Rüyada “Rüyada Yağ Görmek” Görmek

Rüyada Yağ Görmek

Rüyada yağ görmek, huzurlu bir hayata, eşi benzeri olmayan nimetler elde etmeye, hayattan lezzet alarak yaşamaya tabir edilmektedir. Rüya sahibi bekar ise muradına ereceği, hayırlı mutlu bir evlilik yapacağı anlamındadır, evli ise aile içerisinde eşine ve çocuklarına bağlı olacağı, ailesinin refahı için ve güzel bir gelecek sahibi olmaları için yeterli imkana sahip olacağına yorum yapılmaktadır.

Rüyada Yağ Görmek İslami Anlamı

İmam Cafer-i Sadık (r.a.) rüyada görülen temiz ve saf yağı 6 şekilde tabir etmiştir. Bunlar; güzel kadın, güzel övgü, güzel söz, güzel mizaç, güzel cariye ve menfaattir. Kötü kokmuş yağları ise 3 şekilde tabir etmiştir. Bunlar; münafık, kadın ve çirkin kaba sözdür. Taze yağ görmeyi ise 4 şekilde tabir etmiştir. Bunlar; helal mal, ilim, doğru tanıklık ve güzel geçimdir.

İbn-i Sirin (r.a.) rüyada yağ görmek ile ilgili nimet ve mal olduğunu buyurmuştur. Büyükbaş hayvan yağı görmeyi mal ve miras olarak, zeytin, susam, kuyruk yağı görmeyi ilim sahibi olmaya, menekşe yağı görmeyi bir çiftçiden menfaat elde etmeye, nergis yağı bir köylüden menfaat elde etmeye, hoş kokulu çiçek yağları görme ise övgü olarak yorumlamıştır.

Rüyada Yağ Temizlemek

Rüyada yağ temizlemek sahip olunan hastalığın şifa bulması, içinde bulunan stres ve üzüntünün yakında son bulacağı, maddi anlamda büyük bir kazanç sahibi olunacağı ve rahat bir hayat yaşanacağı şeklinde tabir bulmaktadır. Diğer bir yorum ise rüya sahibi bekar ise evleneceği yönündedir.

Rüyada Yağ Yemek

Rüyada yağ yemek zorlu günlerden geçilerek bunların aşılacağı, yeni başlangıçlar yapılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca rüyayı gören kişinin hayatının zorlaşacağı ve girdiği işlerde büyük zararı olacağına da dikkat çekmektedir.

Rüyada Yağ Almak

Rüyada yağ almak maddi kazancın artacağına, düşmanlara karşı galibiyet kazanmaya, kırgınlık yaşanan bir arkadaşla aranın düzelmesine, Sıkıntılı günlerin yakın zamanda biteceğine, ticaret alanında önünün açılarak işlerin artacağına işaret etmektedir.

Rüyada Yağ Tenekesi Görmek

Rüyada yağ tenekesi görmek rahat bir hayat yaşanacağı ve bu refahın ömür boyu süreceği, üzüntülü günlerin sona ereceğine delalet eder. Kirmani (r.a.) rüyada başına yağ sürmenin üzüntü ve sıkıntılı günlere delalet ettiğini buyurmuştur. Başka birisinin başına yağ sürdüğünü görmek ise bu kişinin hileli davranışta bulunacağına işaret etmektedir.

Rüyada Yağ Kızdırmak

Rüyada yağ kızdırmak sakin ve huzurlu bir hayat sürmeye, iş hayatında çalışmaların bir süre sekteye uğramasına, yakın çevreden sevdiği bazı kişilerin ihanetine uğramaya yorumlanmaktadır.  Bunlara karşıt olarak da mal varlığında büyük bir kayıp yaşanacağı şeklinde de tabir edilmektedir.

Rüyada Tereyağı Görmek

Rüyada tereyağı görmek rüya sahibinin din konusunda bilgili bir kişi olduğu, bilgiye aç bir kişilik olduğu, eğer bayansa tatlı dilli ve konuşkan bir kişilik olduğunu göstermektedir. Genel olarak hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Zeytin Yağı İçmek

Rüyada zeytin yağı içmek kısa süre içerisinde küçük bir rahatsızlık yaşanacağına işaret etmektedir. Ayrıca rüyayı görenin gönlüne göre bir hayat yaşayacağı, istediği her şeye ulaşacağına da delalet etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani