Rüyada “Rüyada Vaaz Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Vaaz Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen vaaz hayırlı haberler anlamına gelmektedir. Yalnız çok az durumlarda da kötü anlama sahip olabilmektedir. Rüyada vaaz görülmesi zorlukların üstesinden gelineceği, işte başarılı bir dönemin beklediği anlamlarına sahiptir. Ama vaaz görülme şekline göre de kötü anlamlar çıkarılabilmektedir. Örneğin İmam Nablusi Hz. Yorumuna göre; rüyasında kürsüde vaaz verdiğini gören kişiler, izzet ve şerefe, iyi bir isimle anılmayan ve Sünnet-i Seniyye’ye tabi olmaya işaret demektir. Çünkü öğüt yeri olan kürsüler enbiya makamlarıdır.

Öte yandan İmam Cafer-i Sadık Hz. demiştir ki; rüyada vaaz vermek, büyük bir işe girip emir vereceğine işarettir. Rüyayı gören kişi sanatçı ise yaptığı eserler insanlar tarafından çok beğenilecektir. Bilim insanı ise halka faydalı şeyler bulacaktır. Halktan biri ise birisinden yardım görecektir.

Rüyada Hocanın Vaaz Verdiğini Görmek

Genel olarak rüyada vaaz görmek iyiye işarettir. Örneğin rüyada hocadan sohbet dinlemek de hayırlı bir şeydir. Bu rüyayı gören kişi hayatında iş konusunda kendisine yardımcı olan, deneyimi büyük olan, kişilerin sıkıntısından çok iyi anlayan biri tarafından büyük yardım görüleceği anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra rüyada hocanın vaaz vermesi sağlık ve mutlu bir şekilde iyi bir hayat geçirileceğinin de habercisidir.

Rüyada Verilen Vaazın Tamamlanamaması

Rüyada vaaz görmek çok az durumlarda kötü bir şeyin habercisi olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi rüyadaki vaazın yarıda kalmasıdır. Vaaz tamamlanmadan rüyadan uyanmak bazı sıkıntılara işarettir. Bu rüya kişinin hayatında bazı zorluklar yaşayacağı ve karşısında problemler çıkacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Büyük Kürsüde Vaaz Vermek

Rüyada görülen bazı vaazlar karışık anlamlara gelebilmektedir. Örneğin rüyada vaaz ettiğini görmek ve bu vaazın meclis kürsüsü gibi büyük bir kürsüde olduğunu görmek hem iyi hem kötü anlama gelmektedir. Bu vaaz sırasında kişi ne diyeceğini bilemiyorsa şayet hayatında sıkıntı yaşayacağına işarettir. Ancak vaazını çok rahat bir şekilde yapıyorsa ve herkes kendisini dinliyorsa bu da iyi bir iş ile karşılaşacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Vaaz Dinlemek

Rüyada görülen şeylerin farklı farklı anlamları olabilmektedir. İmam Gazali Hz. şöyle demiştir; Allah’tan gelen bir işaretle olayların sırrını çözme. Bu kul ile Allah arasındadır. Rüyada vaaz dinlemek de çok hayırlı bir haberdir. Bu rüyayı gören kişi zorlu sürecini atlatacak ve çok sevineceği bir haber alacaktır. Uzun süredir verilen mücadelenin sonucunda emeklerinin karşılığını alacaklardır. Bu rüya çok güzel adımlar atılacağı ve ferahlığa kavuşulacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Vaaz Sırasında Ağlamak

Rüyada vaaz görülmesi çoğunlukla hayırlara işarettir. Rüyada vaaz dinlerken ağlamak da bunlardan bir tanesidir. Bu rüya sevinçli haber alınacağı yani sevinç gözyaşı döküleceğini göstermektedir. Rüya sahibinin her isteğinin gerçekleşeceği, müjdeli bir haber duyacağı anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi hem bu dünyada hem de ahrette mutlu olacaktır. Ancak gülerken ağlamaya başlamak da kötüye işaret olabilmektedir. İmam Cabir’ül Mağribi Hz. yorumunda iyi halden kötü hale geçmek elbette hayır değildir demiştir.

Rüyada Dini Vaaz Dinlemek

Bu rüyayı gören kişiler, beklemedikleri birinden tavsiye alacaklar ve hayatlarında yaşadıkları tüm sorunlardan kurtulacaklardır. Rüyada dini sohbete katılmak, kişinin daha önce fark edemediği çözüm yollarını göreceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin gündelik huzursuzluklarının sonlanacağı, yaşamlarının güzelleşmeye başlayacağı demektir. Bu rüya gören kişinin ailesinin de mutlu olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler anne ya da babalarından güzel haber alabilir ve ev içindeki mutluluklarını arttırabilirler. Ayrıca daha önceden beklenen bir pay ya da miras varsa onu da alabilecekleri anlamına gelmektedir.

Rüyada Vaaz Verememek

Rüyada vaazın olumsuz anlama gelebilecek ender durumlardan bir tanesi bir kürsüye vaaz vermek için çıkmak ancak vaaz veremeden kürsüden inmektir. Bu rüya kişilerin yaşantılarında çevresi ile problemler yaşayabileceğini anlamına gelmektedir. Vaaz verme niyetinde olmak ancak vaaz verememek, topluluk içerisinde itibar kaybı yaşanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Toplumda bir konuşma sırasında itibarın zedelenebileceği durumların yaşanabileceğine bir işaret olduğu düşünülmektedir.

Rüyada Ölmüş Kişiden Vaaz Dinlemek

Rüyalarda çeşitli şekillerde vaaz görülebilmektedir. Görülen şekillere göre de anlamlar değişmektedir. İbn-i Sirin Hz. da dediği gibi bu tarz rüyalar çoğu zaman hayırlı haberler anlamına gelmektedir. Vaaz ile ilgili görülen rüyalardan anlamı en çok merak edilen şeylerden bir tanesi de rüyada ölmüş birinin vaaz vermesini görmektir. Rüyada ölmüş kişilere görmek genel olarak kişilerin güç kazanacağı, hayırlı bir haberler alacağı anlamı taşımaktadır.  Rüyada ölmüş kişi ile konuşmak rüyayı gören kişinin uzun süreden beri çektiği sıkıntılardan kurtulacağının işaretidir. Rüya sahibinin iş hayatında iyi yerlere geleceği, aileleri ile beraber güzel bir hayatı olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Camide Vaaz Dinlemek

Rüyada camide sohbet dinlemek kötülüklerin geride bırakılacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahiplerinin yaşadıkları tüm endişeler sona ereceğinin işarettir. Kişilerin başarılı olacakları bir işe girebilecekleri, bol kazançlar yaşayacağı, hayatlarındaki her şeyin yoluna gireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibinin kötü bir ilişkisi varsa onun düzeleceği şeklinde düşünülmektedir. Kişilerin sıkı çalışması sonucunda hak ettiği başarıları kazanacağı ve zenginleşeceği anlamına gelmektedir. Kazanılan bu paralar ile de hayırlar yapılarak karşıdaki insanları sevindirileceği olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Verilen Vaazın Dinlenmemesi

Rüyada vaaz vermek ya da verilen vaazı dinlemek kişilerin feraha kavuşacağı, sıkıntılardan kurtulup hayatının iyileşeceği anlamına gelmektedir. Ancak kişi rüyasında verdiği vaazı boş bir alana veriyorsa bu pek de iyi şekilde yorumlanmamaktadır. Bu kişilerin günlük yaşamlarında çevrelerindeki kişilerin duyarsızlığına maruz kalabilecekleri anlamına gelebilmektedir. Rüya sahibinin çevresinde yaptığı bir konuşma arkadaşları veya ailesi tarafından önemsiz olarak görülebilme ve bu da rüyayı gören kişinin canını sıkabilme ihtimali oldukça yüksektir.

Rüyada Sohbet Etmek

Rüyada vaaz görülmenin yanı sıra tandık birisiyle de konuşulduğu görülebilmektedir. Rüyada tanıdık biriyle sohbet etmek bütün umutsuzlukların ve karamsarlıkların geride kaldığı anlamına gelmektedir. Bu rüya genel itibariyle moral, mutluluk, huzur şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak rüyada bir yabancı bir erkek ile sohbet edildiğinin görülmesi rüya sahibinin yolunu şaşırdığı, geleneklerini unuttuğu anlamına gelebilmektedir. Bu kişilerin ruhsal açıdan çıkmaz içinde olduğu, aile değerlerini önemsiz olarak görmesi şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Vaaz Sesi Duymak

Bir kişinin rüyasında vaaz sesini duyması iç rahatlığı anlamına gelmektedir. Bu kişilerin dertlerini, tasalarını geride bırakacağı, bütün sıkıntılardan uzağa gideceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya mutluluğa, rahatlamaya işarettir. Rüyada vaaz sesi duymak ayrıca rüya sahibinin zayıf olduğu ve dini görevlerini yerine getirmesi gerektiği ve doğru yolu bulması için elinde fırsattın geçtiği şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Çıplak Şekilde Vaaz Verdiğinin Görülmesi

Rüyada vaaz görülmesi çoğunlukla iyi anlamlara gelse de çıplak bir şekilde vaaz verdiğini görmek iyi bir şekilde yorumlanmamaktadır. Kişilerin rüyalarında vaaz verdiğini görmesi mutluluk, sağlık, zenginlik şekilde yorumlanmaktadır. Ancak kıyafetsiz şekilde vaazın verildiğinin görüşmesi yalana işarettir. Bu tarz bir rüya, rüya sahibinin bir yalan söyleyeceği ya da daha önceden bir yalan söylediği anlamı taşımaktadır. Bu da kişileri zor duruma sokabilecektir. Yani rüyada çıplak vaaz verilmesi problemlere işarettir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani