Rüyada “Rüyada Yanık Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yanık Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Zaman zaman görülen ve çoğunlukla anlamlandırılamayan yanık görmek rüyada ne anlama gelir sorusu gerek diyanet kaynaklarında gerekse İslam âlimlerinin yorumlarında farklı manalarda açıklanmaktadır. Yanık görmek görülme şekline göre bazen bir hastalık habercisi olabilir bazı durumlarda ise olgunlaşmış ve hatta zamanı çoktan gelmiş bir durumu da ifade edebilir.

Rüyada Yanık Görmek

Rüyada yanık görmek İslami kaynaklara göre kazanılacak büyük bir para veya yolda olan büyük bir serveti işaret eder. Yanık görmek acı ile eşdeğerdir, rüyada acı ise karşılığı olan ve katlanılmış ve eziyeti çekilmiş bir zorluk anlamına gelir. Bu zorluk acı veya yanık şeklinde rüyada çıkıyorsa o zaman karşılığı mutlaka alınacaktır. Zira rüyada yanık görmek diyanet kaynaklarında da genellikle ele geçen para olarak ifade edilmektedir. Ancak burada beklenen para kişinin uzun süredir emek harcadığı ve ulaşmak için çalıştığı bir paradır ve aslında sürpriz şeklinde beklene bir para değil sadece gelmesi çok uzun süre alacak olduğu halde kişiye müjde olarak daha erken vakitte gelecek olan bir paradır. Buradaki para bazen nakit para bazen ise bir mülk şeklinde olabilir.

Rüyada Yanık Yüz Görmek

Birçok rüya tabirine göre rüyada yanık yüz görmek bir kişiye karşı kötü söz söylemek veya dedikodu yapmak sebebiyle bir kişiyi incitmek anlamına gelir. Bu durum kişiye başkaları hakkında dedikodu yapmaması veya başkalarını incitecek söz ve davranışlardan kaçınması için bir uyarıdır. Diğer yandan rüyada kendi yüzünü yanık görmek de buna benzer şekilde birilerinin haksızlığına uğramış olmak ve başkaları tarafından hakkı yenilmiş olmak anlamı taşır. Bu rüyayı gören kişi uğradığı haksızlık karşısında kalıcı bir zarar görmeyecek ve biraz daha sabrederse kendisine yapılmış kötülüklerden dolayı bunu yapan kişilerle yüzleşecek ve onlar kendisinden özür dileyecektir. Zira rüyada yüzünde yanık izi görmek pek çok alim tarafından da iftiraya uğramak ve bu sebeple üzülmek anlamına gelir.

Rüyada Yanık El Görmek

Yanık el görmek veya rüyada yanık kol görmek bir konuda ustalaşmak veya bir zanaatta üst mertebeye çıkmak anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda uzun yılların emeği ile öğrenilen ve usta olunan işte birisine el verme zamanının da geldiğini gösterir. Bu rüyayı gören kişi öğrenci veya çırak yetiştirecektir. Zira rüyada yanık el görmek bir işi sanatkâr olarak yapmak neticesinde elin artık ustalık kazanması manasına gelir. Böyle bir kişi için öldükten sonra bırakacağı en güzel miraslardan birisi de kendisi gibi meslekte veya söz konusu ilimde ustalaşacak olan öğrenciler yetiştirmektir. Bu yetiştireceği hayırlı öğrenci veya çıraklar o kişinin ustalığını anıp onlar da kendisi gibi güzel işler yaptıkça o kişi öldükten sonra bile bu öğrencilerin sevabını kazanmaya devam edecektir. Zira bu tür hayırlar kişiye ahirette de amel defteri kapanmadan faydası olan güzel şeylerdir.

Rüyada Yanık Yemek Görmek

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre yanık bir yemek görmek uzun süredir uğraşılan ama karşılığı alınamayan bir işle ilgili boşuna uğraş vermek ve emek harcamak anlamına gelir. Bu rüya uzun süredir vakit harcanan işten artık vazgeçilmesi ve daha fazla boşa zaman harcanmaması gerektiğini anlatır. Burada yapılan iş maddi açıdan işle ilgili bir uğraş da olabilir veya birisinin bir sorunu ile alakalı olarak verilen bir uğraş da olabilir. Her ne kadar kişi elinden geleni yapmış olsa da faydalı olamamıştır ve artık zamanını ve enerjisini kendisine daha faydalı olacak işlere yöneltmesinde fayda vardır. Diğer yandan rüyayı gören kimse şunu da unutmamalıdır ki verdiği emeğin her halükarda bir karşılığı olacaktır ve hiçbir zaman yaptıkları boşa gitmeyecektir. İyilik yapıp denize atmak misali mutlaka verdiği çaba yine de iyi bir hayra dokunmuştur ancak artık daha fazlasını da yapmasına gerek yoktur.

Rüyada Yanık Vücut Görmek

Çoğu rüya tabirine göre rüyada vücudundaki yanık görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumlarında da belirtildiği gibi insanın büyük bir ortaklık veya işe girişerek servet edineceği şeklinde yorumlanır. Yanık vücut kişinin bir iş için ruhen ve aynı zamanda bedenen çok çalıştığı ve yıprandığını ve artık sıranın emeklerinin karşılığını almakta olduğunu ifade eder.

Rüyada Başka Birinde Yanık Görmek

Rüyada birinin vücudunda yanık görmek yardım beklenen bir kişiden gelecek önemli bir yardımın ve desteği habercisidir. Bu yardım kişinin önünde büyük kapılar açacak ve güzel olay ve gelişmelere vesile olacaktır. Bu haber bir işle ilgili de olabilir veya manevi bir hadise ile ilgili de olabilir.

Rüyada Yanık Kumaş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yanık kumaş görmek kişinin uzun süredir kavuşamadığı birisine kavuşacağı anlamına gelir. Bu genellikle evlilik ile sonuçlanacak bir beraberlik olabilir. Yanık kumaş hasret olma simgesidir bu rüya ise hasretliğin artık son bulacağını işaret eder. Bu rüyayı gören kişi yakın zamanda evlenebilir veya uzun süredir beklediği kısmetine kavuşabilir. Bu kısmet bazen tanıyarak beklediği bir sevdiği olabileceği gibi bazen hiç Tanımadığı ancak evlenmesi çok iyi ve hayırlı olacak bir kimse de olabilir.

Rüyada Yanık Ağaç Görmek

İmamı Gazali (r.a) tabirlerine göre yanık bir ağaç görmek sağlık problemlerine işaret edebilir. Bu rüya kişiye bir uyarıcı niteliği taşır ve sağlığına dikkat etmesi öğütlenir. Bu rüyayı gören kişi şayet sigara içiyorsa bu durumda sigara sebebiyle doktora gitmesine sebep olacak kadar ciddi bir rahatsızlık geçirebilir şayet geçirmediyse o zaman bu rüya ile bu hastalığı yakın olduğu haber verilmektedir. Bu rüyayı gören kişi sağlığına azami dikkat etmeli ve bilhassa kendisine faydası olmadığı halde sağlığına zararı olan alışkanlıklarını terk etmelidir. Bu rüya bu açıdan aslında uyarıcı ve hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Yanık Süt Görmek

Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre rüyada yanmış süt görmek evde çocuklardan birisinin evlilik kararı alabileceği veya kısmeti çıkacağına işaret eder. Genellikle bu rüyayı anne görürse o zaman evin kızı veya baba görürse o zaman evin erkek oğlu bir izdivaca adım atacaktır. Burada çocukların izdivacına aracı olmak ve onlar için en doğru seçimi yapmalarına yardım etmek tabi ki anne ve babanın görevidir ve bu rüya bu açıdan bir işaret niteliğindedir.

Rüyada Yanık Hayvan Görmek

Rüya tabirlerine göre bir hayvanın üzerinde rüyada yanık izi görmek uzak bir yere taşınmak anlamına gelir. Keza İmamı Nablusi (r.a) tabirlerinde de yanık bir hayvan veya hayvan eti görmek yolculuk yapmak veya uzak diyarlara taşınmak veya gurbete gitmek anlamı taşır. Bu rüya bazen evlenerek veya memuriyet sebebiyle başka bir şehre taşımak veya bazen de haneden birisinin askere gitmesi şeklinde de yorumlanır. Burada uzak olan ve temeli taşınılacak yer kişi açısından şu an yaşadığı yerden daha hayırlı ve iyi olabilir bunu da unutmamak gerekir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani