Rüyada “Rüyada Soba Görmek” Görmek

Rüyada Soba Görmek

Rüyada soba görmek, eğer sobanın yanılması gerektiği bir dönemde rüyada soba görmek, kişiye bolca kazanç, evinde berekete, hayırlı kısmetlere ulaşacağına işaret eder. Kış mevsiminde rüyada soba görmek geleceğe daha umutla bakacağı, yaptığı işlerde başarılar sağlayacağı anlamına gelir. Başka nakledilen bir bilgiye göre hayırlı bir insan olduğu takdirde hayırlı bir insan ile evleneceğine işaret etmektir. Farklı olarak da yorumlanabilmektedir. Rüyasında soba gören kişi sıkıntıya ya da kederli günlerinde başına gelebileceği şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Soba Görmek İslami Anlamı

İslam alimlerine göre rüyada soba görülmesi şu şekillerde yorumlanmaktadır.

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Eğer havaların fazlaca soğuk olduğu bir dönemde rüyada soba görülmüş ise, hayatın yolunda devam ettiği, çabalar sonunda bolluğa ve berekete, sobanın yanmaması gibi bir durum var ise de çaba sarf edilmeden kazanç bekleyip darlığa düşmeye işaret etmektedir.

Rüyada Soba Yakmak

Rüyada soba yakmak, Soğuk havaların olduğu bir ayda görülen bir ise, kazanç ve berekete işaret etmektedir. Eğer sıcak günlerin olduğu bir sezonda ise normal şartlarda kış aylarında yakılır soba, eğer sıcak günlerde yakılıyor ise bir acayiplik olması söz konusudur. Bu durumdan anlaşılacağı her şeyin zamanında yapılması gerektiği anlamında tabir edilmektedir.

Rüyada Soba Kurmak

Rüyada soba kurmak, gerçek hayatta bir şeyleri değerlendirmek, karşısına çıkan fırsatlardan yararlanmak anlamlarına işaret eder. Uzun bir dönem boyunca düzenli ve kurallı bir şekilde çalışarak sorunların çözüleceği şeklinde tabir edilir. Genellikle rüyasında soba kuran kişi, emek ve azim olmadan kazanç elde edilmeyeceği anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Soba Kurumu Görmek

Rüyada soba kurumu görmek, çoğunlukla kötüye işaret etmektedir. Beklenmedik bir zararla karşı karşıya kalınacağı, düşünmeden edilen bir hareket sonrasında eşini ya da çevresindekiler kırabileceği, sağlığına dikkat etmediği için sorunlara yol açacağına işaret edilmektedir. Bazı alimler bu tür rüyalardan ders çıkarılması gerektiğini hataları düzeltmek için çabalamak gerektiği şeklinde yorumlar.

Rüyada Soba Borusu Görmek

Rüyada soba borusu görmek, rüya sahibinin yaşadığı sıkıntıları var ise bunları paylaşmayı, gereken desteği veren birine sahip olmak olarak yorumlanır. Kendi işlerinde rüya sahibine vereceği destek ile işlerini sorunsuz bir şekilde yapılacağı anlamlarına gelmektedir. Verilen emeklerin karşılığı hayırlı bir şekilde alınacağına işaret edilmektedir.

Rüyada Soba Külü Görmek

Rüyada soba külü görmek, rüya sahibinin gerçek yaşamda ortaya koyduğu başarıların, kazançların çevresi tarafından aşırı bir derecede kıskanılacağı şeklinde tabir edilmektedir. Fakat çevrenin kıskanması ile de yapılan bu işlerden fayda sağlanmasında her hangi bir şeyi değiştiremeyeceği anlamında da yorumlanır.

Rüyada Yanmayan Soba Görmek

Rüyada yanmayan soba görmek, rüyayı gören kişinin elde etmek istediği şeyler için her hangi bir çaba sarf etmediği anlamına gelir. Uyarı olarak algılanabilecek olan rüyasında yanmayan soba gören kişin hayatına çeki düzen vermesi gerektiğini vurgulayan rüya yorumları da bulunmaktadır.

Rüyada Soba Yanması

Rüyada soba yanması, rüyada soba yanmasının görülmesi, kazanç elde etmek için verilen çabaların karşılık bulması, kişinin ailesinin de desteği ile birlikte birçok sıkıntıyı çözebileceği anlamlarının alameti olarak tabir edilmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani