Rüyada “Rüyada Yarışma Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yarışma Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Yarışmanın rüyada görülmesi genel olarak iki farlı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen yarışma kazanılmış ise hayırlı, kaybedilmiş ise hayırsız şekilde yorumlanır. İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre;

 • Rüyada koşu yarışı görmek; harekete, oyun oynamaya ve batıl inançlara sahip olmaya işarettir.
 • Rüyada görülen koşu yarışı, rüya sahibi yakın zamanda yolculuğa çıkacaksa fayda getirmeyen bir yolculuk olacağına işarettir.
 • Rüya sahibi hasta ise vefat edeceğine delalettir.
 • Rüya sahibi fakir ise zengin olacak demektir.
 • Rüya sahibi yolcu ise geri dönecek demektir.
 • Rüyada atlı olarak yarışmak, rüya sahibinin gururlanacağı bir iş yapacağına delalettir.
 • Rüyada yarışma görmek, rüya sahibinin çevresindeki insanlar arasında çıkacak fitne ve huzursuzluğa işaret eder.

Rüyada Yarışma Kaybettiğinin Görülmesi

Rüyada yarışma kaybetmek, rüya sahibinin büyük çabalarla ve uğraşlarla elde ettiği kazançlarını kaybedeceğine işarettir. Rüya sahibine sıkıntılarla ve üzüntülerle dolu bir dönemin haberini verir. Rüya sahibinin hem özel hem de iş hayatında büyük sıkıntılar çekeceğine delalettir.

Rüyada Yarışma Kazandığının Görülmesi

Rüyada yarışma kazanmak, rüya sahibinin adım attığı işlerde ve girişimlerde büyük başarılar elde edeceğine işarettir. Rüya sahibine çalışmaları ve uğraşları sonucunda gelecek büyük bir parayı müjdelemektedir. Rüya sahibinin gerçek hayatında süregelen zahmetli bir işi varsa, bu işin çözüme kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Yarışma Yaptığının Görülmesi

Rüyada yarışma yapmak, rüya sahibinin maddi açıdan kuracağı bir ortaklığı işaret eder. Rüya sahibinin yaptığı bu yeni ortaklık sonucunda işlerinin günden güne büyüyeceğine ve yeni iş kapıları açılacağına rivayet edilir. Bu rüya bazen rüya sahibine gelecek hayırlı ve güzel haberleri müjdelemektedir. Rüya sahibinin maddi olarak sıkıntısı varsa, bu sıkıntıların çok yakın zamanda biteceğine işaret eder.

Rüyada Yarışma İzlediğinin Görülmesi

Rüyada yarışma izlemek, rüya sahibinin sorunlu başlayan bir işi varsa bu sorunları yakın zamanda ortadan kalkacağına işaret eder. İslam alimleri bu rüya için, rüya sahibinin ettiği duaların Allah’ın izniyle kabul olacağına rivayet eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin çok saygı duyulan bir kişi olacağı ve işlerinin yolunda gideceği şeklinde yorum yapar. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin geçmişinde yaptığı sebebiyle kırdığı bir kişinin gönlünü alacağına işaret eder.

Rüyada Yarıştığının Görülmesi

Rüyada yarışmak pek hayırlı yorumlanmamaktadır. Rüyada yarıştığının görülmesi;

 • Kıskançlığa,
 • Kem gözlere,
 • Kavgaya,
 • Kin ve nefrete,
 • Husumete,
 • Düşmanlığa,
 • Anlaşmazlığa rivayet edilir.

Rüyada yarıştığının görülmesi, rüya sahibinin çevresinde yaşanacak olan tatsız olaylara ve ağız dalaşlarına işaret eder. Rüya sahibinin bu durumdan çok etkileneceğine ve bu sebeple kötü bir dönem geçireceğine işarettir. Bu rüya musibetleri ve kötülükleri simgelemektedir. Bu rüya, yalnızca rüya sahibinin değil çevresindeki birçok kişinin etkileneceği bir olay yaşanacağına delalettir.

Rüyada Koşu Yarışı Görülmesi

Rüyada koşu yarışı görmek, rüya sahibinin yakın zamanda yaşayacağı heyecanlı ve telaşlı günlerin habercisidir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin çok daha fazla kazanacağını düşündüğü bir işin peşinde koşacağını fakat hayal kırıklığına uğrayarak boşuna vakit kaybedeceği şeklinde yorum yapmaktadır. Rüya sahibinin hurafelere inanarak, yanlış kararlar alacağına ve zarar edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Atla Yarıştığının Görülmesi

Rüyada atla yarışmak, rüya sahibinin kurnazca ve sinsice hareket ederek fayda sağlamaya çalışacağı ama sonunda işlerin tersine döneceğine işaret eder. Rüya sahibinin hile yapmaya çalışması sonucunda zor durumda kalacağı ve hem para hem de itibar kaybedeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yarışa Katıldığının Görülmesi

Rüyada yarışa katılmak, rüya sahibinin edineceği hayırlı uğraşları simgelemektedir. Bu rüya olumlu şekilde yorumlandığında;

 • Cömert bir memura,
 • Arkadaşlarla eğlenilen güzel vakitlere,
 • Alın teri ile kazanılan paraya,
 • Uğraşmadan elde edilecek servete,
 • Hoşgörülü olan genç bir tanıdığa,
 • Vefalı ve iyi arkadaşlara,
 • Rüya sahibi askerdeyse ya da bir tanıdığı askerdeyse selametle evine döneceğine işaret eder.

Bu rüya olumsuz şekilde yorumlandığında;

 • Rüya sahibinin sağlığının bozulacağına,
 • Eğitimsiz bir tanıdıktan gelecek zarara,
 • Rahatının kaçacağına,
 • Maddi konuda gelecek zorluklara işaret eder.

Rüyada Yarışa Girildiğinin Görülmesi

Rüyada yarışa girmek rüyayı kimin gördüğüne göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi fakir ise zengin olacağına, rüya sahibi yolcu ise vatanına sağ salim döneceğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında yarıştığını ve sonunda kazandığını görmesi elde edeceği; kuvvet, güç, zenginlik ve menfaati simgelemektedir.

Rüyada Koştuğunun Görülmesi

Rüyada koşmak oldukça hayırlı ve iyi yorumlara sahiptir. Rüya sahibine zenginliğin müjdesini vermektedir. Rüyada koşuğunu gören kimsenin elde edeceği; hırs, azim ve başarıya işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin kısa süreli olacak bir sağlık sorunu yaşayacağı şeklinde yorumlamaktadır. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin sahip olduğu ulaşması çok zor hedefleri işaret etmektedir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada koşarak bir yerden bir yere sıçradığını gören kimse, kalbini sıkıştıracak çok üzüntülü bir haber alacak demektir. Bazen bu rüya, rüyayı gören kimsenin arkadaşları ile yapacağı bir sohbette çok daralacağı ve sıkılacağına işaret eder.

Cabir ül Mağribi (r.a) yorumuna göre; rüyada koşarken duran kimse kanaatkâr olur. Rüya sahibi gerçek hayatında yolculuk planı yapıyorsa ve rüyasın hızla koşuyorsa, yolundan kalacak demektir.

Rüyada hızlı koştuğunu görmek, rüya sahibinin hızlı ve yoğun bir sürecin ardından başarıya ulaşacağına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibi bazı konularda sabırlı olması gerektiği şeklinde uyarır.

Rüyada yalın ayak koştuğunu görmek, rüya sahibinin çok çabalayarak önüne çıkacak engelleri aşacağına delalettir. Sıkıntıların ve üzüntülerin geride kalacağı bir dönemi simgeler.

Rüyada bir yarışma için grup halinde koşmak, rüya sahibinin arkadaşları ya da tanıdıkları ile ilgili üzücü ve sıkıcı haberler alacağına işaret eder.

Rüyada uzun bir yolda yalnız koşmak, rüya sahibinin sıkıntılı bir dönemde olduğuna ve alacağı sevinçli bir haberle bu sıkıntılarını unutacağına işaret eder.

Rüyada aceleyle koştuğunu görmek, rüya sahibinin aç gözlü olacağı bir dönemin habercisidir. Bu rüya, rüya sahibini aç gözlü olmaması gerektiği şeklinde uyarmaktadır.

Rüyada koşan birini görmek, rüya sahibine yakın zamanda gelecek olan müjdeli haberi işaret eder.

Rüyada birinin arasından koşmak, rüya sahibinin yaşadığı hem maddi hem de manevi sorunların sona ereceğine delalet eder.

Rüyada bir ölünün peşinden koşmak, rüya sahibinin hayal kırıklığı yaşayacağının ve çabalarının boşa gideceği bir dönemin habercisidir.

Rüyada bir yarış alanı görmek, rüya sahibinin yakın zamanda rahata çıkacağına ve mutlu olacağına işaret eder.

Rüyada koşarken düştüğünü görmek, rüya sahibinin işlerini tamamlayamayacağına işaret eder. Rüya sahibinin karşısına çıkacak engelleri ve zorlukları simgelemektedir.

Rüyada Kâbe’ye doğru koşmak, rüya sahibine başarı ve saygınlık müjdelemektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani