Rüyada “Rüyada Yakınlaşmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yakınlaşmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yakınlaştığını görmek genel olarak hayırla yorumlanmamıştır. Üzücü haberler almaya, kötü kişilerle karşılaşmaya, sıkıntılar yaşamaya ve belalara bulaşmaya yorumlanmıştır. Rüyada yakınlaşmak geçim darlığı yaşamaya, iş hayatında hazırlanan projelerin iptal edilmesine ve hayallerin sükuta uğramasına gibi anlamlara da gelmektedir.

Rüyada Erkekle Yakınlaşmak

Rüyada erkekle yakınlaşmak aile hayatında belalarla karşılaşmaya, maddi-manevi sıkıntılar yaşamaya, iş hayatında birtakım problemlerle karşılaşmaya, kurulan ortaklıkların kar seviştiğini görmesi kısmetinin kapanacağıyla tabir olunmuştur.

Bir erkeğin erkekle yakınlaştığını ve seviştiğini görmek çok büyük belaların geleceğine işarettir. Nitekim Lut kavmi de böyle bir fiilden dolayı helak olmuştu.

Rüyada Kadınla Yakınlaşmak

Rüyada kadınla yakınlaşmak eğer karısıyla yakınlaşıyorsa ve sevişiyorsa aile olarak sevinilecek bebek, ev gibi şeyler yaşamaya işarettir. Bekar bir erkek için seviştiği kadın güzelse evlenmeye ya da çalıştığı işte terfi etmeye delalettir. Çirkin bir kadınla seviştiğini görüyorsa bu rüyanın anlamı da iftiraya uğramaktır.

Kadınların birbirine yakınlaştığını ve seviştiklerini görmek ise İslam’da yasaklanan ve lanetlenen fiillerden olduğu için hayra alamet etmez. Ayrılığa, iffetsiz bir hayat sürmeye, aile içerisinde huzursuzluk yaşamaya, kötü bir tecrübe nedeniyle saklanan sırrın ortaya çıkacağına gibi anlamlara gelmektedir.

Rüyada Eşiyle Yakınlaşmak

Rüyada eşiyle yakınlaşmak helal mala, helal rızka, menfaate ve maneviyatın yükselmesine gibi manalara çıkmaktadır. Eşi öpmek günahlardan kaçınıp helal ve hayır olan şeylerle yetinmeye, eşe sarılmak maddi-manevi güzellik ve hayırlara, huzurlu-saadetli bir yuvaya ve Allah rızası için eşle sevişmek de manevi makamın ve derecenin yükselmesine işarettir.

Rüyada Sevgiliyle Yakınlaşmak

Rüyada sevgiliyle yakınlaşmak nasibin ve kısmetin azalmasına, verilen emeğin karşılığında zarar elde etmeye, bereketin azalmasına, hastalıklara, rahatı kaçıracak olaylara ve hiçbir yararı olmayan iş ve kişilerle uğraşmak anlamına gelir.

Rüyada eski sevgiliyle yakınlaşmak tecrübeli bir kişiyle tanışmaya ve bu kişiden iş ile ilgili destek alıp terfi ya da daha çok kazanç sağlamaya işaret eder denmiştir. Bazen de eski alışkanlıklarına tekrar başlamaya işarettir.

Rüyada Patronla Yakınlaşmak

Rüyada patronla yakınlaşmak iş hayatında sıkıntılar ve çeşitli haksızlıklar yaşayarak iftiraya uğramaya, huzurun kaçması ve düzenin bozulmasına, geçim darlığı yaşamaya ve borç içinde kalmaya gibi anlamlara gelir.

Rüyada Biriyle Yakınlaştığını Görmek

Rüyada ünlü biriyle yakınlaşmak büyük fırsatlarla karşılaşmaya, hasret çekilen bir kimseye kavuşmaya ya da platonik aşk yaşamaya, boş şeylere heveslenmeye gibi yorumlarla tabir edilmiştir.

Rüyada evli biriyle yakınlaşmak huzursuzluklara, maddi kayıplara, manevi sıkıntılara ve iş yaşamındaki yanlış tercihlere işaret eder.

Rüyada tanıdık biriyle yakınlaşmak iş dünyasında kazanca ve maddi menfaatlere, ticarette rakiplere üstünlük kurmaya delalet eder.

Rüyada sevdiği biriyle yakınlaşmak sevdiği kişiye bir konuda yardım etmeye, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya, rahatlamaya ve huzur bulmaya işarettir.

Rüyada sevmediğin biriyle yakınlaşmak düşmanlarına karşı zafer kazanmaya, iş hayatında başarıya ve daha iyi işler çıkarmaya işarettir.

Rüyada hoşlandığın biriyle yakınlaşmak maddi kazanç ve işte yükselmeye, bekar kişiler için evliliğe, müjdeli haberler ile sevinmeye, murada ermeye, mutlu ve aydınlık bir geleceğe işaret eder.

Rüyada Akrabayla Yakınlaşmak

Rüyada akrabayla yakınlaşmak zahmetli ve tehlikeli işlere girişmeye, maddi kayıplara, kafa karışıklığına, kararsızlığa işaret ettiği gibi üzüntü yaşamamaya, başarılar kazanıp huzura ermeye ve sıkıntılı bir haldeyken yardım almaya delalettir.

  • Rüyada babayla yakınlaşmak, karlı işlerle kazanç sağlamak ve çok iyi mertebelere gelmek anlamlarına gelir.
  • Rüyada anneyle yakınlaşmak, iş hayatında başarılar ile itibar sahibi olmaya, bazen de kardeşlerinin hastalıklarına ve çektiği sıkıntıların henüz bitmeyeceğine işarettir.
  • Rüyada abiyle yakınlaşmak, rüya sahibinin abisiyle olan sorunlarını çözeceğine ya da abisinin yardımıyla zorlukların üstesinden gelmeye yorumlanır.
  • Rüyada abla ile yakınlaşmak, atılan adımların yanlış olduğuna işaret olup, pişmanlık, tövbe ve hataları telafi etme anlamlarına gelir.
  • Rüyada amcayla yakınlaşmak, bazı rahatsızlıklar çekip ilaç kullanmaya ya da amcadan görülecek bir yardıma işaret eder.
  • Rüyada dayıyla yakınlaşmak, dayıdan gelecek bir yarara, aileden destek görerek işler başarmaya delalettir.
  • Rüyada enişteyle yakınlaşmak, kolay kazanılacak paraya, menfaat üzerine kurulu bir ilişkinin dostluğa dönüşmesine alamettir.
  • Rüyada kaynıyla yakınlaşmak, dertlerden, sıkıntılardan kurtularak güzel ve mutlu bir hayat yaşamaya, terfi, evlilik ve evlat gibi manalara çıkar.
  • Rüyada kuzenle yakınlaşmak, zevkli, eğlenceli günlerin yaşanacağına, kazançlar elde etmeye bazen de boş umutlara ve fakirleşmeye yorulur.

Rüyada Müdürle Yakınlaşmak

Rüyada müdürle yakınlaşmak birtakım işlerde, hayırlarda öncü olunacağına, tecrübeli bir kimse ile iş yapmaya, her adımında danışacağı biri olduğuna ve güzel günler yaşayacağına işarettir.

Rüyada Öğretmenle Yakınlaşmak

Rüyada öğretmenle yakınlaşmak bazen bela ve musibete yorulduğu gibi bazen de kendini geliştirmeye, hayırlı işler yapmaya, şanslı olmaya, sevdiklerinin yardımıyla problemlerin üstesinden gelmeye ve insanlarda hayranlık uyandırmaya işaret eder.

Rüyada Hocayla Yakınlaşmak

Rüyada hocayla yakınlaşmak sınavlardan başarı sağlamaya, zor olan işlerin kolaylıkla halledileceğine, azim ve sabırla elde edilecek kazançlara bazen de hastalığa, miras kavgalarına ancak bunların çözüme kavuşacağına tabir edilir.

Rüyada Cinsel Yakınlaşmak

Rüyada cinsel yakınlaşma arzuların, düşüncelerin, hayallerin gerçekleşeceğine, din ve dünya hayatında murada ermeye işaret eder. Aynı zamanda başarılacak ve kazanç sağlanacak işlere de delalettir.

Nitekim İmam Nablusi (r.a) tabirine göre; rüyada cima yani sevişip cinsi münasebette bulunma büyük bir rütbeye erişmeye delalet eder. Cima edilen kadın çıplak ise üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya delalettir.

Tanınmayan biriyle cinsel yaklaşma sıkıntı verici olaylara ve üzülmeye yorumlanmıştır.

Rüyada düşmanla yakınlaşmak, cinsel ilişkiye girmek, o rakibe, hasma ya da düşmana karşı zafer kazanmaya işaret olur. İmam Nablusi (r.a) bu konuda düşmanıyla cima etmeyi galibiyet, dostuyla cima etmeyi de o dostuna yardım etmekle yorumlamıştır.

Danyal (a.s) tabirine göre rüyada görülen cinsi münasebette boşalma gerçekleşmişse murada ermeye işaret eder. Ancak Cafer-i Sadık (r.a) söylediği gibi uyandığında gusül icap ederse bu rüya şeytani ve batıldır, itibar edilmez.

Ebu Said el Vaaz (r.a) yorumuna göre rüyada devlet büyüklerinden birisiyle cinsel ilişkiye girmek onlardan makama, hayır ve fayda elde etmeye işarettir.

Büyük tefsircilerden İbn-i Kesir (r.a) cima rüyasıyla ilgili olarak hayır ve mutluluğa işaret ettiğini, nikah düşmeyen bir kadınla girilen münasebet rüyası da gayr-ı meşru bir çocuğa delalettir.

Rüyada zina ederek cinsel yakınlaşmada bulunmak ihanet etmekle tabir edilirken cimada bulunulan kadının zina etmiş bir kadın olması da haram mala işarettir.

Hayvanlarla cinsel yakınlaşmada bulunmak heves edilen, arzulanan şeylerden daha hayırlılarına kavuşmak anlamındadır.

Rüyada yırtıcı hayvanlarla cinsel yakınlaşma düşmanlara karşı zafer kazanmaya, kaplanla cinsel yakınlaşma zalim bir milletin kadınına yanaşmaya, aslanla cinsel yakınlaşma sıkıntılardan kurtulup, işinde ve çevresinde heybet kazanmaya işaret eder denmiştir.

Cennet hurileriyle cinsel yakınlaşmada bulunan kimse hakkında din ve dünyasında sevinç ve ferahlık göreceği gizli-açık hayırlarda bulunacağı yorumu yapılır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani