Rüyada Vapur Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

V
A+
A-
Rüyada Vapur Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen vapur çok farklı anlamlara gelebilmektedir. Bazı durumlarda iyiye işaret olsa da bazı durumlarda da kötüye yorulmaktadır. Örneğin İmam Nablusi Hz. yorumuna göre bir kişi rüyasında gemi görürse o kişi sıkıntılarından, kederinden kurtulacaktır. Ancak vapur görülen rüyaların bazı durumlarda da kötüye işaret olduğu söylenmektedir. İmam İbni-i Sirin Hz. şöyle yorumluyor; eğer rüyada acele ediliyorsa bu pişmanlığa işarettir. Yani rüyada acele bir şekilde vapura binilmeye çalışılıyorsa bu rüya hayattaki pişmanlığı göstermektedir.

Rüyada Vapura Binmek

Rüyada vapur görülmesinin iyi yorumlandığı durumlardan bir tanesi vapura binmektir. Rüyada vapura binmek diyanet yorumunu göre rahatlığa kavuşmak demektir. Rüya sahibi Allah tarafından destek görür ve sıkıntıları sona erer şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca rüyasında vapura binen kişinin hayatında birisinden büyük yardım göreceği anlamına da gelmektedir. Bu yardımcı rüya sahibinin işlerini hafifletecek ve omzundaki yükleri alacaktır.

Rüyada Vapura Binmek İçin Bilet Almak

Rüyada vapur için bilet almak haklı bir kazanç elde edileceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin yardımı seven, eli açık, etrafındaki insanlar tarafından sevilen bir kişi olarak yorumlanır. Bu rüya, kişinin resmi makamlar ile belgeyi dayalı bir iş içerisine girecek ve hak ettiği bir kazanç sağlayacağına işarettir. Bu rüyanın bir başka yorumu ise rüya sahibinin çeşitli aktivitelere katılarak, çevresinde sevdiği kişilerle hoş vakit geçireceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada Deniz Vapuruna Binmek

Denizin olduğu rüyalar genel olarak rahatlığa işaret etmektedir. İmam Cafer-i Sadık Hz. göre rüyada deniz görülmesi mal, mülk kazancı anlamına gelmektedir. Rüyada denizde vapur görmek rüya sahibinin bir süredir sorunlarla uğraştığı ve bu problemlerden sonunda kurtulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu kişi sıkıntılarını artık geride bırakırken, verdiği emeğin de karşılığını alabilecek ve etrafındaki kişiler tarafından takdir edilecektir. Ancak rüyada dalgalı denizde vapura binmek ise bunun tersi şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişinin iş hayatında tek kalacağı ve hayatında huzursuzluklar ile uğraşacağı anlamına gelmektedir.

İmam Cabir ül Magribi Hz. tabirine göre ise denizin kuruduğunu görmek, devletteki siyasi kişilerin ölümleri, güçlerinin azalması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Yanında Birisiyle Vapura Binmek

Rüyada vapura binerken yanında birisinin daha olması rüya sahibinin sağlık açısından bazı sorunlar yaşayacağı anlamına gelmektedir. Bu kişiler istemedikleri bir şekilde sağlık sıkıntılarının içinde kalabilirler. Ayrıca bir başka yoruma göre ise rüya sahibi gönlünün razı olmadığı bir yolculuğa çıkacaktır.

Rüyada birisiyle vapura binmenin iyi yorumlandığı durum ise kişinin yanında sevgilisinin olmasıdır. Rüyada sevgiliyle vapura binmek kişinin güçleneceği anlamına gelmektedir. Bu rüya, rüya sahibi içinde bulunduğu tüm zorlukları sevdiği kişi sayesinde atlatacağına, iş yaşantısında ya da gündelik hayatında sıkıntısı varsa onların geride kalacağına, yaşadığı üzüntülerin artık geride kalacağına işarettir. Kişi zor zamanlarını geride bırakacaktır.

Rüyada Vapura Gece Binmek

Bu rüya gece olmasından dolayı kişiler tarafından kötü algılanmaktadır. Ancak durum bunun tersidir. Rüyada gece vapura bindiğini gören kişinin çevresi çok iyi dostlarla dolacak, üzüntüler, sıkıntılar bitecek şeklinde yorumlanır. Rüya sahiplerinin girecekleri büyük işlerin altından başarıyla kalkacağı, bol miktarda kazanç elde edeceği anlamına gelmektedir. Bu kişinin işleri gün geçtikçe daha iyi olacağı ve başarılarının günden güne artacağına işarettir.

Rüyada Vapuru Kaçırdığını Görmek

Rüyada vapur görmenin olumsuz şekilde yorumlandığı durumlardan bir tanesi de vapurun kaçırılmasıdır. Rüyada vapuru kaçırmak problemlerin artacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya, kişinin hayatında çok dikkatli olması gerektiğinin işaretidir. Aksi durumda üzüntüleri artacak, bu durumdan da düşmanları keyif alacaktır. Ayrıca rüyada vapuru kaçırdığını görmek sevilen bir kişi tarafından ihanete de uğrayabilineceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Vapurun Batması

Rüyada binilen vapurun batması ya da uzakta bir vapurun battığının görülmesi, rüya sahibinin etrafındaki kişiler tarafından bilgili olarak görüleceği anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi, iş hayatında bir süreden bu yana sıkıntılar yaşamış ancak bu sıkıntıları artık geride bırakarak bol kazançlar sağlamaya başlayacağının işaretidir. Ayrıca bu kişilerin kazanç elde etmek içinde harcamalar yapacağı ve sonunda kazanacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Vapurdan İndiğini Görmek

Vapura bindiğinin görülmesi gibi indiğinin görülmesi de iyi ve kötü şekilde yorumlanabilmektedir. Rüyada vapurdan inmek kişinin başarı için attığı adımlardan az miktarda kazanç elde edeceği anlamına gelmektedir. Ancak bir başka yoruma göre ise kişinin sevdiği ile evlilik yoluna gireceği ancak devamının gelmeyeceğine de işarettir.

Rüyada Vapur Kullandığını Görmek

İmamı Gazali Hz. rüyada gemi görmenin tüm sıkıntılardan kurtuluş anlamına geldiğini söylemektedir. Rüyada vapur kullanmak da gemi görmek gibi hayırlara işarettir. Bu rüya gören kişinin emin olmadan bir adım atacağı ve ama yine de başarıya ulaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi attığı bu adım konusunda kendisine hiç güvenmemektedir ancak çok güzel sonuçlar alacaktır. Hatta rüyayı gören kişinin bile beklentisinin çok üstünde bir sonuç elde edilecektir. Yani rüyada vapur kullandığının görülmesi kişiler için büyük başarılar anlamına gelmektedir.

Rüyada Denizin Üstünde Vapurla Gitmek

Rüyada vapur görmek diyanet yorumlarında çoğunlukla olumlu yorumlanmaktadır. Vapur ile ilgili görülen birçok rüyada olduğu gibi rüyada denizde vapurla gitmek de iyi haberlere işarettir. Bu rüya, rüya sahibinin çok büyük mutluluk yaşacağı anlamına gelmektedir. Zaman yaratamadığından dolayı bir türlü halledilmeyen işlerin, ya da çıkılamayan seyahatlerin artık gerçekleştirilebileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Hayırlı bir kısmet ile evlilik yoluna girileceğine işaret ettiği de söylenmektedir.

Rüyada deniz üstünde vapurla gezmek de yine aynı şekilde başarı anlamına gelmektedir. Rüya sahibi kişilerin çalışma hayatlarında iyi işler yapacağı ve kendi alanlarının önde gelen kişilerinden biri olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Arabalı Vapura Binmek

Bu rüya kişilerin iş yaşantısıyla bağlantılı olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin iş yaşantısında yaşadığı problemlerin, üzüntülerin ortadan kalkacağı anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra rüyayı gören kişilerin kariyer anlamında farklı atılımlar yapabileceğine de işarettir. Bu kişiler yeni bir işe girerek kariyerlerini bambaşka bir alanda çizebilirler.

Bu rüya aynı zamanda keyifli bir seyahate çıkılacağının da işareti olarak gösterilebilmektedir. Çıkılacak bu seyahat deniz gezintisi olması yüksek olasılıktır.

Rüyada Vapur Yapmak

Bu rüyayı gören kişiler kaybettikleri umutları yeniden kazabileceklerdir. Bu rüya, rüya sahibinin içinde tekrar umut kıvılcımlarının oluşmaya başlayacağı anlamanı gelmektedir. Bu kişi, bu umutla cesaretini yeniden kazanacak, özgüvenini de yeniden kazanacaktır. Rüyada vapur yaptığını görmek rüya sahibinin yeniden umut etmeye başlamasıyla istediği şeyler uğruna tekrar savaşmaya başlaması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Vapurun Sarsılması

Rüyada vapur görmek çoğu zaman iyi şekilde yorumlansa da bazı durumlarda da kişilerin içindeki sıkıntıları yansıtmaktadır. Rüyada vapurun sallanması da bu rüyalara örnektir. Rüyada geminin sallandığını görmek, var olan bir hastalığın ilerleyeceği ve kişilerin dikkatli olması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyanın bir başka yorumlanma şekli ise kişilerin mutsuz hissettiği şeklindedir. Rüya sahibi kişilerin, içlerinde kurdukları takıntılar ya da kuruntular nedeniyle bitkin ve yorgun hissettikleri anlamına da gelebilmektedir. Bu sıkıntılar da çoğu zaman nedeni olmayan boş kuruntulardır.

Rüya Yorumcusu
Rüya Yorumcusu
İmam Abdülgani Nablusi Hz. - İmamı Caferi-i Sağdık Hz. - İmamı gazali Hz. - İbn-i Sirin Hz.’nin Çok eski, Arapça ve Osmanlıca kitap ve eserlerinden büyük araştırmalar sonucu derlediğimiz, rüya yorumlarını ve İslami anlamlarını sizlere sunuyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.