Rüyada “Rüyada Utanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Utanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada utanmak korkmak ve çekinmek, benzer şekillerde tabir edilmektedir. Genel olarak rüyada utandığını gören bir kimse; ölçülü ve iyi ahlak sahibi kimselerden olacağına işaret etmektedir. Rüyalarda bu tip duygu durumlarının yaşanması hakkında İmam Cafer-i Sadık (r.a)’ın şöyle söylediği rivayet edilmektedir; rüyada utanan zikir ehli kimselerin, yalnızken bile hayâ duydukları ve günah işlemekten kaçınan kişiler olacaklarına işaret edilmektedir. Bu tabir doğrultusunda; rüyada utanmak gerçek hayattaki anlamına benzer şekilde tabir edilebilir. Rüyada utandığını çok sık gören kişiler için psikolojik olarak yorumlarda yapılmaktadır. Bu rüyanın psikolojik yorumu; kişinin yoğun stres yaşadığının ve pişmanlıklarının çok olduğunun işaretidir.

Rüyada Utanmak ve Saklanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada utanarak birinden ya da bir ortamdan saklanmak hayırlı ve güzel haberleri müjdelemektedir. Rüyada utanmak saklanmak özellikle bekâr kişiler için olumlu pek çok anlama sahiptir. Rüyada utanmak ve saklanmak hakkında;

 • Hayırlı bir eşin nasip olacağı
 • Kazancının bereketlenip, yuva kuracağı
 • Eğer kişi evliyse, çocuğundan razı olacağı
 • Çocuğu yoksa hayırlı bir evladın nasip olacağı gibi

Yorumlar yapılmaktadır. Kişilerin manevi halleri ve sahip oldukları özelliklere göre rüyanın yorumunda değişiklikler olsa bile bu yorumların neredeyse tamamı olumludur. Bu yorumlara ek olarak kişinin rüyasında utanıp her hangi bir yere saklanması, o kişinin iman sahibi kimselerden olup kabir azabı çekmeyeceğine de yorumlanmaktadır.

Rüyada Bir Erkekten Utandığını Görmek Ne Demektir?

Rüyada erkekten utanmak, kişinin sahip olduğu korkularının gerçekleşebileceğine işaret etmektedir. Rüyada erkek görmek genellikle korku ve gücü temsil etmektedir. Bu nedenle eğer kişi rüyasında bir erkekten utandığını görüyorsa, güçlü bir makam karşısında ezileceği ve başına gelmesinden korktuğu birtakım olayların gerçekleşeceği düşünülmektedir. İmam Nablusi (r.a)’nin yorumuna göre; kişi rüyasında sadece bir erkekten utanıyorsa, o kişinin gaflette olduğuna ve güç karşısında kendinden ödün verdiğine işaret ettiği rivayet edilmektedir.

Rüyada Yaptığı İşten Utanmak Ne Demektir?

Rüyada yaptığı işten utanmak kişinin büyük bir pişmanlıkla, vicdan azabı çekeceğine işaret etmektedir. Bu rüya içinde birçok olumsuz tabiri barındırmaktadır. Rüyada yaptığı işten utanmak, kişinin özellikle yakın çevresinde bazı kişileri üzeceği ve farkında olmadan onların hayatlarına olumsuz etkiler bırakacağı yorumu yapılmaktadır. Bu rüya sahiplerinin insan ilişkilerinde daha akılcı ve yapıcı davranmaları tavsiye edilmektedir. Rüyada yaptığı işten utanan kişilerin saygınlığını ve gücünü kaybetmesi de yapılan başka bir yorumdur.

Rüyada Kadından Utanmak Neye İşaret Eder?

Rüyada kadından utanmak, rüya sahibinin mutlu olacağı ve sevineceği haberler almasına işaret etmektedir. Bu rüya sahiplerinin yakın zamanda çocuk sahibi olmaları ve maddi anlamda beklemedikleri bir kazanç elde edebilecekleri yorumu yapılmaktadır. Bunun yanı sıra rüyada bir kadından utandığını gören kişilerin;

 • Borçlarından kurtulacağı
 • Vicdan azabının dineceği
 • Yalnızlık halinden kurtulacağı

Müjdelenmektedir. Bu rüyanın verdiği en büyük mesaj; rüyasında bir kadından utandığını gören kişinin; maddi zenginliğe ulaşarak, manevi tatmini elde edeceğidir. Her açıdan hayır ve bereket olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Sevdiğinden Utanmak Ne Anlama Gelir?

Bu rüya, kişinin sevdiği kişiye kavuşma arzusunun bir ürünüdür. Sevilen kişi ister kadın ister erkek olsun, rüya sahibinin o kişiyi temiz bir niyet ve gerçek bir aşkla sevdiğini işaret etmektedir. Rüyada sevdiğinden utanmak hakkında dini kaynaklarda şu tabirlere geniş yer verilmektedir;

 • Sevilen kişiyle karşılaşmaya
 • Aracıların, hayırlı işlere vesile olmasına
 • Sevdiği kişiye muhabbetinin daha da artacağına

İşaret etmektedir. Bu yorumların kapsamı ve etkisi oldukça geniştir. İbn-i Sirin (r.a)’e göre; rüyasında sevdiği kişiden utananların, dünyada ve ahrette sevdiğine kavuşacağının işareti vardır. Bu sevgiye art niyet ya da günah karışırsa o zamanda rüya sahiplerinin mahcubiyet duyarak, vicdan azabı çekeceğine delalet eder.

Rüyada Utanan Birini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada utanan birini görmek hakkında iki farklı önemli yorum yapılmaktadır. Bunlardan ilki eğer rüya sahibi rüyasında tanıdığı bir kişiyi görüyorsa, rüyada görülen kişinin, ihanete uğrayacağı veya aldatılacağı işaret edilmektedir. Fakat rüyada tanımadığı bir kişinin utandığını görüyorsa, aynı tabirler bu kez rüya sahibine yapılmaktadır. Bu açıdan rüyada utanan birini görmek detaylarının iyi analiz edilip, kişiye göre yorumlanması gereken bir rüyadır.

Rüyada Babadan Utanmak Ne Demektir?

Rüyada babasından utandığını gören kişiler, karşılaşacakları birtakım sorunlar karşısında güçsüz kalıp, büyük bir buhrana girecekleri tabir edilmektedir. Gerçek hayatta rüya sahibinin babasıyla olan ilişkisi bu rüyanın yorumunu da değiştirecektir. Genel itibariyle rüyada babadan utanmak kişinin büyük vicdan azabı çekerek, istemediği bir iş yapacağına işaret ederken aynı zamanda beklenmedik anlarda yaşanacak büyük sıkıntılarda işaret edilmektedir. Rüyada kişinin babasından utanması hakkında yapılan tüm tabirler sizi ve ailenizi yakından etkileyebilecek özelliklere sahip olduğu için dikkatli olmanız ve hata yapmaktan kaçınmanız tavsiye edilmektedir.

Rüyada Utanarak Gülmek Neye İşaret Eder?

Rüyada bir yandan utanmak bir yandan da gülmek, rüya sahibinin şuan çok pişman olduğu bir meselenin ileride onun lehine sonuçlanacağına delalet eder. Rüyada utanarak gülmek kişinin;

 • Uzun vadede karlı çıkacağına
 • Sıkıntılarından bir nebze kurtulacağına
 • Yeni kimselerle tanışacağına ve
 • Yeni bir işe başlayacağına

İşaret etmektedir. Birçok hayırlı haber alınacağı ve hayırlı kısmetle karşılaşacağı, bu rüyanın başka bir yorumu olarak karşımıza çıkmaktadır. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; rüyada gülmek ve ardından utanmak, kişinin işlediği günahın farkına varıp tövbe edeceğine işaret etmektedir. Manevi açıdan da güzel mesajlar taşıyan bu rüya sizin için hayırlıdır.

Rüyada Utangaç Erkek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada utangaç bir erkek görmenin kadın ve erkekler için farklı yorumları bulunmaktadır. Genellikle rüyada erkek görmek güç simgesiyken, bu rüyada sorunlara karşı, çözümlerin geleceğine işaret edilmektedir. Rüyada utangaç erkek görmek eğer bir kadın tarafından görülüyorsa;

 • Kişinin, zengin olacağına
 • İman sahibi bir eşe sahip olacağına
 • Kederinin azalacağına

İşaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya bir erkek tarafından görülmüşse o zaman yapılan yorumlar şu şekildedir;

 • Uzun süreli seyahate başlanacağı
 • Pişmanlıklarından kurtulacağı ve
 • Servetinin ikinci bir yolla artacağına (miras, burs vb.)

İşaret etmektedir. Kadın ve erkeklere göre farklık gösteren bu rüyanın tabiri her iki taraf için olumlu ve hayırlıdır. Rüyada utangaç bir erkek görmek hakkında yapılan en genel yorum maddi anlamda yaşanacak olan bolluk ve berekettir.

Rüyada Küçük Düşerek Utandığını Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada küçük duruma düşmek ve bu durumdan dolayı utanmak, hayırlı bir rüyadır. Rüyanın taşıdığı mana; kişinin yaptığı hatanın farkına vararak, hatası yüzünden karşılaştığı tüm sorunlara çözüm bulacağına işaret edilmiştir. Hatanın boyutlarına göre çözüm arayışı da farklılık gösterebilmektedir. Oldukça değişken bir tabire sahip olan bu rüya, kişinin geçmişte kaybettiği insanlarla yeniden barışması ve onların, rüya sahibini hayatlarına yeniden dâhil edeceği de düşünülmektedir. Bu rüyanın verdiği uyarı; kişinin hatasının farkına varır varmaz hemen harekete geçmesi ve hatayı düzeltmek için elinden geleni yapması gerektiğidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani