Rüyada “Uzun Saç” Görmek

Uzun Saç
Rüyada Uzun Saç Görmek, Rüyada Saç kesmek, Rüyada uzun saç örgüsü görmenin anlamı. Rüyada Uzun Saç Görmek, hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada görülen uzun saç genel olarak hayırlı rüyalar arasında gösterilmektedir. Bu rüya kişinin bilgeliğe erişeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi elde ettiği başarılar ile iyi bir konuma gelecek ve etrafındaki kişilerin de taktirini toplayacaktır. Olgunlaşma anlamına da gelen bu rüya kişinin tecrübesi ile edindiği bilgileri iyi bir şekilde kullanacağı anlamına gelmektedir.

Bir başka yorumda ise yine benzer şekilde rüyada uzun saç görmek, büyük kazançlara, bolluklara, işarettir. Rüya sahibinin maddi kazancı artması ile beraber huzuru da artacaktır. Bu rüya yakın zamanda refaha erilecek olmanın habercisidir.

Rüyada Saçını Kesmek

Rüyada uzun saçının kesildiğini görmek alimler tarafından farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Cabir ül Magribi Hz. yorumuna göre ıslak saç kesme yaşanan zorlukların arkasından güzel günlerin geleceğini göstermektedir. Rüyayı gören kişi hak ettiği başarıyı kazanacak ve çevresindeki kişiler tarafından saygıyla bakılan bir kişi haline gelecektir. İmam İbni Sirin Hz. tabirine göre ise haca gitmek için saçının tıraş edildiğinin görülmesi varsa borcun kapanması, yaşan tüm üzüntü ve sıkıntıların geride kalması anlamına gelmektedir. İmam Caferi Sadık Hz. ise rüyada saçın tıraş edilmesi, makam ve mertebe anlamına gelirken aynı zaman da onurlu ve şerefli bir hayatın da işaretçisidir.

Rüyada Saç Örgüsü Görmek

Bu rüya kişinin gerçek hayatındaki sıkıntılarından kaçtığını gösterebilmektedir. Rüyada saçının örüldüğünü görmek rüya sahibinin aşırı duygusal olduğu ve bundan dolayı da bazı zararlar göreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda uyarı niteliği de taşıyan bu rüya, kişinin doğru adımlar atması gerektiğini, vereceği kararları düşünerek vermesi gerektiğini göstermektedir. Bir erkek rüyasında saç örgüsü görmüş ise bu da kariyerde yaşanan bazı sorunların habercisi olabilmektedir. Bu kişi etrafındaki insanlar ile de bazı tatsız durumlar yaşayabilecektir. Bundan dolayı dikkatli davranmalıdır.

Rüyada Kıvırcık Saç Görmek

Saç ile ilgili görülen rüyalar arasında hayırlı olarak kabul edilen rüyalardan bir tanesi kıvırcık saç görmektir. Rüyada saçları lüle görmek özle hayatta güzel gelişmelerin yaşanacağını göstermektedir. Rüyayı gören kişi ister evli olsun isterse de bekar bu rüya aşk hayatında çok güzel günlerin yaşanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu gelişmeler kişiye büyük bir mutluluk ve huzur verecektir.

Rüyada kıvırcık saç görülmesi rüya sahibinin yararlı işlerde de bulunacağını gösterebilmektedir. Bu rüya, rüyayı gören kişi için faydalı gelişmeleri gösterebildiği gibi rüya sahibinin de başkalarına faydalı olacağına işaret edebilmektedir.

Rüyada Islak Saç Görmek

Rüyada uzun ıslak saç görmek, uzun saç görmek ile benzer şekillerde yorumlanabilmektedir. Bu rüya, rüyayı gören kişinin umursamadan yapacağı ilerden dolayı birçok kişi tarafından eleştirileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya kişiyi davranışlarını değiştirmesi konusunda uyarmaktadır. Şayet rüya sahibi bildiğini okursa sonunda içinde çıkamayacağı sorunlar ile karşılaşabilir. Fakat dikkatli davranıp adımlarını ona göre atarsa o zaman düzlüğe çıkabilir. Bundan dolayı rüyayı gören kişi oldukça dikkatli davranmalı ve hatalarından ders almalıdır.

Islak kısa saç görmeyi yorumlayan İmam Nablusi Hz. ise bu rüyanın üzüntü duymaya delalet olduğunu dile getirmektedir. Bu rüya kişinin huzurunu kaçıracak bazı maddi kayıpların yaşanabileceği şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Saçını Taramak

Bu rüya iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bazı alimler rüyada saçlarını uzun görmek ve taramak ile ilgili yaptıkları yorumlarda bu rüyanın yeni dostlukların habercisi olduğunu söylemektedir. Bu rüyayı gören kişi yeni kimseler ile tanışacak ve güzel dostluk edinecektir. Bu arkadaşlıklar da kişinin hayatına huzur getirecektir. Bu rüyayı farklı şekilde yorumlayan tabirciler ise rüyada saç taramanın pişman olunacak şeyler yaşamanın işaretçisi olduğunu dile getirmektedir. Bu tabire göre rüya sahibi bazı fedakarlıklarda bulunacak fakat bunun bir karşılığını alamayacaktır. Bu da kişiyi mutsuz edecek ve yaptığı fedakarlıktan dolayı pişman olmasına neden olacaktır.

Rüyada Peruk Görmek

Bu rüya oldukça hayırlıdır. Rüyada uzun peruk saç görmek güzel zamanların habercisidir. Rüyasında peruk takan kişinin kısmeti açılacaktır. Bolluğun ve bereketin işaretçisi olan bu rüya, rüya sahibinin güzel kazançlar elde edeceğini göstermektedir. Genellikle maddiyata yorulan bu rüya, hanenin bereketinin artacağı anlamına gelmektedir. Rüyada postiş takmak da peruk takmak ile benzer şekillerde yorumlanmaktadır. Bu rüya da maddi kazançların kapıda olduğunu göstermektedir.

Rüyada Uzun Sarı Saç Görmek

Rüyada saçın farklı renklerde görülmesi genel olarak olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada saçlarını uzun ve sarı görmek de yine mutluluğun habercisi şeklinde anlamlandırılmaktadır. Bu rüya, kişinin tüm hayatı boyunca başarılı olacağını göstermektedir. Bu başarı da rüya sahibine mutluluk ve huzur getirecektir. Güzel adımlar atacak ve yeni başlangıçlar yapacak olan rüya sahibini mutlu günler beklemektedir.

Rüyada Yumak Halinde Saç Görmek

İmam Gazali Hz. gibi alimler tarafından rüyada saç görmek farklı şekillerde yorumlamaktadır. Bu rüyaların yorumları da rüyada saçın ne şekilde görüldüğüne göre değişmektedir. Örneğin rüyada saç yumağı görmek rüya sahibinin bazı karmaşık durumlar içerisinde kalacağını göstermektedir. Rüya sahibi doğru ile yanlışı ayırt edememeye başlayacaktır. Bundan dolayı da aile büyüklerinden destek alması kendisinin yararına olacaktır.

Farkı rüya yorumcularına göre saç yumağı görmek rüya sahibinin başkalarını mutluluğu için uğraşacağı anlamına gelebilmektedir. Fakat bu durum karşı tarafı mutlu etmek için uğraşan rüya sahibinin kendi mutluluğunu unutacağı şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Saçların Dökülmesi

Bu rüya genel olarak pek hayra yorulmamaktadır. Rüya dökülmüş saç görmek alimler tarafından uğursuzluk şeklinde yorumlanabilmektedir. Bu rüya, rüya sahibini bazı sıkıntılı günlerin beklediğini göstermektedir. Rüyayı gören kişi özellikle arkadaşları tarafından bir kötülüğe uğrayabilir. Bu durum da kişinin çevresindeki insanlara olan güveninin sarsılması anlamına gelebilir. Bazı rüya yorumcuları bu rüyanın arkadaş sanılan kişiler tarafından tuzağa düşürülmek anlamına gelebileceğini söylemektedir. Bundan dolayı rüya sahibi çevresindeki kişilere karşı oldukça dikkatli davranmalıdır.

Rüyada Saçını Boyatmak

Rüyada saçın boyunun ya da renginin değiştirilmesi hayatta da yapılacak değişiklikler şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya büyük değişikliklerin işaretçisi olarak anlamlandırılmaktadır. Rüyada saç boyatmak, rüya sahibinin hayatında farklı bir bakış açısı kazanabileceği anlamına da gelebilmektedir. Bu kişi bazı sorunlar yaşıyorsa, yasadığı sıkıntılara farklı bir pencereden bakarak bulacağı yöntemler ile sorunlarından kurutulacaktır.

Rüyada Bakımlı Güzel Saç Görülmesi

Rüyada bakımlı saç görmek güzel günlerin habercisi olabilmektedir. Bu rüya, alimler tarafından yeni bir iş fırsatı yakalanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin karşısına çıkacak bu fırsat ile rüya sahibi güzel kazançlar elde edecektir. Bu kişi başka birisinden teklif gelmesini beklemek yerine kendisi de atılımlar yaparak yeni bir iş sektörüne geçiş yapabilir. Rüyada bakımlı saçın görülmesi aynı zamanda kurulacak yeni ve güzel dostlular anlamına da gelebilmektedir. Bu dostluklar rüya sahibini mutlu edecektir.

Rüyada çirkin saç görmek ise harcanan çabanın habercisidir. Bu rüya, rüya sahibinin istediği şeyleri elde edebilmesi için çok çalışacağı ve bundan dolayı da çok yorulacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Saçların Gürleşmesi

Oldukça hayırlı bulunan bu rüya, kazancın ve bereketin artacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi ister varlıklı olsun ister maddi sıkıntıda olsun kazancı artacak ve bolluk içerisinde yaşayacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.