Rüyada “Rüyada Tuzak Görmek” Görmek

Rüyada Tuzak Görmek

Rüyada Tuzak görmek, bu rüyayı gören kişinin etrafında bulunan kişilerden zarar görebileceği, zor durumlarda kalabileceği anlamında yorumlanır. Rüyada tuzak görmek, rüya sahibinin çevresindeki kişilere dikkat etmesi gerektiğine işaret olur. Rüyada Kumpas görmek din âlimlerinin yorumlarına göre, hile ve aldatmacadır. İmam Molla Cami (r.a) görüşlerine göre, dini zayıf ve hilekâr birine delalet olur. Rüyasında kuş avlamak için kumpas kurduğunu ve kuşun kafesin içine girmeden uçup gittiğini gören kişi kadın ise, Kocasından gebe kalmak ister fakat buna imkân olmaz.

Rüyada Tuzak Görmek İslami Anlamı

İmam Nablusi(r.a)’ya göre rüyasında tuzak gören rüya sahibinin iş hayatı veya aile hayatında vereceği bir açık, kendisinin beklemediği anda hile yoluyla aldatmaya uğrayacağı anlamına yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) göre, Rüyada kurulan tuzaktan kaçtığını gören kişi, yapılan hileyi fark ederek o ortamdan uzaklaşacak anlamında bir yorumda bulunmuşlardır. Yapılacak veya taahhüt edilen bir işte başka kişilerin hile yolu ile o işe sahip olmaya çalışmalarına da yorumlanabilir.

Rüyada Tuzağa Düşürülmek

Rüyasında tuzağa düşürüldüğünü gören kişi etrafında ona zarar verecek kişi ya da kişilere dikkat etmesi gerektiğini delalet eder. Dini yorumlara göre rüyasında tuzağa düşürüldüğünü gören bir kimse, inancı zayıf ve hilekâr birinden zarar görür anlamda yorumlanır. Yapmak istediği bir işte önüne engeller konularak o kişi zarara uğratılabilir.

Rüyada Tuzaktan Kaçmak

Rüyada kendisine tuzak kurulduğunu gören ve tuzaktan kaçtığını gören kişi, kendisine yapılacak kötülüğü hissetmiş ve uzaklaşmak için çareler aradığına yorumlanır. Dini âlimlerin yorumlarına göre, rüyasında tuzaktan kaçtığını gören rüya sahibinin etrafından bir kişinin hile yapacağına delal olur.

Rüyada Tuzaktan Kurtulmak

Rüyasında kendisine kurulan tuzaktan kurtulduğunu gören kişi feraha kavuşacak ve işlerinde başarılı olacaktır. Dini âlimlere göre rüyasında tuzaktan kurtulduğunu gören rüya sahibine yapılan hile ve aldatmaca gün yüzüne çıkacak, rüyayı gören iftiraya uğradı ise gerçek ortaya çıkacak anlamlarına rivayet olur. Dini âlimlerden Kirmani (r.a) göre kurula tuzaktan kurtulduğunu gören kişi, eski saygı ve itibarına kavuşur ve işlerinde muvaffak olur yorumlarında bulunmuşlardır.

Rüyada Kumpas Görmek

Rüyada Kumpas görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kumpas kuruyorsa, bir kişiye hile yoluyla zarar verecek anlamına yorumlanır. Başkası tarafından kumpas kurulduğunu gören, hiç beklemediği birinden bir kötülük ve zarar görür.

Rüyada Tuzak Kurmak

Rüyada tuzak kurduğunu gören kişi, etrafına kötülük yapan biri olduğu anlamına işaret olur. Dini âlimlere göre rüyasında tuzak kurduğunu gören kişi, hainlik yapacak, zayıf bir kişiliğe işaret olur. Rüyasında tuzak kurduğunu gören rüya sahibi, kötülük yolu ile zarar vermeyi bekleyen bir kimseye delalet olur.

Rüyada Tuzağa Düşmek

Rüyada tuzağa düştüğünü gören kişi için bu rüya iyi yorumlanır. Dini âlimlerin yorumlarına göre, rüyada tuzağa düştüğünü gören, sıkıntısından kurtulacak ve feraha kavuşacak anlamına delalet olur. Bir başka yoruma göre, çevresinde dost görünümlü kişilerce hile ve aldatma ile tuzağa düşürülüp, zor durumda kalacağı anlamına rivayet olur. Rüyayı gören kişinin sıkıntıda ise, zor durumları aşarak iyi yerlere gelerek, yapılan kötülüklerin bozulacağı anlamlarına da yorumlanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani