Rüyada “Rüyada Selam Görmek” Görmek

Rüyada Selam Görmek

Rüyada selam görmek, ne anlama gelir?Rüyada selam gören kimse, rüyanın görme durumuna göre farklı yorumlanmaktadır. Rüyada selam görmek, mutluluk içinde görülmesi rüyanın kişi için bereket, refah ve mutluluğunu gösterdiği belirtilmektedir.

Rüyada Selam Görmek İslami Anlamı

Rüyada selam görmek, sıkıntılı bir anda ise kişinin sıkıntılarına başkalarının yardımı ile sona ereceği değerlendirilir.

Rüyada Selam Vermek

Rüyada selam vermek dini ve İslami yorumu hayır yapılması gerektiğini, hayır bulunacağına yorulmaktadır. Selam verilen kişi tanınıyorsa bu kişiden hayır görülecektir. Tanınmayan bir kişiye verilen selam ise umulmadık kısmet, beklenmeyen paraya işaret etmektedir. Düşmana verilen selam ise galibiyete, zararından emin olunmaya delalet etmektedir. Yaşlı bir kişiye verilen selam kişinin süreceği hayırlı ömrü, manevi derecesinin artacağının göstergesidir. Genç kişiye verilen selam ise başarıya, kazanca veya yeni bir işin geleceğini gösterir.

Rüyada Selam Almak

Rüyada selam almak hakkında Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; selam almak kişinin manevi itibarının artmıştır. Selamı aldığı kişiden yardım ve iyilik göreceğinin alametidir.

Rüyada Selam Söylemek

Rüyada selam söylemek rüyanın değişik yorumları vardır. Yorumların çoğunlukla ittifak sağlandığı husus kişinin kendisi ile ilgili işin başkası tarafından görüleceğini, gelecek haberlerin mutluluk getireceği müjdelenmektedir. Fakir tarafından görülen rüya sıkıntıların artacağı, zengin tarafından görülmesi mal kaybı olacağı da azınlıkta kalan yorumcuların yorumudur.

Rüyada Selam Göndermek

Rüyada selam göndermek selam gönderilen kişinin ve selama aracılık edenin tanınması başarı, bolluk ve berekete tanınmaması ise huzursuzluğun artacağını, kaybın fazlalaşacağını, umut edilen gelişmelerin gerçekleşmeyeceğini gösterir.

Rüyada Selam Almamak

Rüyada selam almamak anlamı kişisel rekabete girilen kişiye karşı güç kazanılacak, zorluk çekiliyorsa kolaylaşacak, işlerin hızlanacak, hasta olanlar şifa bulacaktır. Selamın alınmadığı kişi tanıdıksa fesatlığa ve gareze, kadın ise gizli düşmanlığı, yaşlı ise refah ve mutluluğun bozulacağına yorulmaktadır.

Rüyada Selam İletmek

Rüyada selam iletmek imkanların kullanılarak başkalarına rahatlık sağlanarak, rahatlık sağlanan kişiden menfaat kazanılacaktır. Selamın iletildiği an gece ise görülecek iyilik gizli bir iyilik veya menfaattir. Gündüz ve güneşli ise açıkça görülebilecek bir menfaat veya iyilik olacaktır.

Rüyada Namazda Selam Vermek

Rüyada namazda selam vermek rüyada namazın rüknünü tamamlayarak selamın verilmesi işlerin hayırla tamama ereceğini göstermektedir. Namazın tamamlanmadan verilen selam ise kişideki ihlas eksikliğini ve itikadında riyaya girildiğini tekrardan içe yönelerek ibadetlerini gözden geçirmesi gerektiğine işaret edilmektedir. Farz namazlardan sonra verilen selamın kazanılacak imanın derin olacağını, dünya malı yönünden rızık bolluğuna tabir edilir. Sünnet olan namazdan sonra verilen selam ise tamamen dünya kazancının artacağını ve sadakaya tabi olan kısmın verilmesini gerektirir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; namazının sonunda verilecek selam kişinin hayırlı bir ömür sonrasında iman içinde son nefesini verir.

Rüyada Askere Selam Vermek

Rüyada askere selam vermek zararlı alışkanlıkların irade ile terk edilmesi gerektiğine, sağlık durumunun düzelmesine, yaşam sevincinin artmasına işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani