Rüyada “Rüyada Sandık Görmek” Görmek

Rüyada Sandık Görmek

Rüyada sandık görmek, kişinin kasası, iş yeri, kazancı, hane içi, evlatları, lokması, ana babası ile tabir edilir. Rüyada sandık gören kimse, ayrıca kadın veya hizmetçiye, rüyayı gören bekar ise evliliğe, fakir birinin zengin olmasına, işaret eder. Rüyada sandık görmek, nereden geldiği belli olmayan kısmet anlamına gelmektedir. Rüyada sandık görmek, rüyayı gören kişinin çok şanslı ve kısmetli biri olduğunu gösterir.

Rüyada Sandık Görmek İslami Anlamı

İslam alimlerinden bazıları rüyada sandık görmeyi şu şekilde yorumlamışlardır. Caferi Sadik ‘a (RA) rüyada görülen sandık üç şekilde tabi olunmaktadır. Rüyada görülen sandık kadına işarettir. Bir rivayete göre ise, yücelik anlamına gelmektedir. Bir başka rivayete göre ise; büyük makam, rütbe ve güzel bir eş anlamına gelmektedir. İmam Nablusi’ ye göre ise, sandık görmek, rüya sahibinin hanımına, evine ve dükkanına yorumlanmaktadır.

Rüyada Sandık Açmak

Rüyada sandık açmak, rüya sahibinin mutluluğuna ve hayırlı olaylar yaşayacağını işaret eder. Rüya sahibinin bir kişi ile karşılaşıp kısa süre sonra çok mutlu olacağına tabir edilir. Bu kişi âşık olacağı kişiyi işaret etmektedir. Rüya sahibi, aşkı, huzuru, mutluluğu bu kişide bulacaktır. Kısa süre sonra bu kişi ile dünya evine gireceği anlamına gelmektedir. Bir başka yoruma göre ise, açık sandık kısmettir ve sandığın içindekilere göre yorumlanmalıdır. Eğer açılan sandık başkasının ise, rüyayı görenin evlenemeyeceğine işaret eder. Eğer kişi rüyasında açtığı sandığa eşya yerleştirdiğini görüyorsa o kişinin ev alacağını göstermektedir. Kişi açtığı sandığın içinin boş olduğunu görürse, bu kişinin kıymetsiz şeylere zaman harcadığını gösterir.

Rüyada Sandık Taşımak

Rüyada sandık taşımak, eğitim hayatında üst kademelere çıkacağına, arkadaş ve dost olarak gördüğü kişilerden zarar göreceğine işaret eder. Kişi rüyasında dolu bir sandık taşıdığını ve bu dolu sandığı başkasına verdiğini görürse, kişi bazı gizli olayları ortaya çıkaracak demektir. Eğer kişi taşıdığı sandığın kırık olduğunu görürse yakında güzel haberler alacağını gösterir. Eğer taşıdığı sandık tahtadan ise, bu o kişinin yakında evleneceğine işarettir. Taşınılan sandığın kapağı kapalı ise bu o kişinin bir olay karşısında üzüleceğini gösterir. Rüyada ağır sandık taşımak, hastalıktan kurtulup mutlu olmaya, malının artmasına ve bu sayede sıkıntılarının biteceğine, rahata kavuşmaya işaret eder. Taşınılan sandık hafif ise, ağır bir yük altında ezilip sıkıntıya düşmeye işaret eder.

Rüyada Sandık Almak

Rüyada sandık almak, gelecek kaygısı yaşamamaya, güzel ve sorunsuz bir hayata, hayatın anlamlı olmasına ve mutluluğu yakalamayı işaret eder. Rüyayı gören kişinin eline geçecek kısmetin daimi olacağına, mevki sahibi olmaya, gelirinin artmasına ve hayallerine kısa süre sonra kavuşacağına delalet eder. Bazen de sandık almak şu şekilde yorumlanır, rüyayı gören kişinin insanlarla arasının iyi olacağına, ailesini rahat ettireceğine, kıvrak zekâsı ile rakiplerini geri planda bırakacağına işaret eder.

Rüyada Sandık Karıştırmak

Rüyada sandık karıştırmak, kalabalık bir topluluğun içine girip orada tanıştığı kişilere dair çelişkiler yaşayacağına, rüyayı gören kişinin, borçlarını ödeyip kafasının rahatlayacağına işaret eder. Diyanet’ e göre ise, birikimlerin değerleneceğine, işlerin yolunda gideceğine ve kişinin cesareti ile insanları kendisine hayran edeceğine delalettir. Bir başka yoruma göre ise, makam sahibi olup çevresinin genişleyeceğine işaret eder.

Rüyada Sandık Boşaltmak

Rüyada sandık boşaltmak, kişinin sevdiği kişiden ayrılacağına ya da büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağına işaret eder. Malının artacağına, rüyayı gören bekar bir kadın ise, borçlarından kurtulup hayatının düzene gireceğine alamettir.

Rüyada Çeyiz Sandığı Görmek

Rüyada çeyiz sandığı görmek, Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur. Genç kızlar için evlilik anlamına gelir. Sandığın büyük olması, kısmetin büyüklüğüne işaret ederken beyaz renkli olması ise sonucun iyi ve hayırlı olacağına delalet eder.

Rüyada Kırık Sandık Görmek

Rüyada kırık sandık görmek, şans ve kısmetinin kapanacağına, elinin darlığa düşeceğine işaret eder. Bir başka rivayete göre ise, çok güzel bir ilişki yaşayacağına, aile saadetinin artacağına, sıkıntı ve dertlerinden kurtulacağına delalet eder.

Rüyada Boş Sandık Görmek

Rüyada boş sandık görmek, boş sandık zorluk anlamına gelir, bazen de bir hastalık yaşanacağına delalet eder. Ayrıca kıymetsiz şeylerle ilgilenildiğine işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Murat çetin dedi ki:

    Selamlar rüyamda sel neticesinde ortaya gün yüzune cikan bir ucak motoru gördüm ve motorun icinde 1 sandik agzi acik tasarcasina altin lira var ve önündede örumcek agi vardi yorumu nedir acaba

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani