Rüyada “Rüyada Siyah Zeytin Görmek” Görmek

Rüyada Siyah Zeytin Görmek

Rüyada siyah zeytin görmek, büyük bir nimete sahip olmak, beklenmedik yerden gelecek hayırlı rızk, yapılan işlerde bolluk bereket ile tabir olunur. Rüyada siyah zeytin yemek, birçok faydası olan şifalı bir yiyecektir. Gerçek hayatta olduğu gibi rüyada da bu şifalı yiyeceği görmek hayırlar ile yorumlanmaktadır. Buna göre rüyada siyah zeytin görmek, mala mülke, Allah tarafından verilen hidayete, imanlı olmaya, evlatların uzun ömürlü ve hayırlı olmasına, zekası ve kabiliyeti yüksek olan çocuklara delalet edilmektedir.

Rüyada Siyah Zeytin Görmek İslami Anlamı

Rüyada görülen zeytin, İslam aleminde rüya yorumları ile tanınan din adamlarının da rüya tabirlerinde konu edilmiştir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada siyah zeytin görmek, zeytini yemek, sahip olunacak büyük bir menfaat ile tabir edilmektedir. Bu rüyanın sahibi olan kişi dünya hayatında kendisini mutlu kılacak bir nimete kavuşur. Bir yerden kendisine gelecek olan bir mal ile tabir edilen bu rüya, kazanılan bu malın harcanacağı biçiminde de açıklanır.

Kirmani (r.a) yorumu da buna benzer bir açıklama getirmektedir. Bu büyük alime göre, bir kimse rüyasında zeytin ağacından zeytin ve hatta zeytin ağacının yapraklarını topladığını görürse, kazanılacak olan çok fazla mala ve nimete delalettir.

Rüyada Siyah Zeytin Toplamak

Rüyada siyah zeytin toplamak, bir kimsenin hayatında olgunluğa erişeceğine delalet edilir. Çünkü siyah zeytin, zeytinin en olgunlaşmış halidir. Bu rüyayı gören kişi manevi anlamda bir olgunluğa erişir ve bundan böyle her türlü işini bu olgunluk işe temkinli olarak yapar. Aynı zamanda bu rüya büyük bolluk bereket ve rızk olarak açıklanmaktadır.

Rüyada Siyah Zeytin Yemek

Rüyada siyah zeytin yemek, iki türlü tabir olunur. Bu tabirlerden birine göre rüyasında siyah zeytin yediğini gören kimse, üzücü bir haber alır. Başka bir yoruma göre ise, bu kimseye hiç beklemediği yerlerden bir miras yolu ile büyük bir mal kalır. Kişi bu malı hayır yolunda harcar.

Rüyada Siyah Zeytin İkram Etmek

Rüyada siyah zeytin ikram etmek, ihtiyacı olan kimselere yardım etmeye ve yapılan bu hayrın Allah katında kabulüne delalettir. Aynı zamanda bu rüya ibadet ehli olan, haramdan uzak duran malını mülkünü Allah’ın rızasını kazanmak için harcayan kimselere işaret eder.

Rüyada Siyah Zeytin Çekirdeği Görmek

Rüyada siyah zeytin çekirdeği görmek, mutlu bir evliliğe yorulur. Nasıl ki zeytin çekirdeğinden bir zeytin ağacı oluşuyorsa, bu kimse de dünyaya bu hayırlı evlilik vasıtası ile salih amelli evlatlar getirecektir.

Rüyada Yeşil Zeytin Görmek

Rüyada yeşil zeytin görmek, rüya sahibinin geçim sıkıntılarından kurtulmasına delalettir. Bu kimse çektiği tüm sıkıntılardan kurtulur ve yeni bir hayata başlar.

Rüyada Siyah Zeytin Ağacı Görmek

Rüyada siyah zeytin ağacı görmek, ilim, refah, huzur, bereket ile tabir olunmaktadır. Zeytin ağacı mübarek bir ağaçtır. Bu rüyayı görenler hayırlara nail olur.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani