Rüyada “Rüyada Yakut Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yakut Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yakut görülmesi genel anlamda mutluluğa ve maddi refaha işaret etmektedir. Rüyada yakut aynı zamanda kız çocuğunun da habercisi olabilmektedir. Eğer rüya sahibi evli değil ve evlenmek istiyorsa da hayırlı bir kısmet ile yakında dünya evine girecektir. İmam Cafer-i Sadık Hz. yorumuna göre rüyada yakut görmek mal, mülk, ilim ve evlat anlamına gelmektedir. Bu rüyayı çok benzer şekilde yorumlayan bir başka alim olan İmam Nablusi Hz. ise, rüyadaki yakutun ferahlığın habercisi olduğunu söylemektedir.

Fakat bazı rüya tabircileri bu rüyayı tam tersi şekilde de yorumlayabilmektedir. Örneğin Cabir ül Magribi Hz. yorumunda tam ve sağlam bir yakut taşının haram malı gösterdiğini vurgulamaktadır. Bir başka alim İmam İbn-i Sirin Hz. de rüyada kızıl ya da yeşil yakut görmenin güzel bir kadın ile evlenileceği anlamı taşıdığını söylemektedir.

Rüyada Yakut Topladığını Görmek

Bu rüya, rüya sahibinin iyi bir insan olduğunu göstermektedir. Çünkü rüyada yakut toplamak hayır işleri anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi yardımlar yapabileceği işler ile uğraşacaktır. Bunun yanı sıra rüya bazı alimler rüya sahibinin kararlı bir insan olduğunu da gösterdiğini söylemektedir. Bu kişi karşısına hangi engeller çıkarsa çıktın hedefleri doğrultusunda ilerlemekten vazgeçmeyecektir.

Rüyada Değerli Taş Görmek

Rüyada renkli taş görülmesi genel olarak şansa yorulmaktadır. Bu şans ile beraber rüya sahibi büyük kazançlar da elde edecektir. Rüyada görülen değerli taşın rengine göre anlamlar değişse de çoğunlukla bu rüya iyi şeyleri göstermektedir.

Rüyada kırmızı değerli taş görmek ise yaşanan problemlerin ve zorlukların kısa süre içerisinde atlatılacağı anlamı taşımaktadır. Bu kişi yakın bir zamanda huzura kavuşacaktır. Rüyada kırmızı taşlı yakut yüzük takmak da rüya sahibi için güzel ve mutlu günlerin yakında olduğunu haber vermektedir. Bu kişiler eğitim ya da iş yaşamlarında hayal ettikleri ne varsa ona kavuşacaklarıdır.

Rüyada Yakut Küpe Görülmesi

Bu rüya kariyerdeki başarıyı temsil etmektedir. Rüyada yakut küpe görmek, rüya sahibinin verdiği çabalar sonrasında iş yaşamlarında oldukça önemli bir konuma geleceğini göstermektedir. Rüyayı gören kişi bu başarılar sayesinde büyük övgü toplayacak ve herkesin saygıyla baktığı bir kişi olacaktır. Bu kişinin başarının ünü de günden güne artacaktır.

Rüyada Yakut Kolye Takmak

Rüyada yakut gerdanlık görmek ticaret ile uğraşılacak bir işe girişileceğini göstermektedir. Rüyayı gören kişiler doğru yoldan çıkmazlarsa eğer bu ticari girişimlerinden büyük kazançlar elde edebileceklerdir. Rüyada kolye görmek aynı zamanda hak edilmiş bir malın da işaretidir. Bu kişiler başarılarıyla ün kazanacaklar ve bununla beraber de kazançlarını arttıracaklardır. Yani bu rüya kişiler için bol başarı ve kazanç anlamı taşımaktadır.

Rüyada Yakut Bileklik Görmek

İmam Gazali Hz. gibi bir çok rüya alimi rüyada görülen yakutun büyük şans getireceğini söylemektedir.  O rüyalardan bir tanesi de rüyada yakut bilezik takmak olarak gösterilebilmektedir. Bu rüya yakutlu birçok rüyada olduğu gibi başarı anlamı taşımaktadır. Rüyasında yakut bir bileklik takan kişinin şansı oldukça açık olacak ve iş yaşamında da doğru hamleler yaparak başarıya ulaşacaktır.

Bir başka rüya yorumcularına göre bu rüya değişikliğe de işaret edebilmektedir. Bu rüyayı gören kişiler yaşantılarında bazı değişiklikler yapacaktır. Ancak bu değişiklikler kötü yönde olmayacaktır.

Rüyada Görülen Yakutun Mor Olması

Bu rüya, rüya tabircileri tarafından farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular rüyada değerli bir mor taşı görmenin, rüya sahibinin içinde bulunduğu kötü ve sıkıntılı durumdan yakın çevresindeki insanların yardımıyla kurtulacağı anlamını taşıdığını söylemektedir. Buna göre rüya sahipleri bol kazanç elde edecek sıkıntıya düştüklerinde ise başkalarının yardımını alarak refaha kavuşacaktır.

Bir başka rüya alimlerine göre rüyada mor yakut görmek bazı sıkıntıların habercisi olabilmektedir. Bu yorumculara göre bir kadın rüyasında mor bir yakut kaybetmişse eğer çevresindeki insanlar ya da sevgilisi ile problemler yaşayacaktır. Kişilerin birbirlerine sarf ettikleri kırıcı sözler ile bir takıp dargınlıklar olacaktır.

Rüyada Yakut Tesbih Görülmesi

Rüyada tesbih görmek oldukça iyi şekilde yorumlanmaktadır. Hayırlı bir rüya olarak tabir edilen tesbih görülmesi, kişinin kötü giden işleri varsa çok kısa sürede bunlar tersine döneceği anlamına gelmektedir. Rüyada yakut görmek de büyük şans anlamı taşımaktadır. Rüyada yakut tespih görmek de kişinin kısmetinin bol olacağı ve elini hangi işe atarsa o işte başarılı olacağını göstermektedir. Yani rüyada hem yakut hem de tespih görmek çok büyük bir şansın habercisidir.

Rüyada Yakut Satın Almak

Bu rüya kişi için mutluluk anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi hayatındaki tüm dert ve tasalardan kurtulacak ve bir daha onlarla uğraşmayacaktır. Rüya sahibinin hayatında hangi sıkıntılar varsa onlar son bulacak ve bu kişi mutluluğa ve huzura kavuşacaktır.

Ancak rüyada yakut çalmak da bunun tam tersi şeklinde yorumlanabilmektedir. Rüyasında yakut çalan bir kişi yaşamında da yanlış hamleler yapabilir. Bu rüya, rüyayı gören kişinin kötü yollara sapacağı ve başını derde sokacağı anlamına gelmektedir. Bu yüzden bu rüyayı gören insanlar dikkatli olmalıdır.

Rüyada Yakuttan Taç Görmek

Bu rüya hem mal varlığının artacağı hem de hayırlı bir kısmet ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanabilmektedir. Bazı alimler bekar birisinin rüyasında yakut süslemeli taç görülmesinin güzel bir eş anlamına gelebileceğini söylemektedir. Evli kişiler ise eşleri tarafından gelecek bir mal elde edebilirler. Bir başka rüya yorumcuları ise yakut süslü tacın, kişilerin varlıklarına varlık katacağını ifade etmektedir. Yani bu rüya genel anlamda hem maddi hem de manevi olarak mutluluk anlamına gelmektedir.

Rüyada Yakut Yüzük Takmak

Rüyada yakut yüzük görmek çoğu zaman iyiye yorulmaktadır. Örneğin rüyada yakut yüzük satın almanın evli kişiler için çocuk sahibi olacakları anlamı taşımaktadır. Rüyayı gören kişi eğer hamile bir kadınsa bu da çocuğunun kız olacağını göstermektedir. Rüyada yakut yüzük takmak ise büyük bir sabırla beklenen şeylerin gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Bu rüya kişileri çok mutlu edecek bir haberin de müjdecisidir.

Eğer rüyayı gören kişi bekar ise çok kısa süre içerisinde aşık bulacak ve onunla beraber evlilik yolunda adımlar atacaktır. Yani bu rüya yeni bir yuvanın kurulacağı ve yeni evlatlara sahip olunacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Elmas Görmek

Rüyada değerli taş görmek çoğu zaman hayırlı haberleri ifade etmektedir. Rüyada elmas görmek de buna benzer olarak rüya sahibinin şansının bol olacağını göstermektedir. Bu rüya çoğu zaman saygınlık kazanılacağı ve kazançların artacağı anlamına gelmektedir. İster aşk hayatında olsun, ister iş, isterse de aile yaşamında olsun kişilerin talihi daima bol olacaktır.

Rüyada elmas satın almak ise rüya sahibinin büyük sıkıntılar ile boğuştuğunu ancak sabretmesi gerektiğini göstermektedir. Çünkü çok kısa süre içerisinde derdine çare olacak şeyler rüyayı gören kişinin karşısında çıkacak ve bu dertleri geride kalacaktır.

Bu rüya aynı zamanda yüzleşmek anlamına da gelmektedir. Rüya sahibi, kafasını meşgul eden korkuları ve sıkıntılarıyla yüzleşecek, bunun nedenlerini bulacak ve bu sıkıntılarının üstesinden gelecektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani