Rüyada Vadi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

V
A+
A-
Rüyada Vadi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada vadi ve vadi ile ilişkili yerler görmek ferahlatan tabirlerle açıklanır. Bu durum bir zenginliğin ve şöhretin habercisidir. Kişi eğer vadide ikamet ettiğini görüyorsa hali hazırda var olan mülkü daha da artacak, birden fazla çocuk sahibi olacak, önemli bir buluşa imza atacak anlamına gelir. Yine de vadi görülen rüyalar vadinin rengi, ağaçlıklı olup olmaması, sisli vadi, vadinin yüksekliği şeklinde ayrılır. İbni Şirin’in (r.a) bu konudaki yorumu ise, dini yönü kuvvetli bir kimseden hayırlı dua alınacağı ve bu duaların kişiyi iyi yönde etkileyerek Allah katında da hayırlı bir insan konumuna getireceği yönündedir.

Rüyada Yeşil Vadi Görmek Neye Delalet Eder?

Kişinin rüyasında yeşil bir vadi görmesi, edebi yönde yapmakta olduğu çalışmalarının oldukça önemli bir değere ulaşacağı ve bu noktada çok para kazanacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi iyi bir karaktere sahiptir ya da sahip olma yolunda ilerliyordur çünkü vadi ve yeşillik genelde insanın kalbinin huzurlu olduğu zamanlarda rüyaya girer. Yeşil rengi barış, sadakat ve sevgi temsilcisidir. Kişi eğer vadide insanlar görüyor ise çok ünlü olacağı, insanların onu sürekli alkışlayacağı bir hayat edineceği şeklinde rüya yorumlanabilir. Eğer vadi yeşil fakat vadiden su akmıyorsa, kişinin hayallerinin yıkılacağı, uzun zamandır beklediği haberin olumsuz olacağı, çocuklarının kişiye yaşlılığında sırt çevireceği anlamına gelir.

Rüyada Sarp Yamaçlı Kuru Vadi Görmek Nasıl Açıklanır?

Sarp yamaçlı ve kuru bir vadi görmüş olmak, pek hayra alamet değildir. İslam Alimi Cabir-ül Magrib-i (r.a) der ki; eğer biri kurak bir vadiye gidip yerleştiğini rüyasında görürse, bu kişi günah işlemiştir veyahut işlemek üzeredir. Rüyayı gören kişi bir erkekse, erkeğin çocuğu olmayacaktır. Rüyayı gören bir kadınsa, iş hayatında sıkıntıya girecek, sevdiği kişiler tarafından kuyusu kazılacaktır. Rüyayı gören kişi evli değilse uzun bir süre daha bekar kalmaya devam edecektir.

Rüyada Vadide Irmak Görmek Ne Anlama Gelir?

Vadiden ırmak da aktığını rüyada görmek, kişinin ebeveynleri tarafından rahat bir hayat sürmesi adına destek alacağı anlamına gelir. Kişi eğer bir takım problemleri varsa bunlardan da kurtulacaktır. Bu problemlerden kendi başına kurtulmuş olması kişiyi bu noktada daha güçlü yapacaktır. Kişinin uzak bir ülkede yaşayan bir tanıdığı varsa kişiyi yanına davet edecektir. Aynı zamanda rüyada vadiden akan ırmak kirli ise kişi kafasında problemleri çok fazla büyütmektedir ve bu nedenle sağlığı da bozulmaktadır. Bu tarz psikolojik sağlık sorunları kişinin fiziksel sağlığını da etkiler.

Rüyada Dağlar Tarafından Çevrilmiş Bir Vadi Görmek Ne Anlamdadır?

Rüyada görülen vadi dağlar ile çevrili ise bu durum İmam-ı Nablusi’ye (r.a) göre şöyle açıklanır. Kişi belli bir durum sebebi ile kapana kısılmıştır ve ne yapacağını bilememektedir. Bu nedenle kendisini hapiste ya da zindanda hisseder fakat aynı zamanda zindan kısmı metaforik olmayabilir yani kişi gerçekten hapse girme tehlikesi ile karşı karşıya olabilir. Yine vadinin karanlık olduğunu görmek ise, kişinin biri ya da birileri tarafından yolunun kesileceği anlamına gelir. Kişi gerçekleştirmek istediklerini etraftakilerin baskıları nedeniyle gerçekleştiremeyebilir ve bu durum kişinin hevesini kıracağından bambaşka bir insana dönüşebilir.

Rüyada Bir Vadide Çukur Kazıldığını Görmek Nasıl Açıklanır?

Vadide çukur kazdığını rüyasında gören kimsenin, kendisi ya da akrabalarından birisi vefat edecek anlamına gelmektedir. Kişinin kazdığı çukur eğer derinse, ölecek olan kimsenin bir hastalığı olduğu anlamına gelir. Eğer kişinin kazdığı çukur yüzeyde ise ölecek olan kişi sağlıklı bir kimsedir aniden ya da bir kaza sonucu ölümü gerçekleşecektir.

Rüyada Vadiye İnmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kişi eğer bir vadiye indiğini görüyorsa, bu durum kişinin birinden kaçtığı anlamına gelir. Kişi yüz kızartıcı bir suç işlemiştir ve aranıyordur. Eğer rüya neticesinde kişi vadiye inişini tamamladıysa bu, kişinin kaçtığı kişiler ya da alacaklıları tarafından yakalanacağı anlamına gelir. Bir diğer yorum ise İslam Alimi İmam-ı Cafer-i Sadık’ın (r.a) yorumudur. Alime göre vadiye inmek kişinin bu dünya üzerindeki dünyevi zevklerde yitip gittiği ve bunun farkına vararak biraz daha dine yönelmek istediği fakat etrafındaki insanların kışkırtmaları nedeni ile bunu gerçekleştiremediği anlamına gelmektedir. Rüyada görülen vadiye olan yolculuk uzamışsa bu durum kişinin istenmediği bir misafirlikte fazladan kalmakta olduğu ve onu misafir eden kişilerin bunu kişinin yüzüne söyleyemedikleri anlamına gelir.

Rüyada Vadide Düştüğünü Görmek Neye Delalet Eder?

Rüyada, kişi vadide düştüğünü görüyor ise, bu durum iki farklı şekilde yorumlanır. İlkinde kişi düşmüş ve canı acımışsa, kişinin içinde bulunduğu mahkeme sürecinde davayı kaybedeceği ve ödediği paranın boşa gideceği anlamına gelir. Eğer kişi düşmüş ve can acıma hissiyatı duymamışsa bu durumda kişinin çok güçlü biri tarafından ödüllendirileceğine, devlette güçlü bir pozisyona geleceğine delalet eder.

Rüyada Vadide Çocuk Doğurmak Nasıl Yorumlanır?

Kişi eğer bir vadide çocuk doğurduğunu görüyor ise, bu durum kişi hamile ise doğacak olan çocuğun çeşitli mucizelere imza atacağı anlamına gelir. Rüyada çocuk eğer doğmuş ve konuşmaya başlamışsa çocuğun ilerde siyasete atılacağına ve ikna kabiliyeti yüksek güçlü bir lider olacağına, safları arkasında sürükleyeceğine delalet eder. Eğer rüyayı gören kişi hamile değilse, bu durum kişinin kendisine ait olmayan bir mülkü kullanmakta olduğu ve bu mülkün yakın zamanda elinden alınacağı anlamını taşır.

Rüyada Kanyon Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında kanyon görmesi farklı şekillerde yorumlanabilir. Eğer kanyonlar dik ve uzunsa ve kişi bu kanyonlar arasında sıkışmışsa bu durum kişinin kalabalık bir şehirde yaşamaya başlayacağı anlamına gelir. Eğer kişi oldukça mutsuz bir hayat yaşamakta ise aradığı mutluluğu başka bir şehre yerleşmekle bulabilir. Eğer kanyonların içi su ile kaplıysa bu kişinin yapmakta olduklarında bir terslik olduğu anlamına gelir. Kişi yaşadığı hayatını yanlış kararlar alarak yaşamaktadır ve bunu farkında değildir.

Rüyada Vadide Düğün Yapmak Ne Şekilde Tabir Edilir?

Rüyada kişinin bir vadide düğün yaptığını görmesi, o kişinin evliyse birlikteliğinin çok mutlu bir hale geleceği, bekarsa, çok sevdiği birisi ile karşılaşacağı ya da böyle birisi varsa bu kişiyle uzun yıllar sürecek bir birlikteliğe adım atacakları anlamına gelir. Kişi rüyada eğer kadınsa ve vadide tek başına gelinlik giyiyorsa, bu durum kişinin tehlikede olduğu ve tehlikenin de en yakınında olan akrabaları tarafından belki de ebeveynleri tarafından geleceği anlamına gelir. Kişi rüyada eğer erkekse ve vadide tek başına düğün yapıyorsa bu da kişinin verdiği kararlar nedeni ile yalnızlaştığı fakat bunun bir problem teşkil etmeyeceği, kişinin tekrar onun kararlarına saygı duyan insanlara sahip olacağı ve daha gerçekçi bir takım ilişkiler geliştireceği anlamına gelir.

Rüyada Sisli Vadi Görmek Nasıl Açıklanır?

Kişinin rüyasında gördüğü vadi eğer sisli ise bu durumda kişi bir bilinmezliğe doğru kaymaktadır. Bir karar almak üzeredir fakat önünü göremez bu durumda kişinin yapması gereken mantığını değil fakat kalbini dinlemektir. Kişi eğer sisli bir vadide kaybolmuşsa, bu kişiyi çok aydınlık bir geleceğin beklediği anlamına gelir. Kişi bambaşka bir hayata adım atacaktır çünkü içinde bulunduğu şartlar değişmiştir. Yeni iş teklifleri alacak, kültür seviyesinde olası bir artış oluşacaktır. Bu da kişinin toplumdaki yerini daha güçlü kılacak ve insanlarla olan hukukunu da iyileştirecektir.

Rüya Yorumcusu
Rüya Yorumcusu
İmam Abdülgani Nablusi Hz. - İmamı Caferi-i Sağdık Hz. - İmamı gazali Hz. - İbn-i Sirin Hz.’nin Çok eski, Arapça ve Osmanlıca kitap ve eserlerinden büyük araştırmalar sonucu derlediğimiz, rüya yorumlarını ve İslami anlamlarını sizlere sunuyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.