Rüyada “Rüyada Yaklaşmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yaklaşmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yaklaştığını görmek, çok geniş bir tabirdir. Rüyada neyin ya da kimin yaklaştığının görülmesi ile rüyanın anlama çok farklılaşa bilmektedir. Örneğin bir kişi rüyasında babasının kendisine yaklaştığını görüyorsa bu rüya, beklenmedik bir anda yardım geleceği ve mutlu olunacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ya da göğe yaklaşmak, hayal edilen arzular olarak adlandırılabilmektedir. İmam Nablusi Hz. yorumda da bir kişi rüyasında Allah’a yaklaşmak için camiye girmişse tüm iyilikler o kişiyi bulur ifadelerini kullanmıştır.

Rüyada yaklaşmak, rüyadaki diğer faktörlere bambaşka anlamlar taşıyabilmektedir. Örneğin İbn-i Sirin Hz. rüyada karanlık bir mağaraya yaklaşıp, o mağaranın içine girmeyi ölüm olarak yorumlamaktadır. Fakat rüyada araba yaklaşmasının rüya sahibinin maddi olanakları ile ilgili olduğu söylenmektedir. Yani bu rüyayı diğer etmenler ile bütünleştirerek yorumlamak gerekmektedir.

Rüyada Birisine Yaklaşmak

Bu rüyanın genel anlamda iş hayatı ile bağlantılı olduğu söylenmektedir. Rüyada bir kişinin sevdiği bir insana yaklaşması, rüya sahibinin bir takım evrak işleri ile uğraşacağı anlamı taşımaktadır. Bu evrak işlerinin nedeni yeni bir iş kurmak istemekten kaynaklanabileceği gibi bir banka ya da aile ile ilgili halledilmesi gereken şeyler de olabilir.

Rüyada birinin sana yaklaşmaya çalışması da farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Örneğin bir kişi rüyasında bir erkeğin kendisine yaklaştığını ve sarıldığını görmüş ise rüya sahibi sevdiği bir kişide yardım görecek ve tüm sıkıntılarını halledecektir. Rüyayı gören kişinin maddi sıkıntıları var ise ya da iş arıyorsa bu kişi sayesinde bir işe girecek ve sorunlarını çözecektir.

Rüyada Ölümün Yaklaşmasını Görmek

Cabir-ül Magribi Hz. gibi rüya alimleri, rüyaları yorumlarken rüyadaki farklı tüm nesne ya da varlıklara bakarak bir bütün olarak yorumlamaktadır. Rüyada ölüme yaklaşmak ise rüya yorumcuları tarafından, rüya sahibinin bazı sıkıntılar yaşayacağı ancak bunları atlatacağı şeklinde anlamlandırılmaktadır. Rüyada sevdiğin bir akrabanın ölümden dönmesi sağlık sorunlarının geride kalacağı ve güzel, huzurlu günlerin yakında olduğu anlamı taşımaktadır.

Bu rüya psikolojik açıdan da yorumlanabilmektedir. Buna göre, kişi rüyasında ölüme yaklaşıyorsa o kişinin hayatında kendisini strese sokan bazı şeyler vardır. Günlük hayatta yaşanan stresler ile başa çıkmakta zorlanmak, rüyada ölümle burun buruna gelmek olarak belirebilmektedir.

Rüyada Güneşe Yakınlaşmak

Rüyada güneşin görülmesi devlet ile özdeşleştirilmiştir. Bu rüya sevindirici bir haber anlamı taşımakla beraber devlet dairelerinde bir iş fırsatının da kişinin karşısına çıkabileceğini göstermektedir. Bir kişi rüyasında güneş görmüş ise, o kişi güzel işler yapacak ve mutlu bir hayat yaşayacaktır. Rüyada güneşe yaklaşmak ve onu tutmak uzun zamandan bu yana çabaladığı şeyin karşılığını alacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu kişi işinde başarılı olacak ve iyi bir mevkide yer alacaktır.

Rüyada Aya Yaklaşılması

Rüyada ay görmek adaleti simgelemektedir. Ayın görülmesi rüya sahibinin erkek bir çocuğunun olacağının habercisi olabilmektedir. Bunun yanı sıra büyük bir mertebeye gelme anlamı da taşımaktadır. İmam Cafer-i Sadık Hz. ise rüyada ay görmenin mülk, evlat, hayırlı bir kısmet anlamına geldiğini burgulamaktadır.

Rüyada aya yaklaşmak ise geçmişte yapılmaya başlanan ama bazı nedenlerden ötürü yarım kalmış şeylerin tamamlanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu da beraberinde güzel kazançlar getirecek ve kişi refaha erecektir. Ayrıca rüyada ayı kucakladığını görmek bekar kişiler için hayırlı bir kısmet anlamı taşımaktadır. bu rüyayı gören ister kadın olsun ister erkek, yakın bir süre içerinde aradığı aşkı bularak evlilik yolunda adımlar atacaktır.

Rüyada Göğe Yaklaşmak

Rüyada göğün görülmesi genel olarak yüksek makamlar anlamına gelmektedir. Rüyada gökyüzüne yaklaşmak rüya sahibinin hayalini kurduğu ve bunun için büyük çabalar verdiği mertebeye kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer bir kişi rüyasında göğe çıkarsa, o kişi çok kısa bir süre içerinde ün kazanacak ve büyük kazançlar elde edecektir. Yani bu rüya, rüyayı gören kişi için hem maddi hem de manevi olarak problemlerin biteceğine işarettir. Huzurlu, refah dolu günler oldukça yakındır.

Rüyada Buluta Yakınlaşmak

Bu rüya, görülen buluta göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Örneğin rüyada siyah bir bulutun görülmesi üzüntü ve sıkıntıları göstermektedir. Beyaz bulutlar ise mutluluğa işarettir. Rüyada bulutlara yaklaşmak ise büyük başarıların habercisi olabilmektedir. Özellikle rüya sahibi bulutu tuttuğunu ya da ona dokunduğunu görmüş ise o kişi kariyerinde en üst noktaya ulaşacaktır. Rüya alimlerine göre rüya buluta yaklaşmak kişilerin çok saygın yerlere geleceği ve büyük kazançlar sağlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya, kişinin zenginleşeceğini göstermektedir.

Rüyada Doğum Tarihinin Yaklaşması

Rüyada doğum görmek İmam Gazali Hz. gibi birçok kişi tarafından genel olarak hayra yorulmaktadır. Özellikle rüya sahibi rüyasında doğum yapmış ise o kişinin hayatında yaşadığı hangi sıkıntılar var ise bunlar geride kalacak ve rüya sahibi temiz bir başlangıç yaparak mutluluğa erişecektir. Bu rüya arınma anlamına da gelebilmektedir.

Rüyada doğumun yaklaşması ise yaşanan sıkıntıların son bulacağı günlerin çok yakında olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi yaşadığı problemleri atlatabilmesi için çok az daha sabretmesi gerekmektedir. Sonrasında ise huzur dolu günler kendisini beklemektedir.

Rüyada Kedinin Yaklaştığını Görmek

Rüyada kedi görülmesi farklı şekillerde yorumlansa da genel olarak etraftaki düşmanların varlığına işaret etmektedir. Bu düşmanlar da rüya sahibinin başını büyük belaya sokma ihtimalleri yüksektir. Bundan dolayı bu kişi oldukça dikkatli davranmalıdır. Rüyada kedinin yaklaşması ise yaşanabilecek küslüklerin habercisidir. Bu rüya aynı zamanda hastalıkları da gösterebilmektedir.

Rüyada gören kedi sinsice yaklaşmış ve saldırmışsa eğer, bu rüya kötü şans olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi kişi yakın bir zamanda canını sıkacak, tatsız bir olay ile karşı karşıya kalabilir ve bu kişinin huzuru kaçabilir.

Rüyada Yılanın Yaklaştığını Görmek

Rüyada yılan görmek farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Ancak çoğu rüya tabircisi rüyadaki yılanın kişinin hayatındaki düşman kişileri gösterdiğini söylemektedir. Yılan ile ilgili görülen bazı rüyalar hayra yorulsa da çoğu zaman kötünün habercisi anlamına gelmektedir. Rüyada yılanın yaklaşması da yakın bir süre içinde bazı problemlerin yaşanabileceğini göstermektedir. Bu rüyayı gören kişiyi bazı zorlu durumlar beklemektedir. Ancak bunları verilecek mücadeleler ile alt edebilmek mümkündür. Rüya sahibi çevresinde olup biteni iyi analiz etmeli ve atacağı adımları iyice düşünüp tarttıktan sonra atmalıdır.

Rüyada Fırtınanın Yaklaşması

Rüyada görülen fırtına sanılanın aksine çoğu zaman kötü yorumlanmaz. Bu rüya bir takım değişikliklerin habercisidir. Rüyadaki fırtına ne kadar şiddetli ise kişinin hayatındaki değişimde o kadar fazla olur. Ancak bu değişiklikler de yeni başlangıçlar anlamı taşımaktadır. Yani kişiler yaşanacak bu değişimlerden korkmamalıdır.

Ancak bunun tersini düşünen alimler de bulunmaktadır. Onlar göre rüyada fırtına kopması, kişinin iş hayatında ve özel hayatında bazı sorunlar yaşayacağına işarettir. Eğer kişi rüyasında fırtınadan zarar görmüşse, hayatındaki problemlerin daha tatsızlaşacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada fırtına yaklaşması ise bir uyarı niteliğinde yorumlanabilmektedir. Bu rüya, rüya sahibine bir takım sorunların yakında olduğuna dair işaret verebilmektedir. Rüya sahibi etrafında olup bitenleri iyi analiz etmeli, hamlelerini doğru bir şekilde yapmalı ve problemlerin yaşanmasına engel olmalıdır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani