Rüyada “Rüyada Yelek Görmek” Görmek

Rüyada Yelek Görmek

Rüyada Yelek görmek, farklı görüşlere göre çok farklı anlamlara gelebilmektedir. Rüyada yelek gören kimse, genel anlamda soğuktan koruyucu bir işlev görmesi olarak bakıldığında, kişinin korunacağına işaret edebilmektedir. Rüyada yelek görmek, bu korunma, kişinin maddi olarak rahatlamasına, bekar biriyse evleneceğine ve eşi tarafından korunacağına işaret edebilmektedir.

Rüyada Yelek Görmek İslami Anlamı

Rüyada yelek görmek, aynı zamanda, bir yaz gününde ise kişiye vereceği sıkıntı açısından yorumlanabilmekte, kişinin başına gelebilecek olumsuz bir olay, bunaltıcı ve yorucu bir haber, sıkıntılara gark olması anlamlarına gelebilmektedir.

Rüyada Yelek Örmek

Rüyada yeleği kendisinin ördüğünü gören kişinin, aile büyüklerine emek vereceği ve onların saygısını kazanacağı düşünülmektedir. Ayrıca hayatında özellikle ilim, eğitim alanında yol alacağı, kendi ayakları üzerinde duracağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Yelek Giymek

Rüyada yeleği giydiğine dair netlik hatırlayan kişinin, hayra doğru yol alacağı, kısmet kapılarının açılacağı, sıkıntılarından kurtulacağı rivayet edilmektedir. Büyük zatların, Mevlana hazretlerinin yeleği gibi özel bir yeleği giydiğini gören kişi ise büyük bir sorumluluk altına girecek olmakla beraber bunun kendisine hayır kapılarını açacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yelek Almak

Rüyada yelek sevdiği birisinden alınıyorsa o kişi vasıtası ile koruma ve hayra ulaşacağına işaret eder. Ancak yelek sevmediği birinden alınıyorsa, o kişi sebebi ile bir sıkıntıya düşebileceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Yelek Vermek

Rüyada yelek vermek, rüya sahibinin sevdiği insanlara kol kanat gereceğine, onların iyilikleri için bir şeyler yapacağına ve sonucunda aile huzurunun olacağına işaret eder. Ayrıca, eğer yelek verdiği kimse düşmanı ise, bu kimse ile ya barışacağına, ya da o kimseye bir şekilde iyiliğinin dokunacağına yorulmaktadır. Bir diğer tabir ise, kişinin başkalarından yardım almaktan çok vermeye eğilimli olduğu, bunun kısa vadede kişiye saygınlık ve itibar kazandıracağı yönündedir. Ancak bu durum kişiye uzun süre sonra yorgunluk getirebilecektir. Bu da sıkıntılarını içine atmaya ve dert çekmeye işaret eder.

Rüyada Yelek Kaybetmek

Rüyada yelek görmek nasıl hayra işaret ediyorsa, bu yeleği kaybetmek de o hayırdan mahrum olunacağı şeklinde yorumlanır. Kişi, bu yardım ve koruma olmadan hayatını yaşamaya çalışırken zorlanabilecektir. Bu yüzden bu durum, hayatında kişiye yardım eden birinin herhangi bir sebeple kendisinden uzaklaşacağı şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Yelek sökmek

Rüyada yeleği sökmek ise, kişinin gelen yardımı öfkeli şekilde reddedebileceği veya kendisine gelmesi muhtemel zararı fark edip önlem alacağı şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Yelek Çıkarmak

Rüyada yelek çıkarmak, İmam Nablusi(r.a.)’ya göre rüya sahibinin kendisinden üstün bir kişi ile karşılaşacağı ve onunla arkadaşlık edeceği şeklinde yorumlanırken, diğer kaynaklarda rüya sahibinin bu kişi karşısında kötü hissederek bu arkadaşlığı istemeyeceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Yeleği çıkarmak, bu kişi karşısında hissedilen duygudan kurtulmak anlamına gelmektedir.

Rüyada Beyaz Yelek Görmek

Beyaz renk rüyalarda hayra yorulmaktadır. Beyaz yelek ise huzurlu ve korunmuş bir yaşama, ahlak güzelliğine işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani