Rüyada “Rüyada Sofra Görmek” Görmek

Rüyada Sofra Görmek

Rüyada Sofra görmek, çok hayırlı ve anlamlı bir rüya olmaktadır. Rüyada sofra gören rüya sahibi için evlilik gibi özel durumlar söz konusu olur. Rüyada sofra bezi görmenin diyanete göre yorumu ise, beklenmedik yerden gelecek olan yüksek kazanca ve miras anlamına gelir.

İslam alimlerine göre rüyada sofra görmek birden fazla anlamlara yorumlanır. Rüyayı gören kişinin rüyasında sofrayı nasıl ve ne şekilde gördüğüne göre yorumlamak gerekir. Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki; rüyasında sofra görenin rüyası, rüyada sofra toplamak, rüyada sofra hazırlamak, rüyada sofra kurmak veya rüyada sofra kaldırmak gibi anlamlarına göre yorumlanması gerekir.

Rüyada Sofra Görmek İslami Anlamı

Rüyada Sofra görmek, Allah yolunda hayırlı bir iş yapmıştır ve bunun mükafatını en iyi şekilde alacaktır. Rüyada görülen sofra, başkasından dua almak anlamına gelir. Rüyada sofra kurmak ise, anne ve baba içinde hayırlı bir evlat olmak yine bu rüyanın anlamını taşır. Diyanete göre rüyada sofra hazırlayanın gözü gönlü tok bir kimse olmasıdır.

Rüyada Sofra Toplamak

Rüyada sofra toplamak, rüya yorumcularına göre gönül kırgınlığı yaşamak anlamına gelir. Rüya sahibi aynı ev içinde yaşadığı bir kimse ile dargınlık yaşar. Ancak Diyanet’e göre bu rüyanın anlamı maddi sıkıntılar yaşamaktır.

Rüyada Sofra Hazırlamak

Rüyada sofra hazırlamak, yardımlaşma ve birlik içinde geçecek olan zamana delalet eder. Rüya sahibi hanesine yeni bir kişi katılır. Rüyayı gören kişi bekar ise karşı cinste bir kimse ile bir hane içinde tanışacak ve hayırlı bir yola girecektir.

Rüyada Sofra Kurmak

Rüyada sofra kurmak, rüya yorumcularına göre hayırlı bir iş yapmak anlamına gelir. Maddi yardım yapmak ya da hane içinde önemli bir gün hazırlamaktır. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişinin bir dileği kabul olacak ve bunun sefasını sürecektir.

Rüyada Sofra Kaldırmak

Rüyada sofra kaldırmak, rüya sahibinin hayatında sevdiği ve saydığı bir kimseden vazgeçmesi anlamına gelir. Diyanet’e göre bu rüya kişinin iş yeri ile kötü düşmesine delalet eder.

Rüyada Sofrada Oturmak

Rüyada sofrada oturmak, rüya sahibinin bir kalabalıkta bulunacağı anlamına gelir. Rüya yorumcularına göre bu kişi aynı zamanda önemli bir iş görüşmesi yapar. Diyanet’e göre bu rüya anne ve babanın çocukları için miras paylaşımı yapması anlamına gelir.

Rüyada Tahta Sofra Görmek

Rüyada tahta sofra görmek, rüya sahibinin kendi kazandığı parayı harcaması anlamına gelir. El darlığı yaşanması söz konusu olur. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi çocukları tarafından maddi sıkıntıya düşürülebilir.

Rüyada Sofra Bezi Görmek

Rüyada sofra bezi görmek, kişi hanesinde bir değerli eşyanın kaybolacağı anlamına gelir. Buna bağlı olarak hane içinde bir takım tartışmalar yaşanabilir. Ancak Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi değerli eşya değil para kaybeder.

Rüyada Sofra Duası Yapmak

Rüyada sofra duası yapmak, rüya yorumcularına göre hayırlara vesile bir rüya olmaktadır. Kişi başkalarını sevindirecek hayırlı işler yapar. İki kişiyi barıştırmak ya da büyük bir yardım yapmak bu anlama gelir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani