Rüyada “Rüyada Yalan Söylemek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yalan Söylemek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Yalan söylediğini görmenin rüyadaki anlamı rüyayı gören kimsenin bir suç işleyeceğine ve yaptırımlarının ağır olacağına yorulmaktadır. Rüyasında yalan söyleyen bir kimsenin hayırlı olmayan işlere bulaşacağına ve kendisini zor kurtaracağına işaret etmektedir. Rüyada yalan söylemek nasıl görülür ise görülsün her şekilde kötüye yorulmaktadır ve kişiye hayır getirmeyeceğine delalet etmektedir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyayı gören bir kimsenin kötülük, şer ve çıkarları için çalışacağına ancak daha sonra pişman olacağına tabir olmaktadır. Kişi daha sonra hatalarını düzeltmeye çalışacaktır ancak başarılı olamayacaktır.

Rüyada Yalan Söylemek

Rüyada yalan söylemek diyanete göre de yorumlanmıştır ve hayırsız bir rüya olduğundan bahsedilmiştir. Rüyada yalan söyleyen bir kimsenin arkadaşları ve akrabaları tarafından hor görüleceğine ve uzun süre yalnız bırakılacağına yorumlanmaktadır. Rüyada yalan söylemek olumsuz anlamlara sahiptir ve kişinin ihanete uğrayacağına delalet etmektedir. Rüyada yalan söylemenin birçok anlamı bulunmaktadır bu anlamları şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Ailesi ile arasının açılacağına,
 • Hane halkı ile tartışma yaşamaya,
 • İhanete uğramaya,
 • Ceza çekmeye,
 • Hatalarından ders almaya ancak hatalarını düzeltememeye,
 • Mahcup olmaya,
 • Fakirliğe,
 • Art niyetli kimseler ile tanışmaya ve kötülük yapmaya alamet etmektedir.

Rüyada Yalan Duymak

Rüyada yalan duymak birçok anlama gelmektedir ancak olumsuzluğa ve hayırlı olmayan işlere yorulmaktadır. Rüyada yalan duyan bir kimsenin yakın zamanda çevresindeki insanlar tarafından dışlanacağına işaret etmektedir. Kişinin mutsuz, ötekileştirilmiş ve fakir bir yaşam sürmesine de delalet eder. Rüyada yalan duyan bir kimsenin çevresindekiler tarafından aslında hoşlanılmadığına sadece üzülmemesi için yanlarında tutulduğuna yorulmaktadır. Rüyayı gören bir kimsenin emeklerinin karşılığını alamayacağına bu sebep ile sinirlenerek kötü işlerde bulunacağına dair yorumlar da bulunmaktadır. Kişinin karakterine de vurgu yapan rüya aynı zamanda kine ve fesatlığa da dikkat çekmektedir.

Rüyada Yalan Söyleyen Birini Görmek

Rüyada yalan söyleyen birini görmek rüya sabinin çevresindeki hayırsız insanlara işaret etmektedir. Rüyasında kendisine yalan söylendiğini gören bir kimsenin çevresindeki insanlar tarafından dışlandığına ve sevilmediğine yorulmaktadır. Aynı zamanda çevresinde bulunan çıkarcı, iki yüzlü, fesat ve kıskanç kişilerin sadece kendi çıkarları için rüya sahibinin yanında durduğuna da alamettir. Rüyayı gören bir kimsenin çevresindeki insanlara dikkat etmesi gerektiğine ve herkese güvenmemeye tercih etmesine dikkat çekilmektedir. Rüyada yanında olan bir kimsenin başkasına yalan söylediğini görmek ise çevresindekilerin dedikodusunu yaptığına ve başarılarını kaldıramadıklarına yorulmaktadır. Rüyada yalan söyleyen birilerini görmek aynı zamanda fakirliğe ve çile çekmeye de işaret etmektedir.

Rüyada Korkudan Yalan Söylemek

Rüyada korkudan yalan söylemek rüya sahibinin tehlikeli bir durumda kalacağına ve tehdit edileceğine delalettir. Rüyada korkudan yalan söyleyen bir kimsenin sevdiklerini korumak istediğine ancak başarılı olamayacağına da yorulmaktadır. Caferi Sadık (r.a) diyor ki; rüyayı gören bir kimsenin kötü insanlar arasında kalarak suça bulaşacağına ve birçok insanı üzeceğine tabir olur. Bu sebep ile rüyayı gören kimsenin hak yolundan uzaklaşmaması ve çevresindeki insanlara dikkat etmesi gerekmektedir. Rüyada korkudan yalan söyleyen bir kimsenin alacağı kötü haberlere de işaret eden rüya hayırsız anlamlara sahiptir. Rüyayı gören bir kimsenin isteklerine zor yoldan ulaşacağına ancak iş işten geçmiş bir durumda bulunacağına da değinilmektedir.

Rüyada Tanınan Birinin Yalan Söylediğini Görmek

Rüyada arkadaşına yalan söylemek ve arkadaşın yalan söylemesi olarak iki farklı başlığa ayrılmaktadır. Rüyayı gören kimse eğer arkadaşına yalan söylüyor ise onu üzmek istemediğine ancak dürüstlüğü tercih etmesi gerektiğine yorulmaktadır. Rüya sahibinin yakın olduğu birini kaybetmek üzere olduğuna ve bunu düzeltmek için bir şey yapmayacağına delalet etmektedir. Rüyada arkadaşa yalan söylemek oldukça hayırsız olarak kabul edilmesine rağmen rüyada arkadaşının yalan söylediğini görmek olumlu anlamlara sahiptir. Bu anlamları şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Rüyada arkadaşının yalan söylediğini gören bir kimsenin şansının açılacağına,
 • Hayırlı bir kısmet bulacağına,
 • Dünya evine girmeye,
 • Hamileliğe,
 • İki seçenek arasında kalarak en hayırlısını seçmeye,
 • Kazanç sağlamaya,
 • Yatırım yapmaya,
 • Sıkıntıların hafiflemesine,
 • Sevdikleri ile birlikte olmaya alamet etmektedir.

Rüyada Eşine Yalan Söylediğini Görmek

Rüyada eşine yalan söylemek rüyayı gören bir kimsenin kötü bir durumda kalacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kimse evli ise ve bu rüyayı görüyor ise hane içinde birtakım sorunlar yaşayacaklarına delalettir. Rüyayı gören kimse eğer bekar ancak rüyada kendisini evli görüyor ise iş yerinde yaşayacağı sıkıntılara işaret etmektedir. Rüyada eşine yalan söyleyen bir kimsenin gelecekteki çocuklarından hayır görmeyeceğine ve aldatılmaya yorulmaktadır. Rüyada eşine yalan söyleyen birinin kötü haberler alarak sıkıntılı bir döneme gireceğine de delalettir.

Rüyada Hamileyim Diye Yalan Söylediğini Görmek

Rüyada hamileyim diye yalan söylemek rüyayı gören kimsenin hayallerini gerçekleştirmek için risk aldığına yorumlanmaktadır. Aldığı riskler sebebi ile birtakım korkular yaşanacağına ancak bu korkuların gerçekleşmeyeceğine işaret etmektedir. Rüyada hamile olduğunu söyleyerek yalan beyanda bulunan birinin çevresindeki kişiler tarafından dışlanacağına da delalettir. Rüyada hamile olduğunu söyleyen bir kimse eğer evli ise evliliğinin yakın zamanda biteceğine de yorulmaktadır. Rüyada yalan söylemek hayırsızlığa işaret etmektedir ve rüyada hamileyim diye yalan söyleyen bir kimse içinde aynı hayırsızlığa tabir olunmaktadır. Rüyasında hamile olduğunu söyleyen biri eğer yalan söylüyor ise emeklerinin karşılığını alamayacağına ve pis işlere bulaşarak canını tehlikeye atacağına delalet etmektedir.

Rüyada Mecburen Yalan Söylediğini Görmek

Rüyada mecburen yalan söylemek rüyayı gören kimsenin yakın çevresinden ihanete uğrayacağına delalettir. Rüyada mecbur kaldığı için yalan söyleyen bir kimsenin kendinden önce sevdiklerini düşündüğüne işaret etmektedir. Ancak sevdiklerini korumak için yalan söylemesine rağmen sevdiği kişiler tarafından terk edileceğine de yorulmaktadır. Rüyada mecbur kalıp yalan söyleyen birinin düşmanlarına boyun eğeceğine ve büyük kayıplar yaşayacağına alamet etmektedir. Mecbur kalıp söylenen rüya kişinin istemediği bir ortamda bulunacağına ve gitmesine izin verilmeyeceğine işaret etmektedir. Rüyada mecbur kalarak yalan söyleyen bir kimsenin istemeyeceği işlerde ortaklık kuracağına dair yorumlar da mevcuttur.

Rüyada Yalan Söylemek ile Suçlandığını Görmek

Rüyada yalan söylemekle suçlanmak rüyayı gören bir kimsenin hayırlı işlerde bulunacağına ancak takdir görmeyeceğine alamet etmektedir. Rüyada yalan söylemek ile suçlanan bir kimsenin çevresindeki fitneci ve dedikoducu insanların varlığına yorumlanmaktadır. Kişinin çevresinde bulunan insanlara dikkat etmesi gerektiğine çünkü kendi çıkarları için var olduklarına dikkat çekilmektedir. Rüyasında yalan söylemek ile suçlanan birinin aile ile de arasının açılacağına ve çok acılar çekeceğine haksızlığa uğrayacağına alamettir. Rüyada yalan söylemek ile suçlanan birinin yakınlarının ihanetine uğrayarak hayatının değişeceğine dair yorumlar da bulunmaktadır.

Rüyada Yalan Söylediğini ve Pişman Olduğunu Görmek

Rüyada yalan söylemek ve pişman olmak rüyayı gören bir kimsenin temiz bir kalbi olduğuna işaret etmektedir. Rüyada yalan söylediği için pişman olan biri, gerçek hayatında son dakika bir işten vazgeçerek ortaya çıkabilecek zararları önleyecektir. Bu sebep ile rüya uyarıcı anlamlar da taşımaktadır. Rüyasında pişman olan birinin çevresindeki insanlardan duyduğu saygıya, saf ve iyi kalbine alamet etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani