Rüyada “Rüyada Yaralı İnsan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yaralı İnsan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Yaralı insanı rüyada görmek rüyadaki diğer ayrıntılarla beraber değerlendirilmesi gereken bir rüya olsa da genel anlamda rüya sahibinin çevresindeki kişilerin dertleriyle ve aile içerisindeki sıkıntılarla uğraşacağına delalettir. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre rüyada yaralı insan görmek rüya sahibinin merhametli yapısını gösteren oldukça önemli bir delildir. Câferi Sâdık (r.a) ise bu rüyayı düşmanlıkların sona ermesi, husumetlerin uzatılmaması olarak ifade eder. Aynı zamanda rüyada görülen yaralı insan rüya sahibinin başkalarının dertleri ile alakalı elindeki imkânları seferber ederek sevap işleme gayretinin de bir simgesi olarak da nitelendirilebilir

Rüyada Yaralanan Birine Yardım Etmek

Rüyada yaralı birine yardım etmek oldukça güzel bir rüya olarak nitelendirilir. Rüyada yaralı insana uzatılan yardım eli, rüya sahibinin çevresindekiler tarafından takdir edilmesi, söz ve eylemlerinin dikkate alınması anlamına gelmektedir. Rüyada yaralanan birine yardım etmek aynı zamanda rüya sahibinin çevresindekilerden aldığı dualar sayesinde işlerinin daha da yoluna girmesi, rızkının artması, yapacağı işlerde oldukça başarı kazanması ve sevap hanesinin oldukça büyümesi olarak da nitelendirilir. Rüya yakın çevreden gelen bir yardım talebi olarak da değerlendirilir.

Rüyada Yaralanan Birine Yardım Etmeden Yanından Geçmek

Rüyada yaralanan birine yardım etmeden yanından geçmek daha çok psikolojik anlamda yorumlanan bir rüyadır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada gördüğü yaralı insana yardım etmeden yanından geçen kişinin telaşlı ve endişeli yapısına işaret edilirken, rüya sahibinin çevresinde karşılaştığı kişilerin sıkıntılı durumlarını çok fazla içselleştirmesi yüzünden yaşadığı rahatsızlıklara da vurgu yapılmaktadır.

Rüyada Yaralanan Birini Hastaneye Götürmek

Rüyada yaralanan birini hastaneye götürmek rüya sahibinin gerçek hayatta toplumsal yararı gözeten hareketler içinde olması anlamında değerlendirilir. Câferi Sâdık (r.a) rüyayı insanlığın yararına olacak adımlar atmak, icatlarda bulunmak, çevresinde değer verdiği kişilerin dertlerini sahiplenmek ve sık sık vicdan muhasebesi yapmak olarak nitelendirmektedir. Rüyasında yaralanan insanı hastaneye götüren kişi yaşamında sevdiklerinin refahını kendisinden daha da ön plana alırken bencillikten uzak, ilkeli ve dürüst yaşantısıyla da önemli bir örnek durumundadır. Bu sayede kişiye bolca hayır duası yapıldığından da söz edilebilir.

Rüyada Hastanede Yaralılar Görmek

Rüyada hastanede görülen yaralılar rüya sahibinin önemli bir karar arifesinde olduğu şeklinde yorumlanabilir. Rüya alimleri tarafından rüyada hastanede yaralılar görmek, yaralı sayısı kadar çok kararsızlık yaşandığı anlamına gelirken, rüya sahibinin alacağı kararlarda dikkatli olması anlamında bir uyarı olarak da değerlendirilebilir.

Rüyada Yaralı Birini Yatakta Yatarken Görmek

Rüyada yaralı birini yatarken görmek, ona ilaç vermek, yaralarını iyileştirmek için çaba sarf etmek bir hastalık ya da yaralanma habercisi olarak nitelendirilebilir. Cabir ül Magribi (r.a) rüyada yaralı birini yatakta yatarken görmek ile alakalı yorumuna göre hatta rüyada yatakta yatan kişinin bir sağlık sorunu yaşaması da muhtemeldir. Ayrıca rüyanın bir hastalık habercisi olduğu da ifade edilmektedir.

Rüyada Trafik Kazasında Yaralanan İnsan Görmek

Rüyada trafik kazansında yaralanan birini görmek genel anlamda olumlu bir rüya olarak kabul edilir. Kişinin kendisini oldukça olumsuz etkileyecek bazı durum ve olaylardan en az zararla kurtulmayı başaracağı, elden geldiğince en az hasarla problemi atlatacağı şeklinde rüya tabiri yapılması mümkündür. Aynı zamanda kendi kendini telkin olarak da değerlendirilen rüya, yaşanan sıkıntılarda kişinin kendi kendini telkin ederek kötü dönemin daha rahat atlatılması için önemli adımlar atacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Ağır Yaralanan Birini Görmek

Rüyada birinin ağır yaralandığını görmek rüya sahibi için oldukça aydınlık ve güzel bir rüyadır. Rüya sahibi için bir süredir süregelen kötü günlerin sona ermesi, huzursuzluk ve belirsizlik içeren günlerin geride kalması olarak açıklanan rüyada ağır yaralanan birini görmek rüyası İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre de kişinin yakın zamanda çektiği cefaların artık sefaya dönüşme vaktinin geldiğini göstermektedir. Rüya sahibinin bekar olması yakın zamanda bir kısmet olarak değerlendirilirken, iş hayatında ticaretle uğraşan kişilerin ise bolluk ve berekete erişecekleri de ifade edilir.

Rüyada Silahla Yaralanan Birini Görmek

Rüyada silahla yaralanan birini görmek genel anlamda hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüya sahibinin çevresinde çok güveneceği kişilerden vefasızlık, haksızlık ve nankörlük görse de durumu iş kaybı yaşamadan atlatarak fırsata çevireceği şeklinde yapılan yorum oldukça önemlidir. Rüya iş hayatı açısından yorumlandığında ise, rüya sahibinin ticari rakiplerini bir bir etkisiz hale getirerek parasal anlamda oldukça yükseleceği rivayeti yapılır. İmamı Nablusi (r.a) ise rüyayı miras açısından değerlendirir. İmamı Nablusi’ye (r.a) rüya sahibi yakın bir akrabasından kalan miras nedeniyle oldukça ferahlayacak ve aynı zamanda bu birikimle yeni çalışmalara da yelken açacaktır.

Rüyada Bıçakla Yaralanan Birini Görmek

Rüyada bıçakla yaralanan bir insan görmek kişinin uzun bir süre düşündükten sonra atacağı adımlarda üzüleceği anlamına gelmektedir. İmamı Nablusi (r.a) rüyada bıçakla yaralanan birini görmek ile alakalı özellikle kişilerin iş hayatına dikkat çekerken, kişilerin yanlış insanlara güvenerek gireceği işlerden zararla ayrılacakları konusunda uyarılarda bulunmaktadır.

Câferi Sâdık (r.a) ise rüyayı bedel ödemek olarak nitelendirirken, kişinin yanlış kararlarının bedelini ödeyeceğiyle alakalı rivayette bulunur.

Rüyada Yüzü Yaralanmış Birini Görmek

Rüyada yüzü yaralanmış birini görmek oldukça güzel bir rüya olarak tabir edilir. Rüyada başkasının yüzünde görülen yara müjde demektir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüya müjdeli bir habere yorulurken, İbn-i Sirin (r.a) tabiri ise kişinin bir süredir emek verdiği şeylere sonunda kavuşacağı, göğüs gerdiği sıkıntıların sona ererek arzuladığı toplu mal ve kazanca sahip olacağı şeklindedir. Rüya uzun süren çabaların ardından beliren güneş ve elde edilen mevkiye delalet eder.

Rüyada Kardeşinin Yaralandığını Görmek

Rüyada kardeşinin yaralandığını görmek görülen bu sıkıntılı rüyanın aksine oldukça güzel ve aydınlık bir rüya olarak değerlendirilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada kardeşini yaralanmış görmek son dönemde yaşanan sıkıntıların sona erme vaktinin geldiğini anlatan önemli bir rüyadır. Özellikle iş hayatı için kişinin önemli işlere imza atarak çevresinde oldukça saygı duyulan biri haline gelmesi, işlerinin oldukça artacağı ve yoluna gireceği, alım gücünün oldukça artacağı, zor günlerin geride kalarak parasal anlamda oldukça ferahlayacağı şeklinde yorumlar yapıldığı da görülmektedir.

Rüyada Sedyede Yaralılar Görmek

Rüyada sedyede yaralılar görmek yol anlamında tabir edilirken, yolun sonundaki hayırlı haberlere de delalettir. Hayırlı haberlerle dönülecek bir yol haricinde rüyada sedyede görülen yaralıları taşımak ise İmamı Nablusi (r.a) yorumunda haksız bir kazanç sonunda elde edilen maldan hayır görmemek anlamında da değerlendirilir.

Rüyada Birinin Vurulduğunu Görmek

Rüyada vurulan birini görmek, vurulan kişinin tanıdık olması durumunda hakkında yapılan bir dedikodu anlamında değerlendirilir. Câferi Sâdık (r.a) rüyayı dedikodunun haricinde kişi hakkında yapılan kötülük ve iftira anlamında da rivayet eder. Bazı rüya alimlerine göre de rüyada birinin vurulduğunu görmek bir uyarı niteliğindedir. Rüyada vurulan kişinin tanıdık olmaması durumunda kişi çevresindekilere karşı dikkatli olmalı, dışarıdan gelen tehlikelere karşı tedbirli davranmalıdır. Aynı zamanda rüya sahibinin rüyada vurulduğunu gören kişiye bir yardımda bulunacağı şeklinde yorumlar yapıldığı da görülmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani