Rüyada “Yatakhane” Görmek

Yatakhane
Rüyada Yatakhane Görmek, Rüyada Yatakhanede Kalmak, Rüyada Yatakhanede Uyanmak, çocuk, kadın veya dam görmenin anlamı. Rüyada Yatakhane görme, hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz

Zaman zaman görülen ve anlam verilemeyen bir rüya da yatakhane görmek ne anlama gelir konusu. Yatakhane görmek genellikle hayra yorulan bir rüya türüdür. Zira yatak huzur ve rahat demektir. Birçok İslam âliminin yorumuna göre de yatak veya yatakhane görmek bazen karışıklık veya sorun olarak tasvir edilmişse de genellikle olumlu olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Yatakhane Görmek

Rüyada yatakhane görmek ihya ve Cabir-ül Magribi (r.a) rüya tabirlerine göre uzun süredir huzurunu bozana bir konunun artık çözüme kavuşacağı ve kişinin iç huzurunu elde edeceği anlamına gelir. Burada huzuru bozan şey genellikle maddi sebeple gerçekleşmiş bir durumdur. Bu rüyayı gören kişi yakın zamanda eline geçecek bir para veya maddi bir destek ile bu sıkıntısından kurtulacak ve feraha erecektir. Bazı yorumlara göre de bu sorun şayet manevi bir sorun ise o zaman bir uzlaşı ile bu huzursuzluktan kurtulacaktır.

Rüyada Yatakhanede Uyumak

Rüyadan bir yatakhanede uyumak alim yorumlarına göre önemli konularda bir ilime vakıf olmak veya çok önemli bir bilgi ve tecrübe edinmek anlamına gelir. Yatakhanede uyuyan kişi yaptığı iş veya meslekte artık uzman veya üstat haline gelmiş ve en üst mertebeye çıkmıştır. Bu sebeple böyle kişilerin artık talebe yetiştirmesi de tavsiye olunur ki ölükten sonra da dünyaya kalıcı bir şeyler ve hayır duası kazanacak sebepler bırakabilsin. Benzer şekilde rüyada yatılı okul görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre bir yerden yakın zamanda çok önemli ve sevindirici bir haber alınacağını ve bu haber ile kişinin çok önemli bir mertebeye kavuşacağını gösterir.

Rüyada Yatakhanede Bir Yakını Görmek

İnsanın rüyasında yatakhane içerisinde bir tanıdığını veya bir yakını görmesi o yakını ile ilgili bir haber alacağı veya onunla beraber bir yola gideceği anlamına gelir. Diğer yandan da İslami rüya tabirleri yatakhane içinde bir tanıdık görmeyi o kişi ile ortak bir iş yapmak olarak yorumlar. Bu rüya o kişiyle yapılacak işin hayırlı olacağını ve sonunda beraber başarıya ulaşılacağını gösterir. Bu açıdan bir yakını ile bir iş yapmak arifesinde olan bir kimse bu rüyayı görürse korkmadan o işe girebilir. Zira o kişi için de bu iş ortaklığı aynı şekilde hayırlı olacaktır.

Rüyada Yatakhanede Yangın Çıkması

Rüyada yatakhanede yangın çıkması bir hastalık habercisidir. Yatakhanenin yanması rüyayı gören kişinin bir hastalığa yakalanabileceği konusunda bir uyarıdır. Ancak burada şuna dikkat etmek gerekir ki bu bir uyarıdır. Yani kişi burada sağlığına dikkat ederse bu hastalıktan sıyrılabilir. Keza herkes unutmamalıdır ki vücutlarımız da aslında her şeyimizin olduğu gibi bize Allah tarafından verilmiş bir emanettir. Nasıl ki başka bir insanın vücuduna bir eziyet yapmak veya yüklemek günah ise aynı şekilde kendi vücutlarımıza da bilerek zarar vermek günahtır. BU zararların en basit örneği sigara ve alkol almak olabilir. Diğer yandan rüyada koğuşta yatmak ve koğuşun o esnada yanması insanın bir anda alev gibi sarabilecek bir hastalık tehlikesi altında olduğunu gösterir.

Rüyada Yatakhanede Kavga Etmek

İnsanın rüyada yatakhane içinde birilerinle kavga etmesi çalıştığı iş yerinde çıkacak bazı sorunları ve yaşanabilecek bazı münakaşaları gösterir. Rüyada yatak görmek bilindiği üzere huzur anlamına gelir ancak yatak olan bir mekanda kavga etmek isse huzurun bozulması anlamını taşır. Bu rüyayı gören kişi bilhassa iş hayatındaki ilişkilerine dikkat etmeli ve adımlarını dikkatli atmalıdır. Bu rüya aynı zamanda belki kişinin eğer niyeti varsa iş değiştirebileceğini de gösterir. Kişinin böyle bir niyeti varsa bu rüyaya göre belki de zamanı gelmiş olabilir. Bu açıdan bu rüyanın tüm diğer rüyalara olduğu gibi hayırlı yanları da vardır.

Rüyada Yatakhanede Yatak Yapmak

Rüyada insanın bir yatakhanede yatak yapması hayatının düzene gireceği ve artık eski karmaşık hayatından kurtulacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören bir kişi uzun süredir karmaşık bazı olaylar yaşıyorsa veya hayatının bir türlü düzene girmediğinden şikayet ediyorsa artık bu sıkıntıları son bulacak ve hayatı hiç olmadığı kadar düzene girecektir. Keza benzer şekilde rüyada ranzalar görmek İmamı Gazali (r.a) yorumlarına göre de düzen ve kararlılık kazanacaktır. Zira ranzalar sıra sıra olur ve düzeni ifade eder dolayısıyla bu düzen insan hayatında düzen ve dirlik anlamında yorumlanabilir.

Rüyada Yatakhanede Bir Çocuk Görmek

Rüyada yatakhane ortasında bir çocuk görmek kişinin uzaktan bir çocuk haber alacağı anlamına gelir. Bu haberi verecek kişi insanın uzakta oturun bir yakın arkadaşı veya kardeşi gibi çok sevdiği kişidir. BU haber ile haneye de mutluluk ve sevinç gelecektir. Bu haberi alan kişi uzaktaki yakınını yanına gidecek ve onun yanında yardım amacı ile bir süre de kalacak ve onun da bu sebeple hayatında kalıcı değişiklikler olacaktır. Uzak yerde yaşayan yakınının yanına giden kişi şayet bekar ise orada bir kısmet bulacak ve çok yakın zamanda o kısmet ile evlilik noktasına kadar gelecektir. Ancak bu evliliği hayırlı olması için doğacak olan yakının çocuğunun en az bir yaşına basmasını beklemesi kendisi için çok daha hayırlı olacaktır. Buna benzer şekilde başka bir rüya olan rüyada yurtta yatak görmek esas olarak benzer anlama gelir Bu rüya da uzak bir yakından haber almak ve bu habere çok sevinmek gibi anlamlar taşır. Bu haber bir çocuk haberi olabileceği gibi bir düğün haberi veya yakını ile ilgili başka sevinçli bir haber olabilir.

Rüyada Yatakhanede Yemek Yemek

Rüyada insanın bir yatakhane ortasında yemek yemesi o kişinin bir ev veya değerli bir mülk edineceği anlamına gelir. Ancak bu mülk muhtemelen bir kişiden hediye veya bir miras şeklinde olacaktır. Bu mülk ile kişinin maddi anlamda bazı sıkıntıların kurtulacağı bir gerçektir. Bununla beraber kişi bu mülkü çok iyi değerlendirmelidir çünkü bu mülk hiç hesapta olmayan bir zamanda geldiği için sebepsiz yerlere harcanması veya satılıp parasının verimsiz bazı işlerde kullanılması da olasıdır Bu rüya bu açıdan kişiye bir uyarı niteliğindedir. Bununla beraber rüyada yemekhane görmek de aynı şekilde habersiz şekilde ve aniden bir mal edinmek anlamına gelir.

Rüyada Yatakhanede Hayvan Görmek

İnsanın rüyasında yatakhanede bir hayvan görmesi veya rüyada koğuş görmek Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre evlenmek ve yuva kurmak anlamına gelir. Ancak burada kişinin kendisi değil ailesinden yakın birisi de yuva kurabilir.

Rüyada Yatakhanede Ölü Görmek

Rüyada battaniye görmek ve yatakhane ortasında bu battaniyeye sarılı ölü görmek İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre kişinin âşık olması ancak aşkını karşı tarafa söyleyememesi şeklinde yorumlanır. BU rüya kişinin aşkına karşılık olduğu anlamına gelir. Ancak bu gönül ilişkisinin hayırlı mı veya hayırsız mı olacağı belirsizdir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.