Rüyada “Rüyada Yakın Akraba Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yakın Akraba Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada akrabalar görmek, rüyayı gören kişinin çevresinde; iyi niyetli, gönlü geniş, güvenilir ve kendisine faydalı olan kimselerin olduğuna işaret eder. Rüyada yakın bir akraba görmek çoğunlukla sevinçli haberler almaya, destek görmeye, hayır ve berekete yorulmuştur.

Bir hadis-i şerifte Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) sahabelerine şöyle buyurmuştur: “Sizin birinizin rüyasında gördüğü şeylerin en hayırlısı o kimsenin, Allah’ını, peygamberini ya da Müslüman ana ve babasını görmesidir. Sahabeler de: “Ey Allah’ın Resulü, dediler. Bir kimse rüyasında Rabbini görür mü? Buyurdular ki: Sultanı görür. Sultan da Allah Teala’dır?”

Rüyasında akrabasını gören kişinin çok itibarlı, saygı ve hürmet duyulan, fazlaca kıymet gören ve herkes tarafından iyi anılan, sevilen biri olduğuna işaret eder.

Bazen de rüyada yakın akraba görmek, sırtının yere hiç gelmeyeceği, başını dertten kurtaracak samimi arkadaşlara delalettir.

Rüya tabirleri yakın akraba görmek hakkında birçok yorum yapılmıştır. Görülen akrabalara göre değişen yorumlar genel olarak hayra yorulmuş, bereket ve destek görme gibi anlamlarla tabir edilmiştir.

Rüyada Kalabalık Yakınlar Görmek

Rüyada kalabalık akraba topluluğu görmek, rüya sahibinin her zaman iyi ve vicdanlı insanlarla karşılaşacağına, hiçbir zaman kötülük, ihanet, vefasızlık ve nankörlük görmeyeceğine işarettir. Ayrıca insanların iyi dileklerini alacağına ve güzel işler yapacağına da işaret olunur.

Rüyada kalabalık akrabalar görmek aynı zamanda düğün, şenlik veya davet gibi akrabaları bir araya getirecek bir organizasyona da işaret eder denmiştir.

Bazen de rüyada akrabaları kalabalık görmek onlardan gelecek hayra, her başı sıkıştığında yardıma gelecek insanlara işaret eder denmiştir.

Rüyada Yakın Akraba Düğünü Görmek

Rüyada yakın akraba düğünü görmek, rüya sahibinin moralini artırıp, yüzünü güldürecek müspet gelişmeler olacağına, ferahlamaya, rahatlamaya, huzur ve barışa kısacası; iyi ve güzel şeylere işaret eder.

Rüyada akraba düğünü görmek bazı alimlerce rüya sahibinin istediği ama bir türlü olmayan ve olmayacağı düşünülen bir şeyin birden olacağına ve hayatını değiştireceğine işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Bulunduğu akraba düğününde ağladığını gören kimse gerçekteki bir düğün veya herhangi bir mecliste tanıştığı birisiyle bekar ise evleneceğine, evli ise bir iş ortaklığı yapacağına ve bu yapılan evlilik ya da ortaklığın güzel bir şekilde gerçekleşeceğine işaret olunur.

Rüyada görülen akraba düğününde evlenenlerden birinin eski sevgilisi olduğunu gören kimse hakkında kısmetinin artacağı ve ayrılmasının hayırlı olmuş olduğu yorumu yapılır.

Rüyada yakın akraba ile evlendiğini görmek eğer istenmeyen bir evlilikse sorunlar ve kötülüklerin başlayacağına, kavgalar yaşanacağına, istenen bir evlilikse huzurlu bir evliliğin yaşanacağına ancak sonradan sıkıntılar çıkacağına işaret olur denmiştir.

Bazı yorumculara göre de birinden alınacak destek ya da borçla sıkıntılardan kurtulma anlamına da gelmektedir.

Rüyada Akraba Cenazesi Görmek

Rüyada yakın akraba cenazesi görmek akrabadan yardım görmeye, kısa zamanda ulaşacak bir habere ya da hemen kazanılacak bir paraya tabir edilmiştir. Bazen rüyada ölmüş yakın akraba görmek görülen kişinin ömrünün uzayacağına, hakkında gerçekleşecek güzel gelişmelere, bereket ve bolluğa, murada ermeye de işaret eder.

Rüyada uzak akrabanın öldüğünü görmek ise uzaklardan gelecek haberlere ya da muradın geç ama gerçekleşeceğini işarettir. Uzak akrabanın cenazesine gitmek de yabancı kişilerle aynı mecliste bulunmakla tabir olunmuştur.

Rüyada ölmüş akrabaları bir arada görmek ise sevilen ve değer verilen akrabalarsa rüya sahibinin akrabalarına karşı vazifelerini yaptığını ve hayırlar kazandığını gösterirken ölmüş akrabaların görülmesi ümit kesilen bir şeyin tekrar canlanmasına yorumlanır.

Rüyada Kadın Akraba Görmek

Rüyada kadın akraba görmek rüya sahibinin tanıdığı bir akrabaysa sevinçli haberler almaya, tanımadıksa mal ve para sahibi olunarak yapılan işi ilerletmeye yorumlanır.

Manası kadın akrabaya çıkan rüyalardan biri kulak görmektir. İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre rüyada kulak görmek, eş, kız çocuk, kız kardeş ya da hala, teyze gibi kadın akrabalara işaret eder.

Rüyada Erkek Akraba Görmek

Rüyada erkek akraba görmek eğer görülen akraba uzaktaysa hayır ve bereketin artıp malın çoğalacağına ya da kendisinin geleceğine işarettir. Erkek akraba görme rüyası hayır ve bereketle yorumlanmıştır.

Manası erkek akrabaya çıkan rüyalardan biri demirden iki bileği olduğunu görmektir.

Rüyada Uzak Akraba Görmek

Rüyada uzak akraba görmek yakın bir zamanda dost ya da akrabalardan bazı kişilerin rüya sahibinden destek, yardım isteyeceğine delalettir. Rüyada uzak akraba görmekle ilgili bir diğer tabir de uzun zamandır beklenen şeylerin gerçekleşmesiyle yorumlanmaktadır. Bazen de uzak akraba görmek iş dünyasında rakiplere üstünlüğe ve çıkan engelleri aşmaya delalettir.

Rüyada Akraba Ziyareti

Rüyada akraba ziyareti görmek, sıkıntı çekilen işte rızkın bollaşacağına, kazancın artacağına, borçların ödeneceğine ve berekete tabir olunur.

Sıla-i rahim Allah’ın emri olduğu için akrabaları görmek hayır, sıla-i rahmi terk ettiğini görmek ise sapıklığa düşmeye yorumlanmıştır.

Rüyada akraba ziyareti ailenin yanında huzur bulmaya ve mutluluğa delalettir. Ayrıca uzun bir ömre ve zor zamanlarda destek görmeye de tabir edilmiştir.

Rüyada akrabaların ziyaret etmeye geldiğini görmek ise; kalacak olan miras ile ilgili akrabalarla konuşmaya işaret eder. Akrabaların kalabalık olarak ziyarete gelmesi, yapılacak düğün gibi bir merasime, sevilmeyen akrabaların gelmesi ise istenmeyen bir yola girmeye ve bazı sıkıntılı işleri üstlenmeye delalettir.

Rüyada Anne Tarafından Bir Akraba Görmek

Rüyada anne tarafından akraba görmek genel olarak hayır ve iyiliğe, mutluluğa yorumlanmıştır. İşlerin daha iyiye gideceğine de işaret eder.

  • Rüyada teyze görmek anne görmek gibidir ve hayırdır. Yapılan yanlışlardan ders almaya ve edinilecek servete işaret eder.
  • Rüyada dayı görmek nasihat almaya işaret eder. Bir akrabadan manevi destek almaya da işarettir.
  • Rüyada anne ve baba görmek her zaman hayır olarak yorumlanmıştır. İmam Nablusi (r.a) rüyada anne, baba, dede ve diğer akrabaları görmeyi en hayırlı rüyalardan saymıştır. Rüyada anne görmek baba görmekten daha hayırlıdır denmiştir.

Rüyada Baba Tarafından Bir Akraba Görmek

Rüyada baba tarafından akraba görmek muradın gerçekleşeceğine, alın teriyle para kazanmaya, yardım etmeye ve yardım görmeye işaret eder. Bazen de miras konularında anlaşmazlığa düşeceğine de yorumlanmıştır.

Rüyada baba görmek muradına kavuşmaya, umulmayan yerden gelecek rızka ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada amca görmek baba görmekle aynı şekilde yorulur ve hayra alamet eder.

Rüyada hala görmek menfaate, nimetlere ve makama işaret eder.

Rüyada kardeş görmek hayırlı ve müjdeli haberlere, akrabalık bağlarının kuvvetine işaret eder. Erkek kardeş görmek bazen baba parası ve malı konusunda anlaşmazlığa düşmek ve düşmanlık etmeye de yorulmuştur. Kız kardeş görmek ise dertlerini ve mutluluğunu paylaşacak bir sırdaşı olduğuna işaret eder.

Rüyada Kocanın Akrabalarını Görmek

Rüyada kocanın akrabalarını görmek de kendi akrabalarını görmek gibi hayra yorulmuştur. Sıla-i rahim yapılan akrabalar sıkıntıların çözülmesine, vefaya ve güzel haberlere işaret eder denmiştir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani