Rüyada “Rüyada Şarap Görmek” Görmek

Rüyada Şarap Görmek

Rüyada şarap görmek, genellikle kötü haber almaya ya da gören kişinin üzüleceği bir durumu duymasına dalalet etmektedir. Her ne kadar rüyada şarap görmek olumsuz yorumlansa da bu durumun insanı ne derece etkileyeceğini yine insanın kendi kararları değiştirebilmektedir. Rüyada şarap gören, kişinin alacağı kararlar hayırlı ya da kendisi için hayırsız olan sonuçlar doğurabilir.

Rüyada Şarap Görmek İslami Anlamı

Bazı yorumlara göre rüyada şarap görmek dünya hayatına aldanılıp ahireti unutmaya tecellüt eder. Dünyada kazanılan haram malın düşünülmeden kullanılması, dünya hayatının çok önemsenmesi olarak da tabir edilir. Büyük günah işlemeye, hakkı olmayan malı elde etmeye yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki; rüyada şarap görmek zahmetsiz gelen bir maldan kazanılan zenginliktir. Bu zenginlik haram olup, kişinin ahiretini sıkıntıya sokmaktadır. İslama göre haram olan şarap, rüyada da haram malı temsil etmektedir. Diyanet’e göre ise, şarap içtiğini görmek, ahiret işlerini ihmal ederken dünyada güç ve kuvvet kazanmaya yorumlanır. Allah’ a isyan olarak da yorumlanır.

Rüyada Şarap İçmek

Rüyada şarap içmek, dünyada güce, iktidara, kuvvete dalalet etmekle birlikte yine ahiret hayatını unutmaya ve ahiret hayatını sıkıntıya sokacak şekilde davranmaya yorumlanır. Cafer-i Sadık (r.a)’ a göre; rüyada şarap içmek haram kazanılmış mala dalalet edeceği gibi bazen hayırlı bir durumu da bildirir. Kişi bekar ise o kişinin evleneceği olarak yorumlar. Bol nimet kazanılacak bir işe de yorumlanır. Kirmani (r.a) ise, rüyada şarap içmenin, saygınlık getireceğini söyler. İbn-i Sirin (r.a) ise şarabın her türlüsünü, haram mala ve günaha yorumlar.

Rüyada Şarap İçen Birini Görmek

Rüyada şarap içen birini görmek, kibir ve bencil kişilere yorumlanır. Haram mal kazanan, kendi çıkarları için uğraşan kişilere yorumlanır. Şarap içen kişinin kendi menfaatleri için uğraşacağına ve çıkarları için diğer insanları kullanabileceğine yorumlanır. Doğru olmayan yollara, yanlış arkadaşlıklar edinmeye ya da yanlış yollara sapmaya yorumlanır.

Kişi kendisi için iyi olarak düşündüğü arkadaşları nedeniyle zarara ve günaha uğrayacaktır. Bazı yorumlara göre ise, şarap içen kişi görmek rüya sahibine o kişinin yararının dokunacağı, hayırlı ve iyi işler yapacağı şeklindedir.

Rüyada Şarap Kadehi Görmek

Rüyada şarap kadehi görmek genellikle hamile kadına yorumlanır. Kadehin boşaldığını görmek ise hamile kadının düşük yapmasına yorumlanır. Genellikle hayra, eşe, çocuğa dalalet eder. Rüya sahibinin şansının ve bahtının açılacağına, bereketli bol kazançlarının olacağına, çok iyi yerlere geleceğine yorumlanır. Rüya sahibi bekar ise evleneceğine, evli ise hayırlı eşe, sevdiği insana kavuşmaya yorumlanır.

Rüyada Şarap Almak

Rüyada şarap almak, rüyada şarap görmek tabirine paralel yorumlanır. Kişinin kendisi için haram olan hayırsız işlere yöneleceğine yorumlanır. Dünya hayatı için uğraşırken, ahiretini tehlikeye sokacak şekilde davranmasıdır. Kişi ahiretini unutarak hareket eder ve dünya hayatına odaklanır. Yine kişinin, kendisi için helal olmayan mallara yönelmesidir.

Rüyada Şarap Mahzeni Görmek

Rüyada şarap mahzeni görmek nasıl yorumlanır? Rüyada şarap mahzeni görmek genel olarak olumlu şekilde yorumlanır. Yeni ve hayırlı haberler alacağına, yeni bir iş kurmaya, hayırlı ve bol kazançlar elde etmeye, kişinin hayatını değiştirecek ve mutlu edecek büyük adımlar atmasına, saygınlığını artıracak işlere girmesine yorumlanır. Bu rüya başarıya emin adımlarla yürümeye talihin ve bahtın açılacağına yorumlanır.

Rüyada Şarap Şişesi Görmek

Rüyada şarap şişesi görmek, büyük kazançlara, başkalarından yardım göreceğine ve mutlu olacağına yorumlanır. Kazancın artacağına, bolluğun ve bereketin geleceğine, borçlu ise borçlarından kurtulacağına yorumlanır. İyi baht ve talih anlamındadır.

Rüyada Ekşi Şarap İçmek

Rüyada ekşi şarap içmek derde ve üzüntüye dalalet eder. Kişinin canını sıkacak durumlar yaşayacağı ve üzüleceğine yorumlanır. Dert ve kederle karşılaşacağı zor günler yaşayacağı olarak yorumlanır. Hak yemesine ve kazanılan paranın haram olmasına dikkat etmeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Tatlı Şarap İçmek

Rüyada tatlı şarap içmek ise iyi ve güzel haberlere yorumlanır. Kişi mutlu olacağı sevineceği haberlerle karşılaşacaktır. Bulunduğu zorlu durumdan kurtulacağına yorumlanır. Maddi manevi huzuru temsil eder.  Mahzen temiz ise kolayca elde edilecek başarılara, karanlık ve temiz değil ise zorluklardan sonra gelecek başarıya dalalet eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani