Rüyada “Yatalak” Görmek

Yatalak
Rüyada Yatalak Görmek, Rüyada Yatalak hasta görmek, Rüyada Yatalak hasta bakmak anlamı. Rüyada Yatalak Görmenin, tüm tabirlerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Birçok kişinin merak ettiği bir rüya türü olan yatalak birisini rüyada görmek ne anlama gelir sorusu. Yatalak bir hasta görmek genellikle yardımlaşma veya birisine el açma gibi yorumlanır ancak burada yatalak olanın kim olduğu veya nasıl görüldüğüne de bağlı olarak rüyanın anlamı farklılaşır. Burada yapılması gereken farklı rüya tabirlerinde ortak bir çıkarım yapmaktır.

Rüyada Yatalak Hasta Görmek

Genellikle olumsuz veya üzücü bir rüya gibi görülen rüyada yatalak hasta görmek diyanet kaynaklarına göre kişinin çocuklarından birisinin iş hayatında bazı sıkıntılar yaşayacağı veya kendisinin halen haberi olmasa da bazı sıkıntılar yaşayacağı ve özellikle ağır bir borç yükü altına girebileceği anlamına gelir. Bu rüya kişiye çocuklarının yaşamı ve işleri ila daha fazla alakadar olması ve onlara daha yakın davranması gerektiğini anlatır. Bu rüya gören kişi için bir uyarıcıdır. Bu uyarıcının amacı kişinin çocuklarının bu tip konulara karşı uyarması ve fala risk almamalarını sağlamasıdır. Özellikle kişinin çocukları içinde aşırı derecede para kazanma veya zengin olmak hevesi olanlar varsa bu çocuklar uyarılmalı ve daha emin adımlarla çalışmaları konusunda teşvik edilmelidir. Zira aksi halde böyle bir borç hem çocukları açısından çok yıkıcı ve büyük kayıplara sebep olacak bir durum olacaktır hem de bütün aileyi madden ve manen ciddi şekilde olumsuz etkileyecektir.

Rüyada Yatalak Hasta Olmak

İnsanın rüyada yatalak hasta olması sahip olduğu varlıkları ve zenginlikleri kaybedebileceği konusunda ciddi ve uhrevi büyük bir uyarı niteliğindedir. Bu rüya kişiye verilen sağlık Allah tarafından nasıl anında elinden alınabilir ve örneğin bir kaza ila saniyeler içinde insan nasıl yatağa bağlı hale getirilebilirse aynı şekilde Allah için zerre kıymeti olmayan bu maddi varlıklar da insanın elinden bir anda alınabilir ve insan dünyada yapayalnız hale getirilebilir mesajını verir. Bu rüyayı gören kişi muhtemelen zekat veya yardım gibi konularda Allah rızası için çalışmıyor veya yardımdan kaçınıyor olabilir. Bu rüya bu sebeple uyarıcı aslında çok hayırlı bir rüyadır. Çünkü bu rüya uyarıcı olma özelliği ile adeta insanı helak olmaktan bile kurtarabilir. Bu rüyayı gören kişi öncelikle geçmişinin bir muhasebesini yapmalı ve geçmişte bilhassa Allah tarafından verilen lütuf ile kazandığı paraları nasıl harcadı ve ne kadarı ile ihtiyacı olanların yardımına koştu bunu değerlendirmelidir. Burada önemli olan kişinin eksiklerini tespit etmesi ve geçmişe dönük de olsa gerekli yardımları ihtiyaç sahiplerine yapmasıdır. Ancak o zaman kişi kendini belki affettirebilir ve helak olmaktan kurtulabilir.

Rüyada Yatalak Hasta Bakmak

Rüyada yatalak bir hasta bakmak çok hayırlı bir rüyadır. Bu rüya kişiye geçmişte Allah rızasını kazanacağı çok hayırlı bir iş veya işler yapmış olduğu ve bu işlerin karşılığını maddi manevi yakın zamanda alçağını gösterir. Burada kişi dar bir durumda ise mutlaka ki Allah onun yardımına koşup darlığını giderecektir. Diğer yandan Allah’ın en büyük varlığı ve ikramı bu dünyadaki mal mülk değil ahiret hayatı ile ilgilidir. Şunu da unutmamak gerekir ki Allah salih kullarına onların gerçekten neye ihtiyacı varsa ondan verir. Örneği bir kişi darda ve parasız ise Allah ona kimseye muhtaç olmayacak kadar rızkını mutlaka verir diğer yandan Allah sevdiği kuluna çok büyük dünya servetleri değil aksine dünyada kötülüğe karışmayacak kadar rızık ancak ahirette çok daha mutlu olacak şekilde bol miktarda Ahiret hediyesi bahşeder. Buna benzer şekilde komadaki hastayı rüyada görmek İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre insanın onun yardımına ihtiyacı olan bir yakını olduğunu ve o kişiye yardım etmesi gerektiğini anlatır. Bu rüyayı gören kişi etrafında yardıma muhtaç kişileri belirlemeli ve hemen yardım etmelidir.

Rüyada Bir Yakının Yatalak Hasta Olduğunu Görmek

Cabir ül Magribi (r.a) rüya tabirlerine göre bir yakının yatalak hasta olduğunu görmek o yakının yakın zamanda rüyayı gören kişiyi arayacağını ve ondan bir yardım isteyeceği anlamına gelir. Bu yardım sanılanın aksine maddi değil manevi bir yardım olacaktır. Burada yardım isteyen yakın rüyayı görenden bir sır tutmasını isteyebilir veya ailevi bir konuda kendisinin yanında olmasını ve destek olmasını isteyebilir.

Rüyada Yatalak Hastayla Konuşmak

İnsanın rüyada yatalak bir hasta ile konuşması o kişinin iyi niyetini ve duygusallığını gösterir. Bu rüya o kişinin iyi niyetinin kurbanı olarak bazı olaylar neticesinde zarar görebileceğini veya yıpranacağını gösterir. Rüyada yatalak hastaya yardım etmek Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre insanın saflığını ve iyi niyetini gösterir.

Rüyada Yatalak Hastanın İyileştiğini Görmek

Rüyada yatalak hastanın iyileşmesi son derece hayırlı bir rüyadır. Kişinin zor durumda ise çok büyük bir yardım alacağını ve bir anda adeta tüm hayatının değişeceğini gösterir. Bu rüyayı gören kişi büyük bir servet veya miras beklemelidir. Üstelik bu servet çok da hayırlı bir servet olacak ve kişinin sadece kendisine değil çocuklarına bile bir ömür yetecek bir servet olacaktır. Aslında bu servetin çocuklarına dahi yetmesi miktarından değil çok hayırlı olmasından dolayıdır. Bu mirası kişi çok iyi kullanacak ve çok verimli şekilde değerlendirecektir.

Rüyada Yatalak Hastanın Öldüğünü Görmek

Rüyada yatalak hastanın öldüğünü görmek uzun süredir kişiyi rahatsız eden bir sorunun artık çözüleceği ve kişinin feraha kavuşacağını gösterir. Zira yatalak hastanın ölmesi halk arasında da bazen hayırlı görülür ki o hasta artık daha fazla eziyet çekmesin diye. Bu sebeple rüyada yatalak birinin öldüğünü görmek genellikle hayra yorulan bir rüyadır.

Rüyada Kadın Yatalak Hasta Görmek

İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre kadın yatalak bir hastayı rüyada görmek bir kadın ile evlenileceğine işaret eder. Bu evlilik hayırlı bir evlilik olacaktır ve evlilik yapan iki tarafa ve onların ailelerine de mutluluk ve bereket getirecektir. Bu açıdan bu rüyayı gören kişi muhtemel kısmetlerine dikkatli bakmalı ve en iyi izdivacı yapacağı adayı iyi belirlemelidir. Zira alacağı karar tüm hayatını etkileyecek ve ileri de çocuklarının dahi geleceğinde rol oynayacaktır.

Rüyada Erkek Yatalak Hasta Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hasta yatan erkek görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre evdeki çocuklardan birisinin evleneceği ve çocuk sahibi olacağı anlamına gelir. Bu açıdan hayırlı ve mutluluk verici bir haber müjdeleyen bir rüyadır.

Rüyada Yatalak Hastanın Altını Temizlemek

Rüyada yatalak hastanın altını temizlemek kişinin çok büyük bir yardım ve bunun sevabını kazandığına işaret eder. Zira rüyada yatalak hastanın altına yapması da kişinin artık baş edemeyeceği bir durum karşısına çıkmayacağı ve her türlü zorluğu yenebileceği konusunda bir işaret niteliğindedir. Benzer şekilde rüyada yatalak hastanın kusması da rüyayı gören kişi için yardım sever olmak ve koşullar ne olursa olsun tüm varlığı ile ihtiyacı olanın yardımına koşmak manasına gelir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.