Rüyada “Yaşlıya Yardım Etmek” Görmek

Yaşlıya Yardım Etmek
Rüyada Yaşlıya Yardım Etmek, Rüyada Yaşlıya Birine Yardım Etmek, Rüyada Yaşlı Akrabaya Yardım Eden, çocuk, kadın ve adam anlamı. Rüyada Yaşlıya Yardım Etmek, hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada yaşlıya yardım etmek diyanet yorumuna göre; kişinin kazanacağı birçok sevabı ve işleyeceği hayırların karşılık bulacağını işaret etmektedir. Bu rüyada yaşlı bir kimse olarak verilen mesaj, yardıma muhtaç herhangi bir kişidir. Bu kişiler sizden açık açık yardım istemeyecek ancak rüya sahipleri bu durumun farkına vararak yardımda bulacaktır. Bunun yanı sıra rüyada yaşlı olarak görülen kimselerin özelliklerine ve yardım etme biçiminize göre de tabirlerde birçok farklılık ortaya çıkabilmektedir. İmam Cafer – i Sadık (r.a)’ın rüya tabirine göre; bir kimsenin yaşlıya yardım etmesi hem rüyada hem de gerçek hayatta kişinin elde edeceği manevi kazanca delalet etmektedir. Birçok açıdan rüyayı gören kişilerin hayırla müjdelendikleri düşünülmektedir.

Rüyada Hasta ve Yaşlı Kadına Yardım Etmek

Bu rüya, kişinin maddi anlamda kazancının fazla fazla artacağına işaret etmektedir. Yaşlanmış birine ya da rüyada hasta kadına yardım etmek dünyevi açıdan zenginlik ve bereketi işaret etmektedir. Rüyada genellikle kadın görmek benzer şekillerde tabir olunmaktadır. Bu yorumların kapsamında, rüyada yaşlı bir kadına yardım etmek;

 • Maddi zenginlik ve bereketi
 • İş ya da eğitim hayatında elde edilecek başarıya
 • Hastalıkların şifa bulacağına
 • Yardımlarıyla anılan ve sevilen bir kimse olacağına
 • İmanını kaybetmeyeceğine

İşaret etmektedir. Bu rüya yorumları birçok dini kaynakta belirtilmiş ve asırlar boyu rivayet edilmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki rüyaların anlamlarının aynı anda gerçekleşmesine dair bir kaide yoktur. Bu nedenle kişinin rüyayı gördükten sonra ferahlaması ve daha çok vicdanın sesini dinlemesi tavsiye edilmektedir.

Rüyada Yaşlı Dedeye Yardım Etmek

Rüyada yaşlı dedeye yardım etmek, kişinin ömrünün uzun olacağına ve dünyada iz bırakan hayırlı işler yapacağına delalet etmektedir. İmam Nablusi (r.a)’nin rüya tabirine göre; ihtiyar kimselere yardım etmek, kişinin iman selameti için birçok hayra işaret etmektedir. Bu rüya hem bereketli bir ömre hem de kişinin ahiret hayatında rahat etmesine işaret etmektedir. Rüyada eğer kişi kendi dedesini görüyorsa yine benzer tabirler yapılmaktadır. Ancak bu tabirlere ek olarak kişinin hayırlı evlat sahibi olacağı ve çocuklarının büyük başarılar elde edeceği yorumları da yapılabilmektedir.

Rüyada Tanımadığın Bir Yaşlıya Yardım Etmek

Rüyanın sahip olduğu anlamlar her imgeye göre farklılık göstermektedir. Bu rüyada tanımadığı bir yaşlıya yardım eden kimselerin hayırlara vesile olup, işlerinin rast gideceği müjdesi verilmektedir. Rüyada tanımadığı bir yaşlıya karşılıksız yardım eden kişinin, maddi açıdan servetinin artacağı manevi açıdan da makamının yükseleceği rivayet edilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin, yoğun sıkıntılarla karşılaştığı bir döneminin sona ererek feraha kavuşacağı ve uzun bir seyahate çıkacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda saygınlığın artması ve sevilen kimselerden olması da bu rüyanın başka bir yorumu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Yaşlı Çifte Yardım Etmek

Rüyada yaşlı çifte yardım etmek, rüyayı gören kişilere göre farklılık göstermektedir. Rüyada yaşlı bir çifte yardım etmeninin kadınlara göre anlamı;

 • Sadık bir eşe sahip olacağına
 • Yuvasının bereketleneceğine
 • Çocuklarının hayırlı kimselerden olacağına ve
 • Akrabalar arasında itibar göreceği

Yorumları yapılmaktadır. Bu yorumların bir benzeri de rüyasında yaşlı çifte yardım ettiğini gören erkek kişiler içindir. Rüyanın erkeklere göre yorumu;

 • Anne ve babasının rızasını kazanacağına
 • Büyüklerine yaptığı yardımların benzerini çocuklarından göreceğine
 • İki cihanda sadet sahibi olacağına ve
 • Dürüst kimselerle karşılaşacağı

Şeklindedir. Her kesimden insan için bu rüya hayırlı ve güzeldir. Bu rüyayı gören kişilerin rüyanın müjdelediği nimetlerden yararlanmak için, şükretmeleri ve haramdan kaçınmaları gerektiği tavsiye edilmektedir.

Rüyada Yaşlı Akrabaya Yardım Etmek

İslam dininde yaşlıya, ihtiyaç sahiplerine ve akrabaya yardım etmek sıklıkla tavsiye edilmektedir. Bu açıdan düşünülürse, yaşlı bir kimseye ve rüyada akrabaya yardım etmek iki farklı biçimde yorumlara tabi tutulmaktadır. Ancak yaşlı akrabasına yardım eden bir kimse için;

 • Rüya sahibinin, dualarının karşılık bulacağına
 • İbadetinin artacağına
 • Cennet nimetlerinden yararlanacağına
 • Hayır duası alacağına ve
 • Birçok musibetin def olunacağı gibi

Yorumlar yapılmaktadır. Hem rüyada hem de gerçek hayatta yaşlı ve akrabalara yardım etmek takdir edilen ve olması gereken bir davranıştır. Bu bilinçle hiçbir karşılık beklemeden, temiz bir niyetle yardımda bulunan kişiler dünyada da takdir görecek ve duaları kabul olacaktır.

Rüyada Yaşlı Adamla Konuşmak Ve Yardım Etmek

Rüyada yaşlı adam görmek ve konuşmak aynı zamanda yardım etmek, rüya sahipleri için çok büyük haberlerin müjdecisidir. Eğer bu rüya bekar kimse tarafından görülmüşse, hayırlı kısmetlere ve güzel bir düğüne işaret etmektedir. Evli kimseler bu rüyayı görmüşse de kısa sürede aile saadetine kavuşacakları ve ailelerinin genişleyeceğine delalet eder.

Rüyada Engelli Bir Yaşlıya yardım Etmek

Rüyada engelli ve yaşlı birine yardım etmek ayrı ayrı incelenmesi gerekmektedir. Örneğin; rüyada engelli birine yardım etmek daha çok sağlık sorunlarının def edileceğine ve varsa hastalıklarının şifa bulacağına işaret ederken, yaşlıya yardım etmek manevi ve maddi açılardan yorumlara tabidir. Bu iki unsurun bir arada görülmesi ise; kişinin borçlarından kurtulacağına ve alacağı hayır dualarıyla günahlarını terk edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Kör ve Yaşlı Birine Yardım Etmek

Yaşlı ve rüyada kör birine yardım etmek, ilk akla gelen biçimiyle olumlu tabirlere sahip değildir. Bu rüyada kör ve yaşlı olarak imgelenen durum, kişinin kendisidir. Bu rüya uyarıcı ve oldukça olumsuz yorumlara sahip bir rüyadır. Rüyada yaşlı ve kör birine yardım etmek;

 • Kişinin, aç gözlü ve cimri olacağına
 • Kıymet bilmeyeceğine
 • Sık sık kalp kıracağına ve
 • Aç gözlülüğü yüzünden zarara uğrayacağına

İşaret etmektedir. Bu rüyanın olumsuz anlamları kişinin ibret alması ve hırslarından vaz geçmesi için gösterilen ilahi bir rüyadır. İbn – i Sirin Hz. bu rüyayı gören kişiler için şu tavsiyeleri vermiştir; rüya sahibinin kazancını hayırlı işlere harcaması ve hayatında kalp kıran kimselerden olmaması gerekmektedir. Kalp kırmanın ve cimriliğin İslam dininde hiçbir şekilde yeri yoktur. Bu nedenle rüya sahiplerinin dikkat etmesi ve hırslarını bir kenara bırakması tavsiyesi birçok alim tarafından verilmektedir.

Rüyada Yaşlı ve Yaralı Birine Yardım Etmek

Yaralı halde birinin rüyada görülmesi ve ona yardım etmek, kişinin merhamet sahibi kimseler arasında bulunacağına ve onlardan biri olacağına delalet etmektedir. Bunun yanı sıra yaşlı ve rüyada yarılı birine yardım etmek, rüya sahiplerinin zenginliğine işaret etmektedir. Bu kimselerin ömrünün bereketleneceği ve girdiği her ortamda hayırla anılacağı da bir başka tabirdir. Cabir – Ül Magribi (r.a)’nin rüya yorumuna göreyse; rüya sahibinin yaşlı ve yaralı kimseye yardım etmesi, onun hayırlı kısmetle karşılaşarak, hayırlı evlatlar yetiştiren kimselerden olacağını bizlere bildirmektedir.

Rüyada Yaşlı Komşuya Yardım Ettiğini Görmek

Yaşlı komşusuna rüyada yardım ettiğini gören kişiler için güzel rüya tabirleri yapılmaktadır. Rüyada komşuya yardım etmek ve o kişinin hayır duasını almak kişinin manevi hastalıklarını gidererek, doğru yola ileteceğine delalet etmektedir. Rüyada yaşlı komşuya yardım etmek, hayırlı rüyalar arasında gösterilmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.