Rüyada “Rüyada Uyumak” Görmek

Rüyada Uyumak

Rüyada uyumak, gaflet içinde olmaya, tembelliğe ve işsizliğe dalalet etmektedir. Bu rüya korku içinde olanlar için hayıra kurtuluşa ermeye, korku içinde olmayanlar için pişmanlığa ve üzüntüye yorulur. Rüyada uyumak, yapılan ibadetlerde gevşeklik göstermeye, bekar kız için evliliğe alamettir. Salih birinin rüyada uyuduğunu görmesi hayırlı bir yolculuğa çıkacağına, dünya dertlerinden uzaklaşıp kendini ibadete vermeye rivayet edilir. Sırtüstü uyunması ayrıca gaflete de yorulmaktadır. Sağ tarafına yatılması hayra, sola yatılması ise sıkıntıya hastalığa, yüzükoyun yatmak mal mülk kazanmaya işaret eder.

Rüyada Uyumak İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) demiştir ki: Kişinin kendisini rüyada uykuda görmesi gaflettir. Bir kimse rüyada uyumak istediğini veya uyuduğunu görürse işsizliğe ve tembelliğe alamet eder. Bu rüya herkes hakkında iyiye yorulmaz. Korku içinde bulunan hakkında kötü şeyler meydana geleceğine inanan kişiler için iyi değildir. Üzüntülü kimselerin bu rüyayı görmesi üzüntüsünün gideceğine rivayet eder.

Bazı yorumculara göre rüyada uyuyan birinin görülmesi iş arasındaki başarısızlığa, dünya işiyle uğraşıp ahireti unutmaya, sahtekar bir insana yorulur. Sıkıntılı bir hayata ve iş hayatında bazı problemler yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Uyumak Uyanmak

Rüyada uyumak uyanmak, gerçekte olan şeylerin farkına varmak, kendi hayatının kontrolünü elinde bulundurmak demektir. Kişinin arkasından iş çeviren ve kötü niyetli kimselerin varlığına tabir olunur. Kişinin insanların farkına varmasına ve başta buna karşı tedbirler alacağına ayrıca bu kişilerle ilişkilerini sonlandırılacağına tabir olunur. Geçmişte üzerine atılan kötü bir lekenin silinmesi anlamına da gelir. Hapis yatan kişiler özgürlüğe kavuşacaktır. Daha uyanık davranılacağına, bu kişileri kendisinden uzak tutacağına tabir edilir.

Rüyada Oturarak Uyumak

Rüyada oturarak uyumak, güvenli bir hayata, uzun ve sağlıklı bir ömre, kabiliyetli bir kimseye, zahmet çekmeden elde edilen gelire, huzura ve sağlığa yorulur. Nadiren de olsa üzülmeye, sıkıntıya düşmeye, sorumluluklar nedeniyle zorluk çekmeye delalet eder. Kimi zaman da rüya yorumcuları bu rüya İçin sıkıntı sonrası çekilecek olan rahatlığa ve sıkıntı sonrası elde edilecek olan toplu bir ganimete rivayet edeceğini söylemişlerdir.

Rüyada Ayakta Uyumak

Rüyada ayakta uyumak, güvenli bir hayat yaşamaya, sevinç içinde olmaya, kabiliyetli bir kişiye, maddi olarak elde edilecek imkanlara işaret eder. Ferahlığa helal yolla kazanılacak olan mala, istenilen kuvvete erişmeye, refah dolu yaşama, getirisi yüksek işler yapmaya ve yağmura tabir olunur.

Rüyada Başkasını Uyurken Görmek

Rüyada başkasını uyurken görmek, sakin ve huzurlu bir hayat yaşayacağına, kargaşaya bulaşmadan ve sıkıntı çekmeden bir hayat sürmesine yorumlanır. Verilen söze sadık kalınacağını gösterir. Yüksek makam ve mevkileri erişmeye, faydalı işler yapmaya dalalet eder. Zengin ve huzurlu bir döneme girileceğine, şan ve şöhrete, sevince, mutlu olmaya ve hayırlı bir haber öğrenmeye işaret eder.

Rüyada Uyuyup Uyanamamak

Rüyada uyuyup uyanamamak, çok istenilen bir birlikteliğe mal varlığındaki artışa, arzu edilen güce erişmeye toplumsal hayatta mutlu olmaya yorumlanmaktadır. Kabiliyetli bir kişiye, yüksek makam ve mevkilere ulaşılacağına, yakın zamanda çok hayırlı haberler alınacağına, kısmeti bol insan olmaya da tabir edilir. Emniyette ve güvende olmaya, hayırlı işlerle uğraşmaya mutlu bir hayat geçirmeye bolluk ve berekete dalalet eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani