Rüyada “Rüyada Yalnız Kalmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yalnız Kalmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yalnızlık hissetmek ya da yalnız kalmak farklı şekillerde tabir olunmaktadır. Genel itibariyle bu rüya kişinin tefekkür etmesi ve gafletten uyanması gerektiği uyarısını yapmaktadır. Rüyada yalnız kalmak aynı zamanda kişinin hayrına da yorumlanabilmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin düşmanlarının ve çevresinde bulunan hayırsız kişilerin uzaklaşacağı yorumları da yapılmaktadır. Tasavvufi anlamda İmam Nablusi Hz. ise bu rüya hakkında kişinin ibadete ve hayırlı işlere daha çok yönelip Allah’ın rızasını kazanacağı yorumunu yapmıştır. Bu yönüyle rüyada hayırlı anlamlar vardır.

Rüyada Yalnız Gezdiğini Görmek

Bu rüya daha çok psikolojik olarak yorumlanmaktadır. Kişinin zorlu bir dönemden geçtiği ve sıkıntılarından dolayı bunalama girdiğinin bir göstergesi olabilmektedir. Dini kaynaklarda Rüyada yalnız gezmek, kişinin sıkıntılı bir döneme gireceği ve sorunlarına çözüm bulamayacağı şeklinde tabir edilmiştir. Bu rüyayı gören kimseler için karamsarlığa kapılmamaları ve sorunların çözümü için sabırlı olmaları tavsiye edilmektedir.

Rüyada Yalnız ve Çaresiz Hissetmek

Rüyada çaresiz kalmak ve yalnız hissetmek kişinin özellikle çalışma hayatında yaşayacağı sorunlara işaret etmektedir. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre bir kimsenin rüyada yalnız ve çaresiz hissetmesi;

 • Rüya sahibinin, haksızlığa uğrayacağına
 • Maddi darlığa düşeceğine
 • İhanete uğrayacağına ve
 • Çabalarının yetersiz kalacağına

İşaret etmektedir. Rüyada bu duygulara kapılmak aynı zamanda hastalıklara ve vefat haberlerine işaret ediyor olabilir. Bu nedenle rüya sahiplerinin temkinli olması ve rüyanın şerrinden Allah’a sığınmaları tavsiye edilmektedir.

Rüyada Ormanda Yalnız Kalmak

Rüyada ormanda tek başına olduğunu görmek olumlu ve olumsuz bazı yorumlarla tabir edilmektedir. Rüyada ormanda yalnız kalmak hakkında yapılan olumlu yorumlar;

 • Birçok yeni fırsatla karşılaşmaya
 • Hayırla sonuçlanacak seyahatlere ve
 • Kişinin ferahlayacağı

Şeklindedir. Bunun yanı sıra rüyada ormanda yalnız kalmak olumsuz yorumlara da sahiptir. Bunlar;

 • Beklentiyi karşılayamayacağına
 • Yapamayacağı işlere atılacağına
 • Düşüncesiz davranacağına ve
 • Tek başına mücadele edeceği

Şeklindedir. Bu rüyanın farklı anlamlar taşımasının nedeni hem rüya sahibinin özelliklerinden hem de rüyada görülen ortamın çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle rüyanın her ayrıntısının bilinmesi ve bu doğrultuda yorumlar yapılması gerekmektedir.

Rüyada Yalnız Kalmaktan Korkmak

Rüyada kimsesiz kalmak ya da yalnız kalmaktan korkmak hayırla yorumlanmaktadır. Bu rüya kişinin, yakın çevresiyle ilişkileri bozuksa düzeleceğine, dostlarının artacağına ve itibar gören kimselerden olacağına işaret etmektedir. Bu rüya çoğu zaman kişinin eşiyle ya da sevgilisiyle arasındaki bağın kuvvetlenmesi olarak tabir edilmektedir. Cabir-ül Magribi (r.a)’ye göre; bir kimsenin yalnız kalmaktan korkması o kimsenin iman selametine delalet eder. Bu tabire göre kişinin yalnızlıktan korkması, şeytanın ve nefsin hilelerinden korkmak anlamına gelmektedir. Bu durumda kişinin imanlı olduğunun bir göstergesi sayılabilir.

Rüyada Dünyada Yalnız Kaldığını Görmek

Bu rüya, kişinin korularıyla yüzleşeceğine ve hayalleri uğruna birçok kişiyi karşısına alacağına işaret etmektedir. Rüyada dünyada yalnız kalmak, uzun süredir planlanan ve arzulanan bir işi yaparken tek başına olmayı ve birçok insanın rızası olmadan bu işe atılmayı işaret etmektedir. Her ne kadar olumsuz gibi görünse de aslında bu rüya hayırlıdır. Rüya sahibinin alacağı bu radikal kararların onun uzun vadede başarı elde edeceğine delalet etmektedir. Kısa bir süre tek başına kalsa da başarılarından sonra itibar göreceği ve takdir edileceği düşünülmektedir.

Rüyada Okulda Yalnız Kalmak

İlmi açıdan kişinin başarılı olacağına ve bilgisiyle birçok kişiye destek olacağına işaret etmektedir. Rüyada okulda yalnız kalmak, rüya sahiplerinin ilminin büyük oranda artacağı şeklinde tabir edilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin eğitim hayatında başarısı da bu rüyada müjdelenmektedir. Bu rüya hakkında bazen psikolojik olarak yorumlarda yapılmaktadır. Örneğin;

 • Eğitim hayatında başarısızlık korkusu
 • Sınav kaygısı ve
 • Aile baskısı

Bu rüyanın görülmesine sebep olmuş olabilir. Ancak yine de rüyaların dini kaynaklara göre yorumlarının öncelikli olarak dikkate alınması her zaman için tavsiye edilmektedir.

Rüyada Düğünde Yalnız Kalmak

Bu rüya oldukça tehlikeli anlamlar taşımaktadır. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu rüya eğer evli bir kimse tarafından görülmüşse;

 • Aldatılacağına
 • Akraba ilişkilerinin bozulacağına ve
 • Hanesinde fitne çıkacağına

İşaret etmektedir. Rüyada düğünde yalnız kalmak eğer bekar bir kişi tarafından görülmüşse;

 • Emeklerinin karşılıksız kalacağına
 • Saygınlığını yitireceğine ve
 • Maddi kayıplar yaşayacağına

İşaret etmektedir. Hemen hemen herkes için bu rüya olumsuz tabirlere sahiptir. Bu nedenle özellikle insan ilişkilerinde rüya sahiplerinin daha dikkatli olması ve hatalarının farkına varması tavsiye edilmektedir. Bu rüya birçok açıdan uyarıcı özellikleri içinde barındırmaktadır.

Rüyada Denizin Ortasında Yalnız Kalmak

Rüyada deniz görmek maddi anlamda bolluğu ve bereketi işaret etmektedir. Bir kimsenin deniz ortasında yalnız kalması da servetinin artacağına ve rızkının bollaşacağına delalet eder. Ancak bu rüyada asıl verilmek istenen mesaj, kişinin mal, mülk ve zenginlik içinde tek başına kalarak bunalım yaşayabileceği şeklinde tabir edilmektedir. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; bir kimsenin rüyasında denizde tek başına kalması, o kişinin parasından hayır gelmeyeceğine ve cimri kimselerden olacağına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin daha çok hayır işlemeleri ve kazancının bir kısmını hayır işlerine ayırması gerektiği tavsiye edilmektedir. Rüya sahibinin tutumuna göre rüya belirginleşecektir.

Rüyada Camide Yalnız Kalmak

Rüyada camide yalnız kalmak hayırlı gibi görünse de uyarıcı yorumlara da sahiptir. Bu nedenle iki farklı şekilde tabirler yapılabilmektedir. Rüyada camide yalnız kalan kişiler hakkında yapılan olumlu tabirler;

 • Yaptığı iyiliklerin karşılık bulacağına
 • Dualarının kabul olacağına
 • İman derecesinin artacağına ve
 • İbadet ehli kimselerden olacağı

Şeklindedir. Bu tabirler rüyanın hayırlı ve güzel olduğuna delalet etmektedir. Ancak birde rüya sahipleri için birçok uyarıda bu rüya vesilesiyle bizlere bildirilmektedir.

 • Rüya sahibinin, haram işleyeceğine ve pişman olacağına
 • Dünya hayatına meylinin artacağına
 • Ahirette zor duruma düşeceğine

İşaret etmektedir. Eğer kişi dikkatli olmazsa ve günah işlemekte ısrarcı olursa rüyanın uyarıcı tabirleri gerçekleşebilir. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; mümin kimselerin bu rüyayı görmeleri onların ibadetlerinin eksik olduğuna delalet etmektedir.

Rüyada Bir Erkekle Yalnız Kalmak

Birçok açıdan değerlendirilmesi gereken bu rüyada, eğer bir kadın rüyada tanımadığı bir erkekle yalnız kaldığını görüyorsa, iftiraya maruz kalacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibinin güçlü ve dirayetli bir yapıya sahip olacağı da yapılan bir diğer tabirdir. Rüyada bir erkekle yalnız kalmak hakkında yapılan diğer yorumlar ise kadın ve erkek fark etmeksizin ortak tabirlere sahiptir. Bu tabirler;

 • Rüya sahiplerinin, fitneye sebep olacaklarına
 • İstemeden kalp kıracaklarına
 • Güç sahibi olacaklarına ve zafer sarhoşluğu yaşayacaklarına
 • Haram kazanç elde edeceklerine ve
 • Kibirli kimselerden olacakları

Şeklindedir. Oldukça karmaşık ve farklı birçok tabir bu rüya için yapılabilmektedir. Genel itibariyle olumsuz olan bu rüyanın en belirgin özelliği rüya sahiplerinin, elde edilecek güçle haksızlık yapacakları ve bu nedenle fitneye ve iftiraya maruz kalacakları şeklindedir. Üzerinde çokça düşünülmesi ve rüya sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir rüyadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani