Rüyada “Rüyada Yalın Ayak Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yalın Ayak Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yalın ayak görmek İslami kaynaklarda, rüya sahiplerinin içine düşeceği ve çaresiz kalacakları durumları işaret etmektedir. Rüyanın içeriğine göre bu rüyanın yorumu farklılık gösterse de genel itibariyle kişinin bir mesele hakkında aciz kalacağını ve doğru kararlar alamayacağına delalet eden bir rüyadır. İmam Cafer- i Sadık (r.a)’a göre; rüyada yalın ayak gören kişilerin, işlediği günahlar nispetince ahirette azap çekeceği ve dünyada dara düşeceğine işaret etmektedir. Genel anlamıyla olumsuz işaretler taşısa da bu rüyanın görülüş biçimine göre manalarda da değişiklik görülebilmektedir.

Rüyada Yalın Ayak Yürüdüğünü Görmek

Rüyada yalın ayak yürümek hakkında birçok farklı tabir yapılmaktadır. Kişinin yürüdüğü yere göre değişiklik gösteren bu rüyada, çorapsız ve yalın ayak yürüyen kişilerin, yokluk ve maddi sıkıntılar yaşayabilecekleri düşünülmektedir. Rüyada yalın ayak yürümek hakkında önemli İslam alimlerinden İmam Nablusi Hz. rüya sahipleri hakkında;

 • İmanın azalacağına
 • İsraf yapan kimselerden olacağına ve
 • Servetinin büyük bir bölümünü kaybedeceği

Yorumlarında bulunmuştur. Yalın ayak yürüyen kişiler için bir de yürüdükleri yere göre de bazı tabirler yapılabilmektedir. Bu nedenle rüyanın tüm ayrıntılarıyla hatırlanması büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Yalın Ayak Merdiven Çıkmak

Merdivenlerden yalın ayak çıkıldığının rüyada görülmesi birçok açıdan hayır ve bereket manalarına gelmektedir. Rüyada yalın ayak merdiven çıkmak, kişinin kısa zamanda elde edeceği bir zaferi işaret etmektedir. Bu rüyada çıplak ayakla merdiven çıkılmasının işaret ettiği anlamlar;

 • Kişinin çok emek harcayacağı
 • Kimseye haset etmeyeceği
 • Kibar kişilerle karşılaşacağı
 • İşlerini daha enerjik yapacağı

Şeklindedir. Rüyalarda görülen her sembol ayrı bir anlam taşımaktadır. Bu rüyada hem yalın ayak görmek hem de merdiven çıkmak rüya sahiplerinin sade bir şekilde kazanacakları zaferlere ve birçok başarıya işaret etmektedir.

Rüyada Yalın Ayak Toprakta Yürümek

Bu rüya hakkında iki farklı yorum yapılabilmektedir. Rüyada yalın ayak toprakta yürümek, eğer kişinin ayağına herhangi bir zarar geliyorsa, sıkıntıların ve musibetlerin geleceğinin habercisi olabilmektedir. Ancak rüyada yumuşak ve rahat bir kum üzerinde yürünüyorsa, kişinin rahatlayacağına ve mevcut sıkıntılarının büyük ölçüde azalacağına işaret etmektedir. Bu rüyada yürünen toprağın şeklinde göre daha birçok yorum yapıla bilmektedir. Cabir-ül Magribi (r.a)’ye göre; bir kimsenin, rüyada sert bir toprak üstünde yürümesi, kişinin günahları üzerinde olduğunu ve işlediği günahlardan dolayı hem dünyada hem de ahirette azap çekeceğini işaret etmektedir.

Rüyada Yalın Ayak Suda Yürüdüğünü Görmek

Kişinin yalnız kalacağına ve tek başına sıkıntılara göğüs germesi gereken bir döneme gireceğine işaret etmektedir. Rüyada yalın ayak suda yürümek ya da çıplak ayakla suya basmak aynı zamanda kişinin düşmanlarına da yorumlanmaktadır. Düşmanlarının artması ya da ortaya çıkacağı bir sürece girilmesi bu rüyanın en genel yorumlarından biridir. Bu rüyada dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise kişi eğer rüyasında yalın ayak suda yürürken rahatladığını hissediyorsa o zaman bu rüya kişinin hayrını işaret etmektedir. Yaşayacağı sıkıntılara karşı güçlü kalacağı müjdesi bu kişilere verilmektedir.

Rüyada Birini Yalın Ayak Görmek

Rüyada görülen kişinin özelliklerine göre bu rüyada farklı manalar bulunmaktadır. Rüyada bir başkasını yalın ayak görmek, o kişilerin zor duruma düşerek sizden yardım isteyeceklerini işaret etmektedir. O kişilerin yaşayacakları zorluklar genellikle maddi olsa da zaman zaman manevi anlamda rüyada gördüğünüz kişiye destek olacağınız anlamına da geliyor olabilir. Eğer rüyada gördüğünüz kişi, tanıdığınız bir kişiyse;

 • Rüyada görülen kişinin, sıkıntı yaşayacağına
 • Derdini paylaşamayacağına ve
 • Sadece sizden yardım isteyebileceğine

İşaret etmektedir. Fakat bu rüyada gördüğünüz kişi eğer tanımadığınız bir kimseyse o zaman rüyanın tabiri direkt olarak sizin için yapılmaktadır. Rüyada tanımadığınız kişinin yalın ayak olduğu görülüyorsa, sıkıntı çekerek bir kişiden yardım isteyeceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Yalın Ayak Koştuğunu Görmek

Rüyada yalın ayak koşmak görmek çoğu zaman hayırla tabir olunmaktadır. Kişinin yalın ayak koşması, beklenenden daha kısa bir sürede başarı elde edeceğinin habercisidir. Aynı zamanda bu rüyada kişinin mütevazı ve bilgili kimselerden olacağının müjdesi de verilmektedir. İbn- i Sirin Hz. rüyada yalın ayak koşmak hakkında rüya sahiplerini bir konuda uyarmıştır. Rüyada yalın ayak koşarken ayakları hasar gören ya da acıyan kişilerin dünyada karşılaşacakları birçok sıkıntıya sabretmeleri gerektiğini tavsiye etmiştir. Bu sıkıntılara sabretmek kişiyi her konuda selamete erdirecektir.

Rüyada Yalın Ayak Buzda Yürümek

Rüyada buzda yürümek oldukça tehlikeli ve zorlu bir yola girileceğine delalet etmektedir. Rüyada yalın ayak buzda yürümek ise benzer anlamlara gelmektedir. Bu rüya;

 • Kişinin her an biri tarafından zarara uğratılabileceğine
 • Maddi kayıplar yaşayacağına
 • Hata yapma payının yüksek olacağına ve
 • Sık sık karamsarlığa kapılacağına

İşaret etmektedir. Rüyada buzun üzerinde yürümek genellikle kişinin ince bir ip üstünde olduğunu ve en ufak bir hatada büyük zarar görebileceğini simgelemektedir. Bu rüyayı gören kişilerin dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

Rüyada Yalın Ayak Çamurda Yürümek

Rüyada çamur ve toprak görmek bereketi temsil etmektedir. Fakat rüyada yalın ayak çamurda yürümek kişiler için hem olumlu hem de olumsuz anlamlar taşıyabilmektedir. Rüyada kişinin çamurda yürüdüğünü görmesi hakkında yapılan olumlu yorumlar;

 • Kazancında beklenmedik artışlar yaşanacağına
 • Ömrü boyunca kıtlık çekmeyeceğine ve
 • Yaşlılığında hastalık çekmeyeceği

Şeklindedir. Bu tabirlerin yanı sıra rüya hakkında birçok kaynakta olumsuz tabirlere rastlanmaktadır. Rüyada çıplak ayak çamurda yürümek hakkında yapılan olumsuz yorumlar;

 • Kişinin iftiraya uğrayacağına
 • Haksızlığa uğrayacağına
 • Çalışma hayatında uzun süre yükselemeyeceğine ve
 • Geçmiş sıkıntıların yine gün yüzüne çıkacağına

İşaret etmektedir. Bu rüyanın olumlu ya da olumsuz tabirlerinin olması rüyanın detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak alimler tarafından yapılan tavsiyeler rüyaların olumlu yönde yorumlanması şeklindedir. Bu nedenle her zaman rüyaların hayra yorumlanması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Yalın Ayak Karda Yürümek

Bu rüyada birçok bereket ve güzel haber vardır. Rüyada yalın ayak karda yürümek diyanet yorumuna göre; kişinin içini ferahlatacak olaylar silsilesiyle karşılaşacağına işaret etmektedir. Şuan kişinin içinde bulunduğu durumun oldukça kısa bir süre içinde çözüme kavuşacağına ve bir hayli rahatlayacağı döneme gireceği işaret edilmektedir. Bu rüyada dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise rüyada karda yürürken ayakların üşüyüp üşemediğidir. Eğer ayaklarınız rüyada üşüyorsa kişinin yanlış anlaşılabileceği bir duruma düşeceği düşünülmektedir.

Rüyada Yalın Ayak Denizde Yürümek

Rüyada yalın ayak denizde yürümek, her yönüyle güzel ve hayırlı anlamlara sahiptir. Bu rüya kişinin hem manevi hem de maddi anlamda kazanç elde etmesiyle tabir edilmektedir. Rüyada yalın ayak denizde yürümek, kişinin ailesiyle birlikte daha fazla vakit geçireceğine ve hayırlı evlat sahibi olacağına yorumlanmaktadır. Bu rüyanın kadın ve erkek kimseler için bazı farklı anlamları bulunsa da genel olarak aynı şekilde tabir edilmektedir. Bu rüya her yönüyle sizin ve aileniz için birçok bereket ve hayrı işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani