Rüyada “Rüyada Seccade Görmek” Görmek

Rüyada Seccade Görmek

Rüyada Seccade görmek, kişinin manevi hayatında birçok anlamda huzura ve rahata kavuşacağı olarak ifade edilir. Rüyada seccade aramak, esenlik, birçok mutsuzluğun ortadan kalktığı hayırlı bir yaşam, günahsız bir ticarete işaret eder. Rüyasında seccade gören kişi ile alakalı olarak genellikle hayırlı yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Seccade Görmek İslami Anlamı

Rüyada Seccade görmek, İslam alimlerine göre şu şekilde yorumlanmıştır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; seccadeyi rüyasında gören kişiye genel olarak manevi hayatında dini anlamda bazı gereklilikleri yerine getirmediği mesajlar verilmektedir. Rüyada seccade yıkamak, eksik olan manevi yaşamına yeniden düzenlenmesi gerektiği, hak ve hukuk gözeten bir yaşam tarzı benimseyerek akrabasına çevresine daha faydalı bir birey olması önerilir.

İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyasında seccade gören kişi yüksek makamlara geleceği, maddi ve manevi olarak daha yüksek mertebelere ulaşacağı, milletvekili ya da bakan gibi devletin üst makamlarına ulaşacağı anlamlarına gelmektedir. Bu anlamda kişinin geldiği makamda hak ve adalet ile davranması tavsiye edilir.

Rüyada Seccade Hediye Almak

Rüyada seccade hediye almak, kişinin islami anlamda, yetersiz olduğu, dini bilgileri kulaktan dolma ve geleneksel bir şekilde öğrendiği anlamına rivayet edilir. Bu anlamda kişinin dini tam olarak öğrenmesi gerekmektedir. Sadece Kuranı Kerim’den ve peygamber efendimizin Kuran’a aykırı olmayan sünnet anlayışını benimsemesi gerekmektedir.

Rüyada Seccade Aramak

Rüyada seccade aramak, rüya sahibinin kendisini düzeltme arayışı içinde olduğu, hatalarından vazgeçip tövbe etme üzerine yaşadığı, yaşadığı psikolojik programların son bulacağı bir dönemi göstermektedir. Bu anlamda rüyanın, kişinin doğru yolda olduğunu ve daha çok tövbe edip hayır işlere girişmesi gerektiği mesajlarını attırır.

Rüyada Seccade İstemek

Rüyada seccade istemek, maddi ve manevi olarak feraha ulaşılacağı, geçim dertlerinin biteceği, daha büyük işlere girişleri ve zengin olunacağı anlamlarına gelmektedir. Bu anlamda kişinin aramayı memesine dikkat etmesi ailesini boğazından haram lokma geçirmemeye dikkat etmesi gerekmektedir.

Rüyada Seccade Yıkamak

Rüyada seccade yıkamak, yanlış olan dini anlayışlardan vazgeçerek, insanlara kulluk etmekten vaz geçip, din adı altında insanları uyutan kurumlardan uzaklaşarak, yalnız ve yalnız sadece Allah’a kulluk etmeye teşvik edilen bir rüya anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişinin, dini anlamda yaptığı yanlışlardan vazgeçmesi gerekmektedir. Bireysel ibadetlerin yanı sıra toplumsal olarak dürüstlüğü yaymak, dini anlatmak, din için mücadele etmek gibi dini işlerin toplumsal yönüne de önem vermesi rivayet edilir.

Rüyada Seccade Sermek

Rüyada seccade sermek, insanın doğru yola yöneldiğini, sadece Allah’a kulluk eden, Er Rezzak olan sadece Allah’tır. Anlayışını benimsemek mânâsına gelen bir rüyadır. Rızkı Sadece Allah’tan bekleyerek çalışan ve çal ağlayan bir birey olması olarak tabir edilir.

Rüyada Seccade Üzerinde Uyumak

Rüyada seccade üzerinde uyumak, kişinin yaşamında, belli başlı sıkıntılar çekmesi mma doğru yoldan ayrılmayan bir yapısı olduğunu gösterir.

Rüyada Serili Seccade Görmek

Rüyada serili seccade görmek, hayatta biraz sabır ve dua ile daha iyi bir yaşama ulaşılacağı, emeksiz elde edilen kazancın hayır getirmeyeceği, “sadece sizin için çalıştığınızın karşılığı vardır” diyen Allah’ın ayetini iman etmek ve teslim olmaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani