Rüyada “Rüyada Yangın Söndürmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yangın Söndürmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Merak edilen bir rüya konusu da yangın söndürdüğünü rüyada görmek konusu. Yangın söndürmenin manası görülme şekline göre çok farklıdır. Örneğin birisinin evinde yangın söndürmek ile kendi evinde yangın söndürdüğünü görmek birbirinden farklı manalar içerir. Burada İslam âlimlerinin de yorumları bu sebeple farklılık göstermiştir.

Rüyada Yangın Söndürmek

Zaman zaman görülen rüyalardan birsi olan rüyada yangın söndürmek İmam Nablusi yorumuna göre önemli bir tehlike atlatmak anlamına gelir. Bu tehlike bazen iş hayatında bazen ise sağlıkla ilgili bir konuda olabilir. Yangın söndüren kişi kendisi için aynen yangın gibi tehlike oluşturacak bir konuyu çözmüş ve sorunu gidermiştir. Artık o kişinin önü açıktır ve istediği yoldan devam edebilir. Bilhassa iş hayatıyla ilgili olması durumunda örneğin ortaklığını bozmuş bir kişi bu rüyayı görmüşse bu durumda hayırlı olmayacak bir ortaklıktan en başta dönmüş anlamına gelir. Yangın söndürmek aynı zamanda şifa bulmak anlamına gelir. Yangın söndürmüş kişi önemli bir hastalık da atlatmış olabilir. Bazı hastalıklar vardır ki ciddiyetini biz anlamadan Allah’ın izni ile o hastalıktan kurtulabiliriz.

Rüyada Suyla Yangın Söndürmek

Su kullanarak rüyada yangın söndürmek diyanet ve Cabir-ül Magribi (r.a) yorumlarına göre Allah rızası için yardım beklemeden yapılan bir işin karşılığını görmek anlamına gelir. Bu rüya kişiye geçmişte yaptığı bir yardımın veya yardımların karşılığını öncelikle manen sonra da eğer ihtiyacı varsa madden geri alacağını işaret eder. Su temizlik göstergesidir ve ayıp örter. Bu rüya ayı zamanda kişinin belki de çevresi tarafından iyi karşılanmayacak bir durumdan kurtulduğu ve ileride başına açılabilecek sorunları atlattığı anlamına gelir

Rüyada Yangın Söndürememek

Rüyada uğraştığı halde bir yangını söndürememesi insanın uzun süredir elde etmek için çabaladığı bir olduğunu gösterir. Bu elde etmek istediği şeye ulaşması için daha önünde bazı engeller veya yollar vardır. Ancak bu rüya aynı zamanda o şeyin yeteri kadar emek verilirse gerçekleşeceğini gösterir.

Rüyada İtfaiyeci Olarak Yangın Söndürmek

İtfaiyeci olarak rüyada ateşi suyla söndürmek Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre bir işte ehil olmak ve ilim sahibi olmak anlamına gelir. Bu rüya kişinin yaptığı işte o konunun uzmanı olduğunu ve artık belki de başka yollara yönelmesi gerektiğini ve belki kendisinden sonraki insanları uzmanı olduğu konularda eğitmesi gerektiğin anlatır. Buna benzer şekilde rüyada yangın söndürme tüpü görmek bir amaca ulaşmak için ufak bir yardım gerekeceğini ve aslında bu yardımın kişinin hemen yanı başında olduğunu gösterir. Kişi ihtiyacı olan yardımı uzakta aramamalıdır. Zira bazen istenen ve aranıp da bulunamayan yardım hemen en yakınımızda olabilir. Bu aynı zamanda insanın içinde sıkıntılarını tutmaması gerektiğini, sıkıntılarını yakınları ve dostları ile paylaşması gerektiği ve bu sayede aradığı çözümleri daha kolay bulabileceğini ifade eder.

Rüyada Üfleyerek Yangın Söndürmek

Birçok İslam alimine göre rüyada yangın çıkması ve söndürmek bir merhale atlatmak veya bir sorunun üstesinden gelmek anlamına gelir. Diğer yandan kişinin rüyasından bir yangını sadece üfleyerek söndürmesi ise o kişinin aslında başka insanlara yardım etmesinin sandığından kolay olduğunu ve etrafından yardıma muhtaç insanlar olduğunu gösterir. Esasında etrafında yardım isteyen kişilere yardım etmesi insan için bazen üflemek kadar kolay ve basittir. Burada yeter ki kişinin bu konuda bir niyeti ve isteği olsun. Bu rüya aynı zamanda kişiye ne kadar yardımsever olursa servetinin ve varlığının da o ölüde artacağı ve kişinin zenginleşeceğini haber verir.

Rüyada Hortumla Yangın Söndürmek

Rüyada hortumla yangın söndürmek insanın işinde yakın zamanda maddi bir ilave kazanç sağlayacağı ve rızkının açılacağını gösterir. Hortumla yangın söndüren kişi yakın zamanda hem kendisine hem de etrafındaki yakınlarına dahi yetecek kadar bir servete kavuşabilir veya rızkı bu ölçüde artabilir. Ancak burada rızkın artmasının önemli bir yolu da her zaman yardım konusunda geri kalmamak ihtiyacı olan herkese en yakınlardan başlanarak çokça yardım etmektir. Hortumla yangın söndürmek ayrıca güç göstergesidir. Bu rüya kişiye elinde o kişinin sandığından dahi daha fazla imkan ve güç olduğunu ve bunu hayırlı şekilde ve iyi işlerde kullanmasının gerektiğini anlatır.

Rüyada Toprakla Yangın Söndürmek

Rüyada toprakla yangın söndürmek İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre yıllar önce ölmüş olan bir yakından kalacak miras veya önemli bir mülkün habercisidir. Bu rüyayı gören kişi kendinden 2-3 kuşak önce ölmüş bir yakınından veya örneğin büyük dedesinden kalmış bir mirastan artık payını alacak ve eline ciddi miktarda bir para geçecektir. Bu para bilhassa kişinin beklemediği bir zamanda eline geçecek ve kişini çok ferahlatacaktır. Ancak burada bu mirasa kavuşan kişinin mutlaka fakirlere yardım etmesi ve mirası çar çur etmeden hayırlı işlerde kullanması kendisini ve ailesi için çok daha hayırlı olacaktır. Zira toplu bir paranın veya bir servetin kullanılmadan önce mutlaka temizlenmesi gerekir. Bir mirası temizlemenin en uygun yolu ise onun zekatını vermek ve fakirleri sevindirmektir. Zira böyle davranan ve hatta bunun daha da fazlasıyla fakirlere yardımda bulunan kişilerin serveti de katlanır.

Rüyada Yangın Söndüren İnsanlar Görmek

Rüyada yangın söndürmek ihya kaynaklarında ve yorumlarında yardımlaşma ve beraber rızık paylaşma anlamına gelir. Rüyada yangın söndüren kişiler gören bir insan iş yaşamından güzel ortaklıklar kurabilir ve bu ortaklıklar ile çok önemli imkanlar ve kazanımlar elde edebilir. Bu rüyayı gören kişi ortak kurduğu işleri çok büyütecek ve çok önemli servet kazanacaktır. Burada kişi şayet ortaklık kurmak istediği kendisinden daha varlıklı ise servetleri o kişinin varlığını geçene kadar şirketleri de büyüyecektir.

Rüyada Yangın Söndürenlere Yardım Etmek Ne Anlama Gelir?

İnsanın rüyasında yangın söndüren insanlara yardım etmesi güç biş işte beraber çalıştığı insanlara da yardım edecek olması anlamına gelir. Bu rüya o insandan çevresindekilerin her konuda yardım ve destek beklediğini ifade eder. Diğer yandan rüyada çatıda yangın çıkması ve insanın bu yangına yardım etmesi de kişinin hayır işlerinde çokça sevap kazandığı ve bu yardımlarına devam etmesinin o kişinin kendisi ve maddi manevi yaşamı için hayırlı olduğunu ifade eder.

Rüyada Orman Yangını Söndürmek

Rüyada yangın görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre şayet bu orman yangını ise o zaman gören kişi için cesaret ve bilgelik göstergesidir. Bu rüya aynı zamanda liderlik göstergesidir. Orman yangını görmek insanın bulunduğu çevre ve toplumda artık bir önder ve lider haline gelmesi ve insanları da yönetmesi anlamına gelir. Orman yangını söndüren kişi aynı anda çok sayıda sorunu halleden, çözen ve yöneten kişidir. Bu özellikler ise ancak bir liderde veya yöneticide olur. Tabi durum aynı zamanda kişinin sorumluluklarının da artması anlamına gelir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani