Rüyada “Rüyada Sevinmek” Görmek

Rüyada Sevinmek

Rüyada sevinmek, rüya sahibinin ağlayacağı anlamına gelir. Başka bir yoruma göre de kişinin sevineceğine ve dertlerinden kurtulacağına delalettir.  Rüyada sevinmek rızka, gönülden arzulanan şeylerin gerçekleşeceğine ve gelecekte iyi bir hayat yaşayacağına delalettir.

Rüyada Sevinmek İslami Anlamı

İmam Nablusi (r. a.)’ ye göre rüyada sevinmek, ağlamaya delalet eder. Bazen ise görüldüğü gibi sevinmeye ve kederlerinden kurtulacağına işarettir. Sevindiğini gören kişi mahzun olur. Eğer kişi rüyasında dost ve arkadaşlarının sevindiklerini görürse zevkli bir iş anlamına gelmektedir.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyada sevinçten ağlamak, rüya sahibinin verdiği sözleri yerine getirdiğine ve çevresindeki insanlara güven vermesine işaret ettiği gibi aynı zamanda sevindirici ve güzel haberlere işarettir. Kişi sevinçten ağladığını görür ise o kimsenin özel hayatı istediği gibi gider ve kişi sevdiği kadar sevilir. Ailesinde her zaman anlayış ve huzur olur.

Rüyada Sevinçten Takla Atmak

Rüyada sevinçten takla atmak, rüyayı gören kişinin güzel haberler almasına ve esenlikler bulmasına işaret eder. Rüya sahibi, hayaline kavuşur, uzun zamandır çok istediği şeylere sahip olur, hayatı güzellikler ile geçer diye tabir edilir. Aynı zamanda kişi kendisine yük olan dertlerinden de kurtulur.

Rüyada Sevinçten Havalara Uçmak

Rüyada sevinçten havalara uçmak, kişinin yaşadığı semtte dedikoduya maruz kalacağına ve zor zamanlar yaşayacağına, yapılacak olan bir anlaşmanın taraflardan birinin itirazı ile beklediğine, komşular ile ters düşüleceğine, işlerinin çoğalacağına, heyecan verici gelişmeler yaşanacağına rivayet edilmektedir.

Rüyada Sevinçle Koşmak

Rüyada sevinçle koşmak, kişiye gelen haber ile çok mutlu olmaya ya da sevdiklerini karşılamaya ve uzun süredir olan hasretin bitmesine, güzel ve yeni bir hayat yaşamaya tabir edilir. Bazen ise bu rüyayı görmek kişinin canı sıkan bir haber almaya ve hayatının alt üst olacağına tabir edilir.

Rüyada Birinin Sevindiğini Görmek

Rüyada birinin sevindiğini görmek, kişinin rakiplerinin kendi kurdukları tuzaklara düşeceğine, eğitim hayatındaki zorluk ve engellerin teker teker aşılacağına işaret edilir. Dost ve arkadaşları ile bir araya geleceğini, iki cihanda da cennet için mücadele vereceğine, aile yaşantısında büyük sorunlar ile karşılaşacağını gösterir. Kişinin sevdiğiyle arasına kötü olaylar ya da kişiler gireceğine, sevdikleri ile büyük mutluluklar duyacağına, kişinin de bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine ve maddi anlamda kurtulacağına rivayet edilir.

Rüyada Bir Olaya Sevinmek

Rüyada bir olaya sevinmek, gerçek ve ters anlamıyla yorumlanır. Rüyayı gören kişinin mutlu olacağı, heyecanlanacağı haberler alacağı ya da olaylar yaşatacağı şeklinde yorumlanır. Tam tersi olarak da geçmişteki olayların etkisinde kaldığı için umutsuz, mutsuz ve olumsuz olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Diyanete göre bu rüya kişinin ağlayacağı şeklinde yorumlanır. Genel anlamda rüya sahibi mahzun olacaktır. Molla Cami’ ye göre ise bu rüya ağlamaya işarettir. Bazen de sevinmeye ve kederden kurtulmaya işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani