Rüyada “Rüyada Tilki Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Tilki Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada tilki görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; rüya sahibinin dostlarından gelecek olan sıkıntıya ve haram işlemeye delalet eder. Rüyalarda görülen hayvanların özellikleri, şekilleri ve cinsleri rüya tabirini birçok açıdan etkileyen unsurlardır. Rüyada tilki görmekte bu anlamda olumsuz tabirlere sahip olan bir rüyadır. Dini kaynakların birçoğunda bu rüya hakkında; kişinin maddi kayıp yaşayacağından, hayat boyu yalnız kalacağına kadar birçok çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumlardaki değişimlerde bahsedildiği üzere, rüyanın özelliklerine göredir.

Rüyada Tilki Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Tilki kurnazlığı atikliği nedeniyle rüyalarda şeytani özelliklere yorumlanır. Rüyada tilki kovalamak ise rüya sahibinin hayrına yorumlanmaktadır. Şeytanın hilelerinden ve size düşmanlık edenlerin tuzaklarından korunacağınızın işareti rüyada tilki kovalayarak size verilmektedir. Rüyada tilki kovalamak;

 • Rüya sahibinin, düşmanlarına karşı galip geleceğine
 • Hatalarının farkına varacağına
 • Helal yollara başvuracağına
 • Hayır vermeyen dostlarından uzaklaşacağına

Yorumlanmaktadır. Rüyada görülen en ufak bir ayrıntı bile görüldüğü üzere rüyanın bütün anlamını değiştirebilmektedir. Genel olarak tilki görmek olumsuz anlam taşısa da tilki kovalamak bu olumsuzluklardan kurtulmaya ve korunmaya işaret eder.

Rüyada Tilki Sürüsü Görmek Ne Demektir?

Tehlikeli ve uyarıcı nitelikte sayılan bu rüya, kişinin merhamete ve yardıma muhtaç olacağına işaret etmektedir. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; kişinin tilki sürüsü görmesi, o kimselerin aciz düşmesine ve iradesinin zayıflamasına delalet etmektedir. Rüyada tilki sürüsü görmek kişinin zafiyet göstereceğine ve birçok kişi tarafından bu zaafı aleyhte kullanacağı düşünülmektedir. Tilki sürüsü görmek aynı zamanda rüya sahibinin düşmanlarının çokluğuna ve bu düşmanların etrafınızda sinsice size tuzaklar kurduğuna işaret eder. Bu rüya hakkında yapılabilecek olumlu tek yorum; düşmanların ortaya çıkması ve kimin dost kimin düşman olduğunun farkına varılmasıdır.

Rüyada Tilki Yavrusu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tilki yavrusu görmek, yakın akrabadan gelebilecek tehlikeleri işaret etmektedir. Rüya sahibinin hanesinden birinin ya da aile fertlerinin sizi zorlu bir duruma sokacağının işareti bu rüya ile verilmektedir. Rüyada tilki yavrusu gören kişiler tedbirli olmalı ve akraba ilişkilerinde aşırılıklardan uzak durmalıdır. Bu rüyayı gören kişilere İmam Nablusi (r.a) şu tavsiyede bulunmuştur; rüya sahibinin, gafletten ve gıybetten uzak durması ve fitneye sebep olabilecek her durumdan kaçınması gerekmektedir. Bunun yanı sıra rüyada tilki yavrusu görmek kişinin başına aldatma ve ihanetin gelebileceğinin de haberci olabilmektedir.

Rüyada Tilki Öldürmek Neye İşaret Etmektedir?

Rüyada tilki öldürmek, kişinin değer yargılarını tekrardan sorgulayacağı bir döneme girdiğinin habercidir. Bunun yanı sıra tilki, akrep, yılan vb. hayvanların öldürülmesi birçok hayırlı haberi de işaret etmektedir. Rüyada tilki öldürmek;

 • Önemli kararların verileceğine
 • Bazı kişiler hakkında düşüncelerin değişeceğine
 • Beklenmedik kişilerden destek alınacağına
 • Yeni başlangıçlar yapılacağına ve
 • Güzel haberler alınacağına

İşaret etmektedir. Rüyada tilki öldürmek hakkında yapılan olumlu yorumların hepsi gerçekleşe bileceği gibi sadece biri de gerçekleşebilir. Bu rüya birçok hayrı barındırsa da kişinin çevresindeki insanlara dikkat etmesi ve özellikle sinsi kişiler varsa onların oyunlarına dikkat etmesi tavsiye edilmektedir. Rüyada tilki öldürmek birçok zafer kazanmayı temsil etse de gerçek hayatta düşmanların var olduğu da işaret edilmektedir.

Rüyada Tilki Saldırması Neye İşaret Eder?

Tilki gibi tehlikeli ve kurnaz bir hayvanın rüyada saldırması hakkında iki farklı yorum mevcuttur. Bu yorumlar rüyada tilkinin saldırdığı kişinin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Rüyada tilki saldırması eğer kişinin bizzat kendineyse;

 • Hastalıkların başlayacağına
 • İş hayatında durgunluk yaşanacağına
 • Dostlarıyla arasına soğukluk gireceğine

Yorumlanmaktadır. Bu yorumların bir benzeri de eğer rüyada kişi başka birine tilki saldırdığını görüyorsa, tilkinin saldırdığı kişinin;

 • Size ihanet edebileceği
 • Hem kendisinin hem de çevresinin musibete uğrayacağı ve
 • Sizden yardım isteyeceği

Düşünülmektedir. Tilki saldırısı size ya da tanıdığınız bir kimseye gerçekleşiyorsa, yapılan bu rüya tabirlerinin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Ancak bilindiği üzere rüya ile amel edilmez. Bu nedenle rüyaların olumlu anlamları üzerinde durmak, olumsuz yorumlarına da takılmamak tavsiye edilmektedir.

Rüyada Tilkinin Tavuk Yediğini Görmek Ne Demektir?

Bu rüya, hane halkının zarara uğrayacağına işaret etmektedir. Hane halkı olarak tabir edilen ise yakın akraba ve aile üyeleridir. Rüyada tilkinin tavuk yediğini görmek, kişinin yoksulluk çekeceğine, kazancının azalacağına ve borçlarının artacağına delalet eder. Cabir-ül Magribi (r.a)’nin yorumuna göre; bu rüya sahipleri için haram yolla kazanılan malın eksileceği uyarısı yapılmaktadır. Bu nedenle eğer kazancınıza ya da ailenize haram bulaşmışsa, maddi anlamda darlık ve sıkıntıların başlaması kuvvetle muhtemeldir.

Rüyada Tilki Sevmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tilki sevmek hakkında olumlu ya da olumsuz tabir yapabilmek oldukça zordur. Bu rüyayı gören kimselerin, davranışlarına göre değişiklik gösterecektir. Rüyada tilki sevmek kişinin düşmanlarına merhamet gösterip onlara yardım edebileceği imkânların oluşacağı işaret edilmektedir. Eğer kişi gerçekte düşmanlarına karşı merhametli ve açık sözlü olursa o zaman rüya hayırlı birçok etkiye sahip olabilir. Ancak düşmanlara karşı her yönden açık olmak ya da onların her lafına kanmak sizin zarar görmenize neden olabilir. Bu nedenle temkinli davranmak ve aceleci olmamak yapılması gereken en doğru şeydir.

Rüyada Tilki Beslemek Neye İşaret Eder?

Rüyada tilki vb. hayvanları beslemek hakkında birçok olumsuz yorum yapılmaktadır. Bu yorumlara neden olan ana düşünce ise; rüyada tilki beslemenin, rüya sahiplerinin, hatalarının artacağı ve insanlara karşı mahcup olacağından dolayıdır. Bunun yanı sıra Rüyada tilki beslediğini görmek;

 • Rüya sahiplerinin, zaaflarını açık etmesine
 • Yanlış kararlar vermesine
 • Geçmişe çok sık özlem duyacağına
 • İmanın zayıflayacağına

İşaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya kişinin düşmanlarını beslemesi olarak da tabir edilmektedir. Yani düşmanların eline önemli kozların geçmesi ve sizi mağlup etmek isteyenlerin muvaffak olması olarak yorumlanmaktadır. Bu dönemlerde aceleci olmamak ve sabırlı olmak sizi selamete, rüyayı da hayra çıkartacaktır.

Rüyada Tilki Tarafından Kovalanmak Ne Demektir?

Rüyada tilkiden kaçmak ya da tilkiler tarafından kovalanmak aynı şekilde tabir olunmaktadır. Birçok kaynakta tilki tarafından kovalanmak hayırla tabir edilir. Eğer tilkiler rüyada sizi yakalayamıyorsa,

 • Rüya sahibinin elde edeceği zaferlere
 • Nefis ve şeytanın oyunlarına düşmeyip, sevap işleyeceğine
 • Düşmanlarını alt edeceğine

İşaret etmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en büyük ayrıntı, eğer tilkiler size yetişemiyorsa rüya hayırlı olur. Fakat tilkiler size yetişir ve saldırıp, ısırırlarsa o zaman olumsuz bazı tabirler peyda olmaktadır. Bu olumsuz yorumların en tehlikeli ve bilinmesi gerekeni ise; kişinin hastalığa yakalanacağına ve ihanete uğrayacağına işaret eder.

Rüyada Beyaz Tilki Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz renk hayırları işaret ettiği gibi tilki görmekte olumsuz tabir edilmektedir. Ancak beyaz bir tilki görmek hakkında hayırlı yorumlar yapılmaktadır. Rüyada beyaz tilki görmek, rüya sahibinin beklemediği bir anda yardımına gelecek olan hayırlı bir kimseyi işaret etmektedir. Bu kişi rüya sahibine büyük yardımlarda bulunup, onun saygınlığını ve iradesini güçlendirecektir. Bu rüya hayırlı kişileri işaret ettiği gibi, gücü, parayı ve saygınlığı da işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani