini güvenilir ve emin ellere bırakması hususunda önemli bir işaret olarak da kabul edilmektedir.

Rüyada Beyaz Bir Yelkenli Gemi Görmek

Rüyada beyaz bir yelkenli gemi görmek rüya sahibinin hakkını koruduğu gibi, başkasının hakkına girmemesi için girdiği çabanın da bir sembolü konumundadır. Ancak bu kadar dikkate rağmen rüya sahibinin yaşayacağı bazı olaylar neticesinde moralinin bozularak huzurunun kaçacağı, bunun için bir an umutsuzluğa kapılacağı ve bunun tamiri için ekstra çaba sarf etmesi gerektiği rüyada beyaz bir yelkenli gemi görmek ile alakalı yapılan bir diğer yorumdur. Câferi Sâdık (r.a) yorumunda da rüyada görülen beyaz yelkenlinin, rüya sahibinin geçmişte olan bazı olayları gereksiz yere gözünde büyütmesiyle alakalı getirdiği tereddüte dikkat çekilirken, akrabalarla olan bir tartışmanın başlamasının da olağan olmasından söz edilmektedir.

Rüyada Ahşap Bir Yelkenli Gemi Görmek

Rüyada ahşap yelkenli gemi görmek rüya sahibinin son dönemde sıkıntı yaşadığı ve sorunların aşılması için yoğun çaba sarf etmesi anlamında değerlendirilen bir rüyadır. İbn-i Sirin (r.a) bu çabanın sonucunda ferahlığa kavuşulup manevi açıdan da oldukça düzelme sağlanacağını ifade ederken; kişinin ruh durumunun tamir edilmesi için de gerekli adımların atılmasını da salık vermektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani