Rüyada “Rüyada Silah Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Silah Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada silah görülmesi ne durumda olursa olsun kuvvet ve güç anlamına gelmektedir. Rüyada görülen silah genellikle hayırlı yorumlanmaktadır. Rüyada silah görmek şu ifadeler ile tabir edilmektedir:

 • Barış,
 • Saygınlık,
 • Kuvvet,
 • Güç,
 • Makam, mevki,
 • Zafer,
 • Kurtuluş,
 • Sağlık,
 • Rütbe,
 • Başkanlık vb.

Rüyada silah gören kişi gerçek hayatta korkuları varsa korkularından emin olur ve kurtulur. Rüyasında silah gören büyük bir mevkiye çıkacağı anlamına gelir. Aynı zamanda kariyer açısından da yükseleceği yeni fırsatların doğacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada silah görmek, başarılar elde edeceğini ve hayatındaki tüm arzularının gerçekleşeceğini ifade etmektedir. Makam, rütbe ve kudret anlamına gelen silah sembolü rüyalar içinde en hayırlısı sayılmaktadır. Borçlu kişilerin rüyasında silah görmesi, borcundan kısa bir sürede kurtulacağı anlamı taşımaktadır. Aynı zamanda rüyada görülen silah maddi kazanç kapılarına delalet etmektedir. Rüyasında silah gören kişi kış mevsiminde ise son zamanlarda yaşadığı bir olayın kendisine olumlu dönüşleri olacağı anlamına gelir. Rüyasında silah gören kişi evli ise evlilik hayatında mutluluklar olacağı, yeni ve farklı bir hayır kazanacağı anlamına gelmektedir. Bekar kişilerin rüyasında silah görmesi yeni başlangıçlara ve yeni tanışacağı biri ile uzun soluklu bir ilişki yaşayacağı anlamı taşır.

Tüccar kişilerin silah görmek, farklı bir iş deneyimi ile kazanılacak olan maddi imkanlar anlamına gelir. Sıkıntılar içinde ise rüya sahibi bu sıkıntılarından en kısa zamanda kurtulacaktır. Silah rüyada görülmesi halinde, mutluluk ve refahın uzakta olmadığı düşünülmektedir. Mevki sahibi birinin silah görmesi büyük bir topluluk önünde saygınlık ve hayranlık kazanacağı anlamına gelmektedir. Rüya için silah soyluluk, asalet, onur, ün, büyüklük gibi kelimeler ile tabir edilir. Dini anlamda rüyada silah görmek, ibadetlere yaklaşımının doğruluğu, takva sahibi olan bir kişi olma yolunda olunması anlamı taşımaktadır. Rüyasında silah gören çok sayıda insan tarafından saygınlık kazanır ve sempati toplar. Büyük bir ün ve şöhretin kapısı rüya sahibi için açılmış olur.

Rüyada silah gören kimse hasta ise hastalığından kurtulduğu anlamı taşır. Sıkıntıların sona erdiği ve uzun bir süre zarar görmeyeceği anlamındadır. Hastalıklarından emin olma duygusu ile tüm korkuları da yeneceğine delalet etmektedir. Rüyasında silah gören kimse yeni dostluklar oluşturur ve bu yeni dostluklardan çok güzel faydalar sağlar. Genel olarak rüyada silah görmek mutluluk, ferah ve barışı temsil eder. Aile hayatı açısından çocuğu olmayan birinin rüyasında silah görmek hayırlı bir evlat sahibi olacağı müjdesidir. Bu rüya ile birlikte anne ve baba olarak gelecekte iyi mevkilere gelecek bir evlatlarının olacağı müjdesini almışlardır.

Rüyada Silah ile Ateş Etmek

Rüyada silahı ateşlemek, sıkıntılı bir duruma işaret eder. Rüya sahibinin haksızlığa uğrayacağını ve kendisini savunmak zorunda kalacağını temsil eder. Rüyada silah ile ateş etmek, rüya sahibinin geçmişten gelen bir düşmanı ile karşılaşacağı anlamı taşımaktadır. Rüyasında silah ateşlendiğini gören kişi tanıdığı biri ile bir münakaşaya girecek ve bu tartışmadan haksız olarak ayrılacaktır. Rüya sahibine kötülük edileceği olarak da yorumlanan bu rüya genellikle içsel sıkıntıların dışa vurulmuş hali olarak düşünülmektedir. Dini açıdan bu rüyanın tabiri ise ibadetlerdeki aksamalara delalet etmektedir. Manevi anlamda güçsüzlüğe ve bu durumdaki sıkıntılara yorulur. Rüyasında silah ile ateş ettiğini gören rüya sahibinin aynı zamanda karakter bakımından çok hırslı ve azimli bir kişi olduğunun temsilidir.

Rüyada Silah Sıktığını Görmek

Rüyada silah sıkıldığını görmek, zor bir durum ortasında kararsız kalınacağı anlamına gelmektedir. Rüyada silah sıktığını gören kimsenin başına en yakınları tarafından bir problem açılacağı ve bu durumdan kurtulamayacağı anlamı taşır. Rüyada silah sıkıldığını görmek ise uzaktan gelen bir kimsenin rüya sahibine bir kötülük yapacağı anlamına gelir. Silahı kullandığını gören kişi gerçek yaşamında iki sevdiği kişi arasında kalacak ve haksız olan tarafı tutacak demektir.

Rüyada Başkasının Elinde Silah Görmek

Başkasının elinde silah olduğunu rüyada görmek, genellikle çok istenilen bir şeyin gerçekleşeceği anlamını taşımaktadır. Rüya sahibinin yaşadığı sıkıntıların en kısa zamanda sona ereceği ve bir daha aynı sorunları yaşamayacağı anlamına gelmektedir. Rüyada başkasının elinde silah olduğunu görmek aynı zamanda gerçekleşecek dilekler anlamına gelir. Bekar olan kişi çok sevdiği biri ile evlenecek demektir. Evli olan biri rüyasında başkasının elinde silah olduğunu görmüşse hanesine umut ve huzur yağacağı anlamına gelir. Kadınların bu rüyayı görmesi yakın bir arkadaşından çok büyük bir destek göreceği şeklindedir. Erkeklerin rüyasında başkasının elinde silah olduğunu görmesi ise iş yerinde güzel bir fırsatın yakalanacağı anlamına gelir.

Başkasının elinde silah görmek rüyada aynı zamanda talih ve şansın açılacağı anlamındadır. Bu rüya sahibi şans oyunlarından veya bazı işlerden ikramiye kazanabilir. Mutluluk veren bir haberin müjdeleneceği ve rüya sahibinin umutlarının yeşereceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Silah Doğrultulduğunu Görmek

Rüyada silah doğrultulduğunu görmek, yeni umutlara ve yeni kazançlara işaret etmektedir. İş sektöründe değişiklikler ve farklı atılımlar olarak yorumlanır. Rüyada silah doğrultulduğunun görülmesi genellikle olumlu ve hayırlı ifadeler ile yorumlanmaktadır. Bu rüyanın sahibi genellikle büyük bir kazanç sağlayacağı fırsatlı bir işe başlayacaktır. Maddi anlamda bolluk ve bereket kavramları ile de bu rüya anlam kazanmaktadır. Rüya sahibini uzun zamandır yoran ve meşgul eden işlerin kısa bir zaman içinde sonlanacağı ve hayır kazanılacağı anlamını taşımaktadır. Makam ve mevki sahibi olan kişilerin bu rüyayı görmesi ise farklı bir atılım ile başarı elde edileceği ve saygınlık kazanılacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Silah Sıkıldığını Görmek

Rüyada silah sıkıldığını görmek, farklı ortamlarda yeni kişiler ile tanışılacağı anlamı taşımaktadır. İş sahibi olan kişiler için bu rüya yeni ortaklıklar ve bu sayede daha fazla kazanç sağlanacak anlamındadır. Rüya sahibi çevresini genişletir ve farklı kişiler ile arkadaşlık yapacaktır. Bekar kişilerin bu rüyayı görmesi hiç ummadığı biri ile evlilik yolunda ilerleyeceği anlamı taşımaktadır.

Rüyada silah sıkıldığını görmek iş hayatında farklı başarıların elde edileceği ve bu kazançlar sayesinde zengin olunacağı anlamındadır. Rüyanın bir diğer anlamı ise mutluluk gözyaşı döküleceğidir. Sorunların ortadan kalkacağı ve müjdeli bir haber alınacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin arkadaş ortamının genişleyeceği ve çok güzel dostluklar elde edeceğine delalet etmektedir.

Rüyada Başkasının Silah Sıktığını Görmek

Rüyada başkasının silah sıktığını görmek, genellikle hayallerin gerçekleşeceği anlamı taşımaktadır. İstenilen bir şeye sahip olunacağına ve arzu edilene kavuşulacağına delalet etmektedir. Yaşanan sıkıntıların son bulacağına ve kişilerin artık zarar vermeyeceğine delalet eder. Aynı zamanda düşmana karşı galip gelmeye ve düşmanın zararlarından korunmaya işaret etmektedir.

Rüyada başkasının elinde silah gören kişi bekar ise yeni biri ile seviyeli bir birliktelik yaşayacağı anlamına gelir. Bu rüyanın sahibi evli ise aile hayatında bir müjde alacağı veya yeni bir çocuğu olacağı anlamına gelir. Rüyasında başkasının silah sıktığını gören kişinin borçları varsa kısa zamanda ödenecektir.

Maddi anlamda yüksek kazançlar elde edileceği ve bu kazançların hayırlı işler için harcanacağına delalet olmaktadır. Helal para ve hayırlı bir iş ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada Silah Saklamak

Rüyada silah saklamak, riskli işler yapanlar için tehlike anlamına gelmektedir. Çok dikkatli olunması gerektiğinin habercisidir. Rüyada saklanan silahın aynı zamanda bir diğer anlamı da gizli bir bilginin öğrenilmesidir. İşi çok zor olan birinin rüyasında silah saklaması aynı zamanda düşmanları olduğunun habercisidir. Bir düşmandan kötülük görüleceği anlamı taşımaktadır. Rüyasında silah saklayan kişi zor bir durumda kalarak aklını kullanması gerekecektir. Aynı zamanda bu rüya genellikle gizli işler yapan kişileri temsil etmektedir.

Rüyada Silahla Düşmana Ateş Etmek

Rüyada silahla düşmana ateş etmek genellikle zor günlerin geride kaldığına işaret eder. Rüya sahibinin geçirmiş olduğu zorlukların sona erdiğine ve güzel günler yaşayacağına delalettir. Rüya sahibi hakkı olan bir şeyi kazanacaktır. İş sahibi birinin rüyasında silah ile düşman öldürdüğünü görmesi farklı kazanç kapıları ile daha fazla yükseleceği bir iş yapması anlamına gelir.

Bekar olan bir kişinin rüyasında düşmana ateş ettiğini görmesi ise sevdiği biri ile evleneceği anlamına gelmektedir. Rüyasında düşmana silah ile ateş eden kişi hayatında rahata erecek ve sıkıntıları sonlanacaktır.

Hasta birinin rüyasında düşmana silah ile ateş ettiğini görmesi yakın bir zamanda hastalığından kurtulacağı anlamına gelmektedir. Evli olan birinin rüyasında düşmana silah ile ateş ettiğini görmesi, aile hayatına mutluluk ve huzur bulacağı anlamına gelir.

Rüyada Düşmanın Elinden Silah Almak

Rüyada düşman elinden alınan silah sıkıntıların sona ereceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibi hasta ise hastalığından kurtulacak ve huzura erecektir. Zor bir işte çalışan kişilerin bu rüyayı görmesi iş yükünün hafifleyeceği ve rahat bir yaşam süreceği anlamındadır.

Düşmanları olan kişilerin bu rüyayı görmesi ise düşmana karşı galip gelineceğine işaret etmektedir. Rüyasında düşmanın elinden silah almak genellikle başarılı olma şeklinde yorumlanmıştır. İş hayatında yeni ve güzel fırsatların oluşacağı ve bu fırsatlar sayesinde çok para kazanılacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Silah Bulmak

Rüyada silah bulmak, güç ve iktidar kazanılacağı anlamına gelir. Kişi iş veya aile yaşantısında yükselecek ve saygın bir kişi olarak tanınacak demektir. Rüyasında silah bulan kişi saygı görür ve hürmet edilir. İşleri yoluna girer ve güzel kazançlar sağlar.

Aynı zamanda rüyasında silah bulan kişi büyük bir toplulukta takdir kazanır ve insanları etkiler. Bekar olan kişilerin bu rüyayı görmesi güzel bir evlilik yapacakları anlamına gelmektedir. Evli olan kişilerin bu rüyayı görmesi ise mutlu ve huzurlu evlilik hayatların olacağı yönündedir. İş yaşamında güç ve yükselme anlamı taşıyan bu rüya genellikle hayırla yorumlanır. Rüyasında silah bulan kişinin arzu ettiği şeyler gerçekleşir ve mutlu olur. Rüya sahibinin bir dileği varsa gerçekleşecektir. Rüya sahibi başarılı ve hırslı bir yaşam sürecektir.

Rüyada silah bulmak genel anlamda hayra yorulur. Rüya sahibine yeni şans ve başarılar geleceği şeklinde tabir edilir. Dini anlamda ise bu rüyanın yorumu, ibadetlerden kazanç sağlamaya ve huzuru bulmaya işarettir. Rüya sahibinin takvaya ulaşması ve büyüklerinden saygınlık görmesi anlamına gelecektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Nazlı Eyce dedi ki:

  Ş.a rüyamda düşmanım tarafından yanımdaki arkadaşıma 7 el bana ise 17 el ates etti ve kaçtı.Biz bir süre kivrandiktan sonra ambulansa bindik hayatımızı kaybet medik.Bu gün de öyle vaktinde kursunlarin çıkArılan yerlerine pansuman yaptirdigimi gördüm.Ne anlama geliyor acaba merak ettim tsk.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani