Rüyada “Yatağa İşemek” Görmek

Yatağa İşemek
Rüyada Yatağa İşemek ne demek, Rüyada Yatağa İşeyen birini görmek, Rüyada yatağa işeyen çocuk, kadın veya dam görmenin anlamı. Rüyada birinin yatağa işemesi hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada yatağa işemek diyanet yorumuna göre; kişinin yaşayacağı birçok sıkıntının, büyük rahatsızlıklara ve özgüven eksikliğine neden olacağına işaret etmektedir. Özellikle rüyada bu tür durumların gerçekleşmesi, kişilerin yaptığı birçok hatanın bedelini ağır ödeyeceklerine de işaret ediyor olabilir. Bunun yanı sıra bir konu hakkında devamlı uyarılan ve tavsiye alan kişinin bu uyarılara ve tavsiyelere uymayarak daha büyük dertlere kapı aralayacağına ve zorlu bir döneme gireceğine delalet etmektedir. İmam Cafer – i Sadık (r.a)’a göre; bir kimsenin rüyasında idrarını yapmasının, işlediği günahlar sonucu kabir azabı çekeceğine ve dünyada art arda sıkıntıların boy göstereceğine işaret etmektedir. Her açıdan bu rüyayı gören kişilerin dikkatli olması ve sorumluluklarının farkına bir an önce varmaları gerektiği tavsiye edilmektedir.

Rüyada Eşinin Yatağa İşediğini Görmek

Bu rüya eşler arasında yaşanacak bazı önemli sorunlara işaret etmektedir. Rüyada eşinin yatağa işediği görmek hem yaşanacak olan soğukluğu hem de ihaneti işaret etmektedir. Rüyada eşinin yatağa işediğini görmek;

 • Eşler arasında ihanet yaşanabileceğine
 • Üçüncü şahısların evliliğe zarar vereceğine (aileler, arkadaşlar vb.)
 • Maddi nedenlerle anlaşmazlık çıkacağına
 • İki tarafında sorumluklardan kaçacağına
 • Eşlerden birinin üstünlük kurmaya çalışacağına
 • Çocuk sahibi kişilerin, pişmanlık hissine kapılacağına

İşaret etmektedir. Bu rüyanın daha birçok farklı açıdan tabiri bulunmaktadır. Dini kaynakların çoğu bu rüyanın eşler arasında oluşacak soğukluğa ve bu soğukluktan kaynaklı olarak çocukların büyük ölçüde zarar göreceğine işaret etmektedir. Bu rüyanın görülmesi halinde kişilerin dikkatli olması ve karşılaşabilecekleri olası ihtimallere karşı önceden önlem almaları ve evlilikle ilgili tüm sorunları eşleriyle konuşmaları tavsiye edilmektedir.

Rüyada Çocuğun Yatağa İşediğini Görmek

Genel olarak yatağa idrar yapmak rüyada olumsuz tabirlere sahip olsa da bu rüya çeşitli açılardan hayırlı tabirlere sahiptir. Rüyada çocuğun işediğini görmek, çocuğun sıkıntılı bir eğitim hayatı yaşayacağına ancak çok büyük başarıların bu zorluklardan sonra geleceğine işaret etmektedir. Rüya sahipleri eğer evli kişilerse o zaman bu rüya onların çocukları için direkt olarak tabir olunmaktadır. Ancak bekar kimseler bu rüyayı görmüşlerse, o zaman rüya hakkında yapılan bu tabir kişinin kendisi için yorumlanmaktadır. İki açıdan da hayırlı anlamlara sahip bir rüyadır.

Rüyada Yatağa İşemek ve Temizlemek

Dertlerin kısa zamanda son bulacağına, beklenmedik kişilerin yardımına mazhar olunacağına ve kişinin borçlarını ödeyip daha sakin bir hayat süreceğine işaret eden bir rüyadır. Rüyada çiş yapmak ve temizlemek, kişinin yaptığı tüm hatalardan döneceğine ve çözümsüz kalan tüm sıkıntılarının çözüme kavuşacağına delalet etmektedir. Cabir – Ül Magribi (r.a)’nin rüya tabirine göre; rüyada idrar yapmak ve idrarı temizlemek, işlenen büyük bir günahın bağışlanacağına ve kişinin imanın artacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişilerin yaptığı ibadet ve hayırların Allah katında kabul olduğu müjdesi de verilmektedir. Genel hatlarıyla bu rüya hayırlı ve güzel anlamlar taşımaktadır.

Rüyada Yatağa İdrar Yapan Birini Görmek

Rüyada birinin yatağa çiş yaptığını görmek, o kimsenin günahkâr ve güvenilmez olduğuna delalet etmektedir. Rüyada yatağı kirlettiğini gördüğünüz kişi eğer tanıdığınız bir kimseyse, o kişilere sırlarınızı açmamanız önerilmektedir. Aynı zamanda bu kişinin sizden borç isteyeceğini ancak borcuna sadık kalmayarak, aldığı parayı haram işler için kullanacağına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra rüyada yatağa idrar yapan ve tanımadığınız bir kimsenin görülmesi;

 • Sırlarınızın açığa çıkacağına
 • Bir grup ya da topluluk önünde küçük düşeceğinize
 • Utanacağınıza ve de
 • Özgüveninizin eksileceğine

Delalet etmektedir. Her açıdan temkinli olmanız gereken ve ibret almanız gereken bir rüyadır.

Rüyada Yatağa İşeyen Bebek Görmek

Gerçek hayatta da rüyalarda da bebeklerin yaptığı hareketler genellikle olumsuz anlam taşımamaktadır. Rüyada yatağa işeyen bebek görmek dini kaynaklarda üzerinde durulan bir imge değildir. Ancak bu rüya hakkında bazı alimlerin tabirleri de vardır. İmam Cafer – i Sadık (r.a)’a göre; bir bebeğin, yatağa idrarını yapması ailesinin haram kazanç elde ettiğine delalet etmektedir. Bebekler temiz ve güzel oldukları için onların rüyada kötü bir şekilde görülmesi genellikle kişilerin haramlarla olan münasebetlerini işaret etmektedir. Bu rüyada da bebeğin yatağı kirletmesi bu yönüyle ailenin veya kişi evli değilse bizzat kendisinin kazancına haram bulaştığını işaret etmektedir.

Rüyada Uzun Uzun Yatağa İşemek

Yatağa ya da başka herhangi bir yere rüyada uzun uzun işediğini görmek, rüya sahipleri için iki farklı açıdan değerlendirilmektedir. Bu rüyayı gören kişiler hakkında hem olumlu hem de olumsuz bazı manalar bulunmaktadır. Ancak bu rüyanın olumlu tabirleri daha ağır basmakta ve rüya sahiplerinin de bu olumlu tabirlere meyil etmeleri tavsiye edilmektedir. Bu rüyanın olumlu tabirleri;

 • Rüya sahibinin, üzerindeki baskı ve stersin azalacağına
 • Uzun süren bir rahatlık dönemine gireceğine
 • Maddi açıdan darlık çekmeyeceği

Şeklindedir. Bu tabirlerin yanı sıra düşükte olsa rüya hakkında olumsuz bazı tabirlerde yapılabilmektedir. Rüyanın olumsuz tabirleri ise;

 • Başaramayacağı işlere gireceğine
 • Hayırsız kişilerin hayatına dahil olacağına ve
 • Bir konuda yoksunluk duyacağı

Şeklinde tabir olunmaktadır. Bu rüya hakkında baskın gelen yorumlar rüyanın olumlu yönlerini işaret etmektedir. Birçok kişi için rüyanın olumlu tabirleri etkili olacaktır.

Rüyada Yaşlı Birinin Yatağa İşemesi

Rüyada ihtiyar kimselerin yatağa işemesi genellik hastalık ve ölüm haberiyle ilişkilendirilmektedir. Rüyada görülen bu yaşlı kimseler çoğunlukla kötü haber olarak rüyada işaret edilmektedir. Alınacak bu kötü haberler karşısında sabırlı olunması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Yatağa İşemek ve Üzerine Sıçraması

Yatağa rüyada işerken üzerine sıçraması kişinin göreceği çok büyük zararları işaret ediyor olabilir. Bu rüya hakkında kesin ve detaylı bir yorum bulunmamakla beraber bazı önemli rivayetlerin rüyanın hayra değil kötüye işaret ettiğini bizlere bildirmektedir. Bu olumsuz tabirler ise; kişinin daha çok manevi açıdan uğrayacağı zararlara, hırsızlık, gasp ve yaralanma gibi bazı olumsuz olaylarla karşılaşabileceğine, ruhen ve fiziki açıdan kişinin kısa süreli bir çöküş yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Odaya ve Yatağa İşediğini Görmek

Rüyada odaya işediğini görmek ve yatağa işemek büyük ölçüde kişinin hanesine gelecek bir zarara delalet etmektedir. Bu zarar maddi ve manevi açıdan olabilir. Rüyada yatağa ve odaya işemek;

 • Hane halkının fitneye düşeceğine ve
 • Hanenin bereketinin azalacağına

İşaret etmektedir. Bu rüyayı gören kimseler bilhassa düşmanlarını biliyorlarsa onlarla ilişkilerini tamamen kesmeli ve onların elinden, dilinden gelebilecek her türlü tehlikeden aileyi korumaya çalışmalıdırlar.

Rüyada Yatağa ve Halıya İşediğini Görmek

Rüyada evin çeşitli eşyalarına ve yerlerine idrarını yaptığı gören kimseler için bazı olumsuz yorumlar yapılabilmektedir. Rüyada halıya işediğini görmek tıpkı yatağa işediğini görmek gibi benzer anlamlar taşımaktadır. Bu anlamlardan en dikkat çekeni ise; kişinin kendi eliyle evine ve ailesine birtakım zararlar vereceğine ve bu zararlardan dolayı birçok kişinin güvenini kaybedeceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya kazanca bir şekilde haram karıştığını da işaret ediyor olabilmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani