Rüyada “Rüyada Yanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yandığının görülmesi alimler tarafında pek çok farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada kişinin nerede yangını gördüğü, yorumlama yapılırken son derece önemlidir. Örneğin evinin yandığını gören kişi için bu rüya özellikle iş hayatında ve ev hayatında kötü günler geçireceğinin bir işaretidir. Bu kişiler aynı zamanda depresif ve sıkıntılı bir ruh hali içerisine girebilirler. Bu rüya bir diğer alimin yoruma göre ise parasız günler geçirileceğinin bir kanıtıdır. Bu kişilerin yaptıkları yüklü harcamalar ve savurganlıkları nedeni ile sahip oldukları mal varlıkları ve paraları hızlı bir şekilde bitecek demektir. Bu nedenle bu kişilere rüya sonrasında yaptıkları harcamaları iki kere düşünmeleri, harcama yaparken gerçekten aldıkları şeye ihtiyaçları olup olmadığını düşünmeleri istenir.

Rüyada Yandığını Hissetmek

Rüyada yandığını hissetmek kişinin geçmişte işlemiş olduğu bir günahın acısını çektiği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi kişiler eğer yangın sırasında beyaz dumanların çıktığına şahit oluyor iseler, bu kişilerin günahlarının çok büyük olmadığı, kendilerini bu konuda çok harap etmemeleri gerektiği söylenir. Eğer yangın sırasında beyaz yerine, etrafı kaplayan, genişce ve siyah renkte dumanlar çıkıyorsa da, bu rüya, alimlere göre, kişinin geçmişte büyük bir günah işlediklerinin bir sembolü şeklinde yorumlanır. Bu kişiler özellikle aile içerisinde büyük bir olaya sebep olabilirler. Bahsedilen bu olay genellikle kişinin günahından dolayı ortaya çıkacak olan bir olaydır. Bu olay alimler tarafından kısa süre içerisinde ve eve yakın bir yerlerde olacağına delalet edilmiştir.

Rüyada Yanmaktan Kurtulmak

Rüyada yanmaktan kurtulmak kişinin son anda kendine zarar verecek olan bir olaydan kurtulduğunun, tabiri caizse paçayı kurtardığının bir göstergesidir. Fakat eğer kişiler rüyada duman da gördüyse, İslam alimcilerinin yorumlarına göre, tam olarak bahsi geçen kara olaydan kendilerini kurtaramamışlar demektir. Dumanın çok olması halinde o zaman bu rüya hiç bir açıdan iyi şekilde yorumlanmamaktadır. Bir diğer alimin yorumu ise  kötü şeylerin çok yakında haber geleceği şeklinde ve şer olarak yorumlanır. Kişi her ne kadar kurtulmuş olduğunu görse bile sonuçta yangın görmüştür ve yangın görülmesi etkileri kuvvetli olan zararlı bir rüyadır.

Rüyada Başkasının Yandığını Görmek

Rüyada başkasının yandığını görmek kişinin sadece kendini düşüneceğinin bir göstergesidir. İslam alimleri bu kişilerin kendilerinden başkalarını düşünmedikleri ve bu nedenle de çevrelerindeki insanlar tarafından pek de sevilmediklerini belirtmişlerdir. Bu kişiler kısa zaman içerisinde kendilerini sevmeyen kişiler tarafından kötü bir olayın içerisine çekilecek ve bu durumdan da özellikle maddi olarak büyük zararlara uğrayacaklardır. Bu nedenle bu kişiler çevrelerinde bulunan dost görünen kişilere, iş yerindeki arkadaşlarına ve yüzlerine gülen komşularına dikkat etmelidirler.

Rüyada Sıcak Su ile Yanmak

Rüyada sıcak su ile yanmak alimler tarafından genellikle şerlerin bir habercisidir. Bu alimler yangında ve yanmakta hayırlara yorulacak hiç bir şeyin olmadığını söyleyerek ateş olmadan yanma görülmesinin çok daha tehlikeli olduğunu söylediler. Yangın rüyalarında iyiye yorulabilecek tek şey rengi parlak ve kırmızı olan alevlerdir. Sıcak su ile yandığını gören kişiler alev de görmediğinden başları büyük dertte demektir. Bu kişiler sevdikleri insanlar tarafından büyük bir oyuna düşürüleceklerdir. Bu oyun onların para kayıp etmesi ve adının lekelenmesi içindir. Eğer rüyayı gören kişi kadın ise kısmeti kapanır, eğer rüyayı gören kişi erkek ve evli ise hanımı ile aralarında büyük sıkıntılar yaşar.

Rüyada Vücudunun Yandığını Görmek

Rüyada vücudunun yandığını görmek rüya sahibi kişinin sağlığının bozulacağının bir göstergesidir. Kişi eğer vücudunun yandığı sırada alevleri de görmüş ise bu durum sağlığının kalıcı olarak bozulacağına bir işarettir. Fakat rüya sahibi kişi alev görmeden vücudunun yandığını görmüş ise, bu biraz daha iyi bir rüyadır. Çünkü bu kişiler etkileri çok da uzun sürmeyen, kendilerine kalıcı zarar veremeyecek, kısa sürede geçecek olan bir hastalığa işarettir. Rüyayı gören kişi bekar ise, hasta oldukları dönemde kısmetlerinin kapandığına şahit olacaklardır. Evli ise de bu kişiler eşleri ile aralarının açılmasına sebep olan bir takım tartışmalar içerisine girebilirler.

Rüyada Birinin Yanarak Öldüğünü Görmek

Rüyada birinin yanarak öldüğünü görmek kişinin çevresine çok önem verdiğinin bir göstergesidir. Bir İslam alimine göre bu kişiler, rüyasında başka insanları gördüklerinden dolayı kendi hayatlarına bereketi getiremeyen kişilerdir. Bu rüya görüldüğünde rüya sahibi kişinin yanında bir de kendileri duruyor ise o zaman bu rüya kazancın kısa süre içerisinde ve hızlı bir şekilde artacağına işarettir. Bu kişiler hem iş hayatında hem de ailevi hayatlarında maddi ve manevi tatmin yaşayarak beklenmedik bir hız ile, kolaylıkla bolluğa kavuşacaklardır.

Rüyada Yangın Çıkarmak

Rüyada yangın çıkarmak rüya sahibi kişinin içinin nefret ile dolu olduğunun bir göstergesidir. Rüya sahibi kişi eğer eşyaları yaktığını görmüş ise, bu rüya, rüya sahibi kişinin eşyalarına zarar geleceğinin bir göstergesidir. Eğer rüya sahibi bir evi ya da bir barınağı yaktığını görüyor ise de, bu rüya kişinin evine gelecek olan, kurtulması güç olan bir belaya işarettir. Bu durumla ne kadar baş edilmeye çalışılırsa çalışılsın kurtuluş çok uzun zaman sürecek ve zor olacaktır.

Rüyada Alev Görmek

Rüyada alev görmek İslam alimleri tarafından genellikle olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi kişi alevin hızlı bir şekilde yandığını görürse bu kişinin rızkının artacağı söylenir. Bu kişiler aynı zamanda bütün işlerinin yolunda gideceğine şahit olacaklardır. Ellerinden ve ceplerinden bol miktarda kazanç eksik olmayacak ve işleri sayesinde ün ve makam elde edeceklerdir.  Yani bu rüya genellikle güzelliklere delalet eder.

Rüyada Gerçekten Acı Hissetmek

Rüyada gerçekten acı hissetmek kişinin gerçek hayatta duygularını bastırdığının bir göstergesidir. Rüyada, rüya sahibinin canının yandığını görüyor ise hem acı çekecek hem de aynı zamanda müjdeli bir haber alarak kendini güzel ve çekici hissedecektir. Bu durum sebep olan ise yakın zamanda beklenmedik bir kişiden alınacak, duyduklarında inanamayacakları hoş bir haberdir.

Rüyada Sıcak Su ile Yanmak

Rüyada sıcak su ile yanmak rüya sahibi kişinin canının yanmasına delalet eder. Bu rüya bütün alimler tarafında hayırlı olaylara işaret etmez şeklinde yorumlanmıştır. Rüya sahibi kişiler çok yakınlarında bulunan iyi niyetli bir kişi için sıkıntılı bir sürecin içerisine gireceklerdir. Bu onlara borç vermek ya da bir söz vermek olabilir. Bu kişiler verdikleri sözler nedeni ile ve iyi niyetli kişiler olmaları nedeni ile zorlu geçecek olan günlere kucak açacaklardır.

Rüyada Vücudunda Acı Hissetmek

Rüyada vücudunda acı hissetmek kötü günlere işaret eder. Bazen de bu rüya kişinin fiziksel olarak yaşayacağı sıkıntılara işaret eder. Rüyada acı hisseden kimsenin yakın zamanda maddi bazı problemleri olacaktır ve bu problemleri çözerken zorlanacaklardır. Bu kişiler problemlerin çözümünü bulmak adına çevrelerinden de yardım vs isteyebilirler.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani