Rüyada “Rüyada Vaaz Dinlemek” Görmek

Rüyada Vaaz Dinlemek

Rüyada vaaz dinlemek, kişinin hayatında manevi yönden hayırlı bir dönemin başladığına işaret eder. Rüyada hocadan vaaz dinlemek, rüya sahibi sıkıntılı bir dönemden sonra rahata erer. Rüyada Kabede vaaz dinlemek, Bu kimsenin hayatında yeni başlayan dönemde manevi huzur hasıl olur. Rüyada alimden vaaz dinlemek, Bu rüyanın dini yönden yorumlarında, rüyada vaaz dinlemek insanın dini konularda atacağı adımları temsil eder. Rüyada cuma namazı vaazı dinlemek, Buna göre kişi kendisini dünyevi meselelerden çekerek ibadete yönelir, hayır işlemeye ve günahlarından tövbe ederek Allah’ın emrettiği biçimde yaşamaya başlar.

Rüyada Vaaz Dinlemek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) rüyada vaaz dinlemek hakkında buyurmuştur ki; bir kimse rüyasında vaaz dinlediğini görürse, bu kişi Allah’ın affına mazhar olmuştur. Bu kimse bundan sonraki hayatında günahlarından arınmış olarak malını ve mülkünü Allah yolunda harcayarak, hayırlarda bulunur. Toplum içinde sözü dinlenen, sevilen bir kimse haline gelen bu rüyanın sahibi için bu rüya hayırlıdır.

Bu rüya hakkında Kirmani (r.a) yorumu da benzer şekildedir; rüyada vaaz dinlemek kişinin gaflet uykusundan uyanacağına ve bundan böyle daha iyi bir kul olacağına işarettir. Rüyasında bir camide vaaz dinlediğini gören kişi, dinin gereklerini yerine getiren ve yaşamını Kuran’a göre düzenleyen bir kişi haline gelir.

 Rüyada Camide Vaaz Dinlemek

Rüyada camide vaaz dinlemek, kişinin dini yönden kurtuluşunu temsil eder. Bir kimse rüyasında büyük bir camide vaaz dinliyorsa bu, kişinin hayırlı bir yaşamı olacağına, iyi ve kötüyü ayırt etme kudretine ve kişinin iyiye yönelik seçimlerine işaret etmektedir.

Rüyada Vaaz Dinlerken Ağlamak

Rüyada vaaz dinlerken ağlamak, bir kimsenin sevinç gözyaşları dökeceğine veya dualarının karşılığında günahlarının affedileceğine ve hem bu dünyada hem de ahirette mutlu olacağına işarettir. Bir başka yoruma göre bu rüyayı gören kişi, büyük bir şansa ve kısmete nail olur. Her istediği gerçekleşecek olan bu rüyanın sahibi için gördüğü bu rüya, müjde anlamına gelir.

Rüyada Hocadan Sohbet Dinlemek

Rüyada hocadan sohbet dinlemek, bir kimsenin alacağı yararlı öğütlere işaret eder. Bu öğütler kişinin yaşamında almakta zorlandığı kararlara yardımcı olacak tavsiyelerdir. Rüyanın dini açıdan yorumlanışında ise, kişi dini yönden kendisine verilen bazı tavsiyelere kulak asmalı, günahlarına tövbe etmeli ve sadaka vererek, bazı hayırlarda bulunmalıdır.

Rüyada Dini Vaaz Dinlemek

Rüyada dini vaaz dinlemek, rüya sahibinin dini vazifelerini yerine getirmesi gerektiğini işaret etmektedir. Bu kimse bazı hayır işlerinde bulunabilir, namaz kılarak, Allah’tan günahlarının affedilmesini isteyebilir. Rüya sahibi bunları yaptığı takdirde duaları karşılık bulacaktır.

Rüyada Vaaz Veren Birini Görmek

Rüyada vaaz veren birini görmek, bilgili ve tecrübeli bir kimseden alınacak yardımı, tavsiyeyi veya nasihatleri delalet eder. Bu rüyanın sahibi için bir uyarı yapılmıştır.

Rüyada Vaaz Sesi Duymak

Rüyada vaaz sesi duymak, kişinin saptığı yanlış yollardan dönmesi için kendisine yapılan çağrıdır. Bu kimse içki, kumar gibi alışkanlıkları varsa, bunları bırakmalı ve dine uygun şekilde yaşamalıdır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Ali çevik dedi ki:

    Rüyamda cami de vaaz dinledim çok anlmlı ve manalıydı

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani