Rüyada “Rüyada Tılsımlı Yılan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Tılsımlı Yılan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yılanın tılsımlı görülmesi oldukça olumlu tabirlere sahip olmakla birlikte rüya sahibine müjdeli haberler iletmektedir. Rüyasında tılsımlı yılan gören kişilerin mutsuz günlerinin kısa zaman içerisinde son bulacağı şeklinde rivayet edilir. Bu rüya, rüya sahibine zorlukların biteceğini müjdeler. Bazı yorumcular bu rüyayı; rüya sahibinin onu üzen kimselerle bağlantısını koparacağı, doğru insanlarla tanışacağı şeklinde yorumlar.

Rüyada Altından Yılan Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada altından yılan görmek, hayırlı ve iyi yorumlara sahiptir. Rüyada görülen altın ya da gümüşten bir yılan, rüya sahibine hayatının her alanında gelecek hayırları ve şansı müjdeler. Rüya sahibi çalışıyor ise, iş hayatında yüksek mevkilere geleceğine ve gelirinin artacağına işaret eder. Rüya sahibi bekar ise; yakın zamanda iyi niyetli, altın kalpli bir insanla tanışacağına delalettir.

Rüyada Siyah Yılan Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah yılan görmek, rüya sahibinin çevresinde bulunan çok güçlü bir düşmanına işaret eder. Bu rüya ile ilgili farklı yorumlar şu şekildedir;

 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen siyah yılan, hile ve kötülüğünden dolayı düşmanların en şiddetlisi ve güçlüsüdür.
 • Bir kimse rüyada siyah yılanların bir topluluğa sahip olduğunu görürse, o kimse askerlere kumadan olur.
 • Rüyada görülen siyah yılan topluluğu, rüya sahibine gelecek büyük bir mal ve parayı simgeler.
 • Rüyada görülen siyah yılanın yanında küçük yılanlar var ise; rüya sahibinin malının, gelirinin, itibarının ve yardımcılarının artacağına delalet eder.
 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada görülen siyah yılan gizli düşmanlığa, geçim sıkıntısına, sele ya da ölüme işarettir.
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada görülen siyah yılanlar, düşmanının çokluğuna işarettir. Rüyada görülen yılan çölde ise düşmanın yabancı olduğuna, evde görülürse hane içinden ya da çok yakında olduğuna işaret eder.
Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Yılan Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Yılan Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz yılan görmek, rüya sahibinin sevmediği ve kötü olan huylarından yakın zamanda kurtulacağına delalet eder. Rüya sahibinin hayatındaki insanla problemleri var ise; çok yakın zamanda aralarındaki muhabbetin güzelleşeceğine ve huzura işarettir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen beyaz yılan, düşmanın zayıf ve güçsüz olanına işaret eder. Rüya sahibi, rüyada gördüğü beyaz yılandan korkmazsa hayırlı bir mal elde edeceğine delalettir.

Rüyada Yeşil Yılan Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil yılan görmek; kötü niyetli, insanların arasını bozmaya çalışan gayri Müslim bir kişinin varlığına işaret eder. Rüya alimlerinin yorumlarına göre, rüyada görülen yeşil yılan din düşmanı olan bir kimsenin sembolüdür.

Rüyada Ölü Yılanın Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölü yılan görmek; dedikoduyu seven, rüya sahibinin hakkında kötü konuşan ve en zayıf anını bekleyen bir düşmana işaret eder. Rüyada ölü yılan görmenin Diyanet yorumu; rüya sahibinin peşinden ayrılmayan, her an her hareketini gözlemleyen sinsi bir insan şeklindedir. Rüyada ölü yılan görülmesi ile ilgili farklı yorumlar şu şekildedir;

 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada mezarlıkta ölü bir yılan görülmesi, maddi olarak çok fazla borcu olan bir kimseden uzak durulmasına işarettir. Bu rüya zorlu günlerin ardından gelecek müjdeli haberleri simgeler.
 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada evin içinde ölü yılan gören kimse, Allah’ın izniyle tüm düşmanlarından korunur. Rüya sahibinin Allah’ın koruması altında olduğuna delalet eder. Rüyada bahçede ölü yılan görülmesi; rüya sahibi tarım ya da imalat işiyle meşgulse, işine hile karışacağına işarettir.
Ölü Yılan görmenin tabiri için, Rüyada Ölü Yılan Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Görülen Ölü Yılanın Renklerine Göre Anlamları Nelerdir?

Rüyada görülen ölü yılanın renklerine göre farklı tabirleri bulunmaktadır. Bu tabirler şu şekildedir;

 • Rüyada ölü siyah yılan görmek; rüya sahibinin başına gelecek bela ve kötülüklere işaret eder. Allah’ın izniyle rüya sahibinin bu belalardan kurtulacağına rivayet eder.
 • Rüyada ölü mavi yılan görmek; rüya sahibinin kazancı bol bir işe sahip olacağına işarettir.
 • Rüyada ölü kırmızı yılan görmek; rüya sahibinin kazancının atacağına, fakat birikim yapmadan parayı har vurup harman savuracağına işarettir.
 • Rüyada ölü beyaz yılan görmek; rüya sahibinin düşmanlarının şerrinden Allah’a sığınacağına ve dualarının gerçek olacağına delalet eder.
 • Rüyada ölü sarı yılan görmek; rüya sahibinin yaşayacağı üzücü olaylardan sonra geçireceği bir geçici hastalığa işaret eder.

Rüyada Kobra Yılanın Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kobra yılanı görmek, rüya sahibine aşk ve mutluluğu müjdeler. Rüya sahibi evli ise; bu rüya evliliği konusunda tehlikeli durumlar yaşayabileceğine delalet eder. Rüyada görülen kobra yılanı tarafından ısırılmak; rüya sahibinin çevresindeki kötü niyetli arkadaşlarından uzak durması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani