Rüyada “Rüyada Uçmak” Görmek

Rüyada Uçmak

Rüyada uçmak, bu rüyanın sahibi için hem maddi hem de manevi yönden çeşitli anlamlar içermektedir. Kimi dini yorumlara göre rüyada uçtuğunu gören kişiye çok büyük ilahi bir ikazda bulunulmaktadır. Bu kimse hayatında bazı konularda dikkatli olmalı, Allah’ın hoşnut kalmayacağı işlerde bulunmamalıdır. Bu kimse özellikle ticaret hayatına dikkat etmeli, yaptığı işlerde helal çerçevesinde çalışmalıdır.

Rüyada Uçmak İslami Anlamı

Bazı İslami rüya yorumcularına göre rüyada uçmak, olumlu anlamları içermektedir. Bu rüya her türlü işte yükselmeye, manevi bir arınmaya, kişinin tüm sıkıntılarından kurtulmasına yorumlanmaktadır. Bazen de bu rüya maddi hayatın sona ereceğine delalet eder. Bu kimsenin ailesinde herhangi bir hasta varsa, bu hastanın vadesinin dolduğuna delalet etmektedir. Başka bir yoruma göre ise, rüyada uçmak ölüme değil, yaşama işarettir. Rüyasında uçtuğunu gören bir kişinin hastası varsa şifa bulur, kendisi rahatsız ise iyileşir.

Rüyada Uçakla Uçmak

Rüyada uçakla uçmak, rüya sahibinin emellerine ulaşırken ihtiyaç duyduğu bir vasıtaya kavuşacağı anlamına gelmektedir. Bu rüya aynı zamanda iş yaşamı ve eğitim yaşamını da temsil eder. Bu rüyayı gören kişi ilimde ileri gider ve maddi yönden büyük kazançlar elde eder.

Rüyada Evin İçinde Uçmak

Rüyada evin içinde uçmak, kişinin hanesinde bazı olayların gelişeceğine delalet eder. Bu olaylar kişiyi mutlu edecek olaylar olabileceği gibi bazen de tartışmalara ve eş ile veya anne, baba ile ters düşmeye delalettir.

Rüyada Denizin Üstünde Uçmak

Rüyada denizin içinde uçmak, hayırla yorumlanır. Bir kişi sonsuz bir denizin üzerinde uçtuğunu görüyorsa bu kimse hayatında çok büyük izzet ve ikrama, bolluk ve berekete ve rızka nail olur. İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyasında uçtuğunu gören kimse, hayatında bazı değişimler yaşar ve bir şekilden başka bir şekle doğru değişim görür.

Rüyada Uçmak İsteyip Uçamamak

Rüyada uçmak isteyip uçamamak, kişinin hedeflerine ulaşabilmesi için biraz daha zaman ihtiyacı olduğunu gösterir. Bu kimsenin hedeflerine erişmesi için çok çalışması gerektiği anlamına da varılabilir. Bu rüyanın büyük İslam alimleri tarafından yorumlanışında da hem olumlu hem olumsuz tabirler bulunmaktadır.

Rüyada Alçaktan Uçmak

Rüyada alçaktan uçmak, yakın mesafeye yapılacak bir yolculuğu temsil eder. Bu rüya sahibi yakın mesafeli bir akraba ziyareti veya iş ziyareti yapabilir. Bekar ise evlenir, evliyse, boşanır Çocuğu yoksa, çocuğu olur, işi yoksa iş sahibi olur. Kirmani (r.a) göre; bu rüya birçok anlam içerir.

Rüyada Yüksekten Uçmak

Rüyada yüksekten uçmak, uzak bir yere yapılacak olan seyahati delalet eder. Bu rüyayı gören kişi, deniz aşırı bir ülkeye gidebilir. Kişi rüyada bir dağın tepesine doğru uçmakta ise, bu rüya hayırları işaret eder. Bu kimse makam ve mevkiye sahip olur. Bu rüya aynı zamanda güç ve izzete, dileklere erişmeye, bazen de ölüme işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Naim semet dedi ki:

    Kendimi bir binanın balkonuna uçarak gördüm ve hemen ordan uzaklaştım ve biri beni kovaladı bu rüya neye yorumlanır

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani