Rüyada “Rüyada Sela Görmek” Görmek

Rüyada Sela Görmek

Rüyada sela görmek, kişi adına bitirmesi gereken birtakım işlerin varlığını göstermektedir. Rüyada sela gören kimse, kişinin içerisinde bulunduğu sıkıntılı ortamın konusu her ne ise, bu ortamdan ve kararsız olan durumlardan kurtulmasının gerekliliğini vurgulamaktadır.Rüyada sela görmek, kişinin alacağı karar, kendi hayatı açısından büyük önem arz edecektir. Bazı yorumcular ise, duyulan sela sesini moral bozan durum ve üzücü haber olarak yorumlamaktadır.

Rüyada Sela Görmek İslami Anlamı

Can sıkıcı olayların sonucunda, rüyayı gören kişi için, çok hayırlı olacak olayların gerçekleşeceğine ve mutluluğa ereceğine delalet ettiğine dair açıklamalarda vardır. Rüyaya manevi yönden bakıldığında ise, kişinin dini konulara eğileceğine delalet etmektedir. Rüyada sela görmek dini açıklamalarına bakıldığı zaman, Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre, kişinin yaşamış olduğu kötü olayların neticesinde, gelecek olan güzel günlerin habercisidir buyurmuştur.

Bu rüya için Alim, “Her şerde bir hayır vardır.” sözünü işaret etmiştir. İmamı Nablusi (r.a) tabirinde ise, birçok yönden yorumlanabileceğine dikkat çekmiş, çevrede hasta olan bir kimsenin olması durumunda, ölümünün yakın olduğunu gösterir demiştir. Bunun dışında kişinin bilinç altında bulunabilecek olan korkulara dikkat çekmiş ve bu kişi yüksek mertebelere ulaşır demiştir. Diyanet İşleri ise yapmış olduğu dini yorumda, rüyayı gören kişinin yaşamakta olduğu ve onu kararsızlığa götürmekte olan olayları bırakmasını söylemekte ve bu kişiyi yeni bir hayatın beklemekte olduğu şeklinde bir açıklama getirmektedir.

Rüyada Sela Okumak

Rüyada sela okumak, kişi hoşuna gitmeyecek olan olayların içerisine girecek demektir. Kişi bu olayların olmasını istemeyecek, ancak bir anda kendisini oluşan karışıklığın içerisinde bulacaktır.

Rüyada Sela Duymak

Rüyada sela duymak demek, rüya sahibi sağlık sorunları ile boğuşmakta ve bu konuda duyduğu sıkıntılar rüyasına aksetmekte demektir. Ancak hissettiği bunalım kısa süre içerisinde sona erecek ve şifa bulacaktır.

Rüyada Sela Dinlemek

Rüyada sela dinlemek, rüyayı gören kişi açısından oldukça hayırlıdır. Çok yüksek olan mevkilere ulaşmak, koltuk sahibi olmak ve kişinin tahminlerinin üzerinde bir maaş alması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Sela Verdirmek

Rüyada sela verdirmek, sağlığın ve keyfin yerinde olması ve her anlamda şanslı olmak demektir.

Rüyada Sela Sesiyle Uyanmak

Rüyada sela sesiyle uyanmak durumunda olan kişi aşık olacak ve çok kısa bir süre içerisinde evlenecektir. İnsanların takdirini kazanarak işlerinde yükselecektir.

Rüyada Kadının Sela Okuması

Rüyada kadının sela okuması, mal ve mülk sahibi olmak ve zengin bir hayat yaşamak şeklinde tabir olunur. Kişi düşlediği şeylerin tümüne kavuşacaktır.

Rüyada Camide Sela Okumak

Rüyada camide sela okumak tabirine göre, kişi kendisi sela okuyor ise kötü bir haber alacak ve ciddi oranda bir bela ile uğraşmak durumunda kalacaktır.

Rüyada Cenaze Selası Duymak

Rüyada cenaze selası duymak, rüya sahibinin duyduğu sela tanıdığı bir kişiye ait ise, o kişinin ömrü uzayacak ve olumlu gelişmeler yaşayacaktır. Kişinin çevresindeki kişiler içerisinde ağır hasta olan bir insan bulunuyor ise, bu onun vefat etmesi olarak da yorumlanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani