Rüyada “Rüyada Yağmur Yağması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yağmur Yağması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yağmur yağdığının görülmesi İslam alimleri tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır. Rüyanın detayları, rüyayı yorumlarken alimlere yol gösterici birer kılavuz olmuştur. Örneğin kişi eğer rüyasında da yağmurlu birlikte gökten başka cisimlerin de yağdığını görmüş ise, normal şartlarda berekete, bolluğa, güzel haberlere, yeniliklere işaret eden yağmur rüyası azaba işaret eder. Bu nedenle rüyaların ayrıntıları son derece önemlidir.

Rüyada Gece Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada Gece Yağmur Yağdığını Görmek rüya sahibi kişinin gözlerinde ve görüşlerinde bir sıkıntı olacağının bir işaretidir. Bu kişiler özellikle toprakla haşır neşir olan çiftçilik ya da benzeri meslek grupları ile son zamanlarda bazı sürtüşmelere girebilirler. Bir başka İslam aliminin yorumuna göre ise rüyada gece görülen her şey şerre bir işarettir. Yağmur görmeleri bile rüyanın müjdeye işaret etmesine yeterli olmamaktadır şeklinde yorumlar yapılmıştır. Yine çok popüler olan bir diğer yorum ise, rüya sahibi kişilerin bu rüya ile birlikte ucuz malları satın alacakları ve bu şekilde hayatlarına bolluğu çekecekleri şeklindedir. Bu kişiler ucuz mallar ile çevrelerindeki insanlara yardım ederek onların gönlünü alabilirler ve sevaplar kazanabilirler şeklinde yorumlar da yapılmıştır.

Rüyada Yağmur Yağması Diyanet

Bir diğer yoruma göre yağmur damlası, rüya sahibi kimsenin hayatına yağmur yağarken önemli birisinin girerek onu sıkıntılardan kurtarması ve onun için adeta koruyucu bir melek haline gelmesini sembol eder. Bu kimselerden hem güzel söz işitecekler hem de önceden gördükleri eziyetlerin tümünden kurtularak mutluluğa erişeceklerdir.  Sahip oldukları bu mutluluk bütün ömürleri boyunca sürecek ve çevrelerindeki insanlar tarafından kıskanılacaktır.

Rüyada Evin İçine Yağmur Yağması

Rüyada Evin İçine Yağmur Yağması kişinin sağlığının bozulacağının bir işaretidir. Bazı tabirciler, bu kişilerin çok ağır hastalanarak yatak döşek olacaklarını ve bu nedenle de uzun süre evlerinde yatan bir vaziyette duracaklarını belirtmişlerdir. Eğer evin içerisine yağan yağmur toprak olursa bu rüyanın hayatta şansın bir türlü yaver gitmeyeceği şeklinde yorumlar yapılmıştır. Bu kişilerin hayatlarındaki aradığı yegane şeyin kazanç ve ucuzluk olduğu söylenmiştir. Yağan yağmur eğer eve rahatsızlık veren cinsten bir yağmur ise bu yağmur şerrin geleceğine yorulurken, yağmur yaptıktan sonra topraktan meyve gibi ya da çiçekli cins bitkilerin bittiği görülüyorsa, bu güzel görünen bir yolun yani geleceğin habercisidir.

Rüyada Yağmur Altında Islanmak

Rüyada Yağmur Altında Islanmak yalnızca rüya sahibi için değil rüya sahibi kişinin uzak çevresindeki insanlar için bile iyi bir şeyin gerçek olması şeklinde yorumlanır. Bu rüyanın görülmesinden sonra bütün insanlar ortak bir amaç uğruna çalışıp çabalamaya başlayacaklardır. Ve bütün bu çalışmalar sonunda karşılık bularak önemli bir neden için hayra işaret edecektir. Bazı İslam alimleri yağmur altında ıslanmak için, kişinin hayatına bütün güzelliklerin yaşanacağının bir garantisidir dediler.

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek alimlerin yorumlarına göre genellikle farklı nesneler ile tamamlanan bir rüya çeşididir. Örneğin genellikle yağmur yağan yerde süt ve zeytin yağı ya da zararlı olan yiyeceklerden cips ve kola gibi abur cuburlar görülür. Bu gibi nesnelerin işin içine girmesi ile rüya tamamen değişir. Zararlı şeylerden oluşan bir rüya söz konusu olursa tabir bir şerrin yaşanacağına yorulurken, eğer görülen besinler faydalı ise, bu iyiye bir işaret olacaktır. Güzel görülen besin dışındaki yorumların tümü yine böyle güzele yorulur.

Rüyada Eve Yağmur Suyu Girmesi

Rüyada Eve Yağmur Suyu Girmesi alimler tarafından bir kişinin görebileceği en güzel rüyalardan bir tanesidir şeklinde bir yorum getirilmiştir. Buna göre yağmur Allah (C.C.)nin katında onun rahmetine olan en büyük işaretlerden bir tanesidir. Bu nedenle bu rüyayı görmek herkese nasip olmamakla birlikte geneli doğru olan dine sahip olan, dinin gerekliliklerini yerine getiren kişiler tarafından görülmektedir. Yapılan yorumlardan bir tanesi Cenab-ı Hakkın bu rüyayı sevdiği kullarına ihsan ettiği bir güzellik olduğu şeklindedir. Bu kişiler bu rüyayı gördükten sonra iyiliklerine iyilik katarak eskiden yaptıklarından daha çok yardıma koşacak ve daha çok Kurana sarılacaklardır. Bu kişiler hiç şüphesiz ilim ve hikmet ile ödüllendirilecektir şeklinde bir yorum getirilmiştir.

Rüyada Karın Üstüne Yağmur Yağması

Rüyada Karın Üstüne Yağmur Yağması kişilerin edineceği güzel huylara ve yumuşak başlı olmaya bir işarettir. Bazen yağmurun tek başına görülmemesi kar gibi diğer doğal olayla birlikte görülmesi kişinin daha fazla yumuşak başlı olacağı, sevdiği kişilerin sözünü sürekli dinleyeceği şeklinde yorumlanmıştır. Bu kişilerin eski dönemlerinde tabiri caizse çekirge gibi daldan dala zıpladıkları yapılan yorumlardan bir tanesidir.

Rüyada Yağmur Suyunun Taşması

Rüyada Yağmur Suyunun Taşması kişinin artık hiçbir şeyi tolare edecek gücünün kalmadığının artık usandığının bir göstergesidir. Bu kişiler hayatlarını dolu dolu yaşayamayan kişiler olarak tasvir edilmiştir. Bu nedenle kendilerini kısa bir süre içerisinde şiddetli bir bunalım döneminin ortasında bulabilirler. Bu kişileri rüzgar gibi dertlerine yetişecek yakın çevrelerinden bir dost gelecek ve onları bu çirkin durumdan kurtaracaklardır. Bir diğer yorum ise taşan yağmur, yakın zamanda yaşanacak olan şiddetli bir afet olayına ve beklenmedik bir kimse tarafından neden olunan bir belaya işarettir.

Rüyada Yağmur Suyu İçmek

Rüyada Yağmur Suyu İçmek özellikle rüyayı gören kişi kadınsa kişiye evlilik getireceği ve bu evlilikten kısa sürede bir çocuk doğacağı şeklinde bir yorum yapılmıştır. Rüya sahibi kişi eğer erkek ise yağan yağmurdan bereketini iş alanında alacaktır. Bu kişiler ateş gibi kızgın olarak iş yerlerine gidecek ve kızgınlıklarına rağmen işlerinde kazançlı çıkacaklardır. Eğer yağan yağmurun suyunun sıcak olduğu hissedilmişse bu kişinin kızgınlığının bir süre daha geçmeyeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Yapılan bazı diğer yorumlara göre yağmur her zaman bereket getiren bir rüya değildir, hatta tam aksine bazen yağmur kişinin farkında olmadığı çevresinde dönen olaylara ve fitnelere bir işarettir. Sırf bu yüzden rüya sahibi kişiler çok şaşıracakları bazı bilgileri öğrenebilirler. Öğrendikleri bu bilgiler onları hem üzecek hem de onları çevresinde bulunan insanlara zarar vermeye itecek şeklinde yorumlanmıştır. Hatta değerli bir İslam aliminin yorumuna göre yağmur kimi zaman, sevilen iki kişi arasında dökülecek kanlara bir işarettir.

Rüyada Yağmur Damlası Görmek

Rüyada Yağmur Damlası Görmek kişinin çevresindeki olaylara küçük gözle baktığının bir göstergesidir. Bu kişiler kendilerini fazla önemseyen, çevrelerinde yer alan kişilere değer vermeyen, çevrelerindeki olayları sürekli kendinden düşük gören kişiler olabilir. Bu onların çevrelerine karşı sevilmeyen insanlar olmalarına neden olacaktır. Yağmur damlası bazen rüyayı gören kişilerin zararlı bir olaya neden olması şeklinde yorumlanır. Böyle durumlarda yağmur bereket yerine bunun tam tersi manalara gelecek ve özellikle de hastalıklara bir işaret anlamını taşıyacaktır. Böyle kişiler çevrelerindeki kişilerin sık sık hastalandıklarını, vücutlarının ağrıdıklarını, sürekli doktor yolu tuttuklarını fakat ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü iyileşemediklerini duyacaklardır. Bu rüya bu nedenle kötüye işarettir.

 

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani