Rüyada “Rüyada Tarla Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Tarla Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada tarla görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; zenginlik ve hayır işlerinin çoğalacağına delalet eder. Birçok dini kaynakta da benzer biçimlerde bizlere aktarılan bu rüyanın en genel tabiri; rüyasında tarla gören kişinin; uzun süren yoksulluk ve manevi sıkıntılarının azalacağı ve bereketli bir döneme gireceğine işaret edilmektedir. Rüyasında tarla gören kişiler için dünyevi açıdan maddi kazanç ve hanesine bereket müjdelenirken, manevi olarak da eğer kişi hayır işlerine yönelirse ahret hayatında rahat edeceği düşünülmektedir. Her açıdan bu rüya kişilere birçok müjde vermektedir. Zaman zaman rüyada görülen tarla farklı anlamlarda taşımaktadır. Bu anlamlardaki farklılıklar, rüyanın işaretlerinin değişiklik gösteriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak genel itibariyle rüyada tarla görmek, sizler için hayırdır.

Rüyada Tarla Kazmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada toprak ya da tarla kazdığını gören kişiler için birçok farklı yorumlar yapılmaktadır. Örneğin, rüyada tarla kazmak;

 • Rüya sahibinin, önemli bir sırra vakıf olacağına
 • Geçmişte birlikte olunan biriyle görüşeceğine
 • Sorumluluklarının artacağına ve
 • İhtiyaç sahiplerine yardımda bulunacağına

İşaret etmektedir. Rüyada tarla kazmanın bu denli farklı yorumlara sahip olması, tarlanın nasıl kazıldığıyla doğrudan bağlantılıdır. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; rüyasında eliyle tarlasını kazan kişiler, önemli bir hayra vesile olacağı ve o kişinin elinden gelecek faydanın birçok kişiye yarar sağlayacağı rivayet edilmiştir. Bu rüya genellikle hayra işaret etse de olumsuz tabirleri de vardır. Bu olumsuz tabirler;

 • Rüya sahibinin, fitneye sebep olacağı ve
 • Sevmediği kişilerle tartışacağı

Şeklindedir. Bu rüyanın olumsuz tabirlerinin gerçekleşmesi oldukça düşükte olsa mümkündür. Bu nedenle, rüya görüldükten sonra insan ilişkilerinden dikkatli davranmak tavsiye edilmiştir.

Rüyada Tarlada Yürümek Neye İşaret Eder?

Bu rüya hakkında dini kaynaklarda birçok farklı rivayet geçmektedir. Rüyada eğer kişi kendi tarlasında ve ürünlerin arasında yürüyorsa, bu o kişinin elde edeceği başarılara ve hasat zamanın bereketli geçeceğine işaret etmektedir. Bunun yanı sıra eğer başka birinin tarlasında geziniyor ve yürüyorsa, kişinin kıskançlığa ve gaflete düşeceği düşünülmektedir. Rüyada tarlada yürümek görmek, diğer bütün rüyalar gibi birçok sırrı içinde barındırır. Bu nedenle temkinli olmak ve çalışmaktan vazgeçmemek önemlidir. Bu rüya, kişinin azmetmesi gerektiğine de delalet etmektedir.

Rüyada Boş Tarla Görmek Ne Demektir?

Rüyada boş tarla görmek hakkında iki farklı yorum yapılmaktadır. Yorumların farklılık göstermesi tarlanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; rüyada sürülmüş boş tarla görmek;

 • Yatırım yapılan işlerin olumlu sonuçlanacağına
 • Manevi olarak, kişinin imanının artacağına

İşaret ederken, rüyada sürülmemiş boş tarla görmek ise;

 • Rüya sahibinin, dara düşeceğine ve
 • Çalışma azminin sona ereceğine

İşaret etmektedir. Cabir-ül Magribi (r.a)’ye göre de; bu rüya, kişinin daha çok ibadete sarılması gerektiğinin bir işaretidir.

Rüyada Ekilmiş Tarla Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeni ekilmiş tarla görenlerin iki cihanda da mesut olacağının müjdesi verilmektedir. Rüyada ekili tarla görmek, ilk akla gelen biçimiyle; yoğun çalışmanın ve yapılan iyiliklerin hem bu dünyada hem de öbür dünyada kişiye fayda sağlayacaktır. Ekili tarla görmek bu yüzden önemlidir. Eğer kişi çalışma azmini ve hayırlı işleri terk etmezse bu rüya hayırla gerçekleşir.

İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; mümin kişiler rüyasında ekili tarla görürse, dualarının kabul olacağı ve manevi derecesinin artacağı işaret edilmektedir.

Rüyada Tarla Sürmek Neye İşaret Eder?

Toprak, tarla ya da tarım ürünlerinin rüyada görülmesi çoğu zaman rüyalarda hayır ve bereketi temsil etmektedir. Rüyada tarla sürdüğünü görmek, bu tabirlere göre yorumlanmaktadır. Bu rüya sahipleri için yapılan yorumlar;

 • Rüya sahibinin, yeteneklerinin farkına varacağı
 • Çok çalışıp, sonuçlarını kısa vadede alacağı
 • Hayatını etkileyen önemli bir haber alacağı

Şeklindedir. Her yönden hayırlı ve güzel yorumlara sahip rüyalardan biridir. Bu rüyada dikkat edilmesi gereken kısım ise; kişinin tarla sürerken kullandığı yöntemdir. Eğer traktör ya da başka bir araçla sürüyorsa rüyanın yorumu da farklılık gösterebilir. Yine hayırlı yorumlara sahip olsa da bu şekilde tarla sürdüğünü gören kimsenin alacağı iyi haberleri teyit etmesi ve acele kararlar vermemesi gerektiği rüyada öğütlenmektedir.

Rüyada Tarla Satın Almak Ne Demektir?

Rüyada tarla satın almak, önemli değişiklikleri ve bir yönden de çabaların boşa çıkacağını işaret etmektedir. Bu rüya olumlu anlamlara sahipmiş gibi görünse de olumsuz anlamları daha ağır basmaktadır. Rüyada tarla satın aldığını görmek;

 • Uzun süredir beklenen bir olayın olumsuz sonuçlanacağı
 • Aceleci davranarak emeğinin karşılığını alamayacağı
 • İhanete uğrayacağı ve
 • Düşmanlarının tuzağına düşeceğine

İşaret etmektedir. Birçok olumsuz haberi içinde barındıran bu rüya hakkında İmam Nablusi (r.a) şöyle demiştir; kişi haram kazançla tarla aldığını görürse, o kişilerin malları eksilir ve şeytanın oyunlarına mağlup olur. Bu rüya Allah tarafından kişiye ilham edilen bir uyarı niteliğindedir. Bu rüyayı gören kimselerin; haram kazançtan uzak durmaları ve daha çok ibadete sarılmaları İslam âlimlerince tavsiye edilmektedir.

Rüyada Tarla Sulamak Ne Anlama Gelir?

Bu rüya kişiden kişiye değişiklik arz etmektedir. Evli kişiler için daha çok çocukları hakkında malumat verirken, bekâr kişiler için de maddi anlamda işaretler taşımaktadır. Rüyada tarla sulamak görmek, evli kişiler için;

 • Yeni bir evlat sahibi olacağı
 • Çocuklarından razı olacağı ve
 • Sevilen bir anne/baba olacağı

Şeklinde yorumlanmaktadır. Bekâr kimseler için bu rüya;

 • Yeni bir iş kapısının açılacağı
 • Ek kazanç elde edeceği
 • Borçlarından kurtulacağı

İşaret edilmektedir. Erkek ve kadınlar için bu rüya hayırla tabir olunmaktadır.

Rüyada Yeşil Tarla Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada yeşil tarla görmek güzel birçok tabire sahiptir. Bu rüyayı gören kimselerin; saygınlık kazanacağı ve makam sahibi olacağı düşünülmektedir. Rüyasında ürünlerin yeşerdiğini görmek aynı zaman da kişinin, eşinin ya da sevgilisinin tüm beklentilerini karşılayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Geniş Tarla Görmek Ne Demektir?

Rüyada uçsuz bucaksız geniş tarla ya da arazi görmek hakkında bir rivayete göre, İbn-i Sirin (r.a) şöyle demiştir; geniş düzlükler veya arazi gören mümin kadın ve erkekler için ahret hayatından müjdeler vardır. Bu müjdelere nail olmak ve Allah katında değer kazanmak için bolca şükretmek ve iman ipine sarılmak gerekmektedir. Rüyada geniş toprak arazi görmek dünya hayatı için değil daha çok kişinin iman selameti için yorumlanmaktadır.

Rüyada Buğday Tarlası Görmek Ne Anlama Gelir?

Buğday her zaman için bereket ve imanın işaretidir. Genel anlamda rüyada buğday tarlası görmek kişinin;

 • Rızkının bereketleneceğine
 • Hanesine yokluğun uğramayacağına
 • Kazancı helal olursa, artacağına
 • Hayırlı ve sevilen kimselerden olacağına

İşaret etmektedir. Bu rüyadan sonra asıl dikkat edilmesi gereken kısımsa; eğer kişi haram işliyor ve kazancına bir şekilde haram karıştırıyorsa rüyanın bereketinden fayda göremez. Bu nedenle dikkat edilmeli ve özellikle de bu rüya görüldükten sonra şükür namazı eda edilmelidir. Rüyanın hayırla gerçekleşmesi için bu unsurlara dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani