Rüyada “Rüyada Saçın Beyazlaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Saçın Beyazlaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

İmam Nablusi rüyada saçının beyazlaması hakkında rüya sahiplerini uyarmıştır. Bu rüya, kişilerin geçmişten gelecek tehlikelerle karşılaşacaklarına ve bu tehlikelerin rüya sahiplerine büyük kederler yaşatacağına işaret etmektedir. Genellikle rüyada kişinin saçının beyazladığını görmesi geçmişte yaşanan olayların bazılarının şimdiyi etkilemesi olarak tabir edilmektedir. Bununla birlikte, uzun süredir görüşülmeyen kişilerle karşılaşmaya ve bu kişilerin yanlış anlaşılmalara sebep olabileceği de bir başka önemli rivayet olarak gösterilmektedir.

Rüyada Başkasının Saçının Beyazlaması Ne Anlama Gelir?

Rüyada başka bir kimsenin saçlarının beyazlaması, rüyada görülen kişinin hayrına yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerine bu rüyada herhangi bir tabir yapılmaz. Rüyada başkasının saç beyazlaması, rüyada görülen kişinin;

 • Bilgeleşeceğine
 • Birçok konuda yardım sahibi olacağına
 • Üzüntülerinin son bulacağına ve
 • İlmi yönden kişinin zenginleşeceğine

Yorumlanmaktadır. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; mümin kişiler, başka bir kişinin saçlarının aklaştığını görmesi, o kişilerin saygı ve sevgi göreceklerine işaret etmektedir. Bununla birlikte rüyada saçı beyaz görülen kimselerin sözüne itibar edilebilir, güvenilir kimseler olduğu yorumları da yapılabilmektedir.

Rüyada Tanıdık Bir Kişinin Saçını Beyaz Görmek Ne Demektir?

Rüyada tanıdık birinin saçının beyazladığını görmek, rüyada görülen kişiyle, rüya sahibinin gerçekte olan ilişkisine göre yorumlanmaktadır. Eğer rüyada kişi samimi olduğu ve sevdiği bir kimsenin saçlarının beyazladığını görüyorsa, o kişinin, rüya sahibine edeceği çok büyük bir yardıma işaret etmektedir. Bu yardım sayesinde birçok sıkıntı giderilmesi ve rüya sahibinin ferahlayacağı bir döneme gireceği de düşünülmektedir. Eğer rüyada çok sevilmeyen ve görüşülmeyen bir kişinin saçlarının beyazladığı görülüyorsa işte o zaman bu rüya bazı olumsuz yorumlar taşıyabilmektedir. Rüyada sevmediği birinin saçının beyazladığını görmek, o kişinin atacağı iftiraya işaret etmektedir. Aynı zamanda bu kişi büyük bir fitneye de sebep olabilir.

Rüyada Saçların Beyazlayarak Dökülmesi Neye İşaret Eder?

Her açıdan bu rüyanın hayırlara işaret ettiği düşünülmektedir. Rüyada saçların beyazlaması ve dökülmesi kişinin;

 • Kederlerinden kurtulacağına
 • Borçlarını ödeyeceğine
 • Hayır işleyeceğine
 • İtibarının artacağına
 • Rızkının bollaşacağına

İşaret etmektedir. İbn – i Sirin Hz. bu rüya hakkında kişinin servetinin artıp, bu artışla birçok sadaka – i cariye yani sürekliliği olan ve öldükten sonra bile sevabı devam eden hayır işleri yapacağının müjdelendiğini bizlere rivayet etmiştir. Saçların beyazlayıp dökülmesi, rüya sahiplerinin artık yaptığı planlarının faaliyete geçeceğine de işaret etmektedir.

Rüyada Birkaç Saç Telinin Beyazlaması Ne Anlama Gelmektedir?

Rüya saçın sadece bir kısmının ya da birkaç telin beyaz görülmesi genellikle hastalıkla tabir edilmektedir. Rüyada saçın birkaç telinin beyazlaması, kısa süreli ancak etkileri çok olan bir hastalığa delalet etmektedir. Bu rüya kapsamında sadece fiziksel ve ruhsal hastalıklar değil, manevi hastalıklarda düşünülmelidir. Manevi hastalıklarla kast edilen ise; rüya sahiplerinin, ibadetten uzaklaşacakları, küçük günahları alışkanlık haline getirecekleri, nefis ve şeytanın hilelerine kapılacaklarıdır. Dünyevi hastalıklar yaşamınızı olumsuz etkilese de etkileri bu dünyada geçerlidir. Ancak manevi hastalıkların baş göstermesi, kişinin ahretteki mutluluğunu engeller. Bu yönleri nedeniyle rüya, olumsuz yorumlarla tabir olunmuştur.

Rüyada Eşinin Saçlarının Beyazladığını Görmek Ne Demektir?

Evli kişiler için uyarı mahiyetinde olan bu rüyadan ibret almak ve aynı ölçüde kişinin kendisine de dikkat etmesi gerekmektedir. Rüyada eşinin saçlarının beyazladığını görmek hakkında;

 • Eşlerin karşılıklı ihanet edecekleri
 • Hanelerinde fitnenin dolaşacağı
 • Bazı güven sorunlarının meydana geleceği
 • Üçüncü kişilerin sorunlara dâhil olacağı

Yorumları yapılmaktadır. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; rüyada karısının saçlarını beyaz gören kişinin, zina edeceğine işaret etmektedir. Bu nedenle rüyayı gören kişiler, dikkatli olmalı ve günah işlemekten kaçınmalıdır.

Rüyada Genç Birinin Saçlarının Beyazlaması Neye İşaret Eder?

Rüyada genç birinin saçlarının beyazladığını görmek, rüyayı gören kimsenin aşk acısı çekeceğine delalet eder. Genç ve güzel bir kimsenin rüyada beyazlamış saçlara sahip olduğunu görmek, kişinin âşık olacağına fakat bu aşka bir karşılık bulamayacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya kişinin, karamsarlığa kapılarak çok fazla hata yapacağı uyarısını da yapmaktadır.

Rüyada Beyazlayan Kadın Saçı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kadın görmek birçok yönden hayır ve bereket demektir. Benzer bir şekilde rüyada kadının saçının beyazlaması, iş ve eğitim hayatında erişilecek olgunluğa ve birçok başarıya işaret etmektedir. Beyazlayan kadın saçı demek;

 • İyi bir kariyerin
 • Önemli kişilerle tanışılacağının
 • Özgüvenin yükseleceğinin ve
 • Bilginin artacağının

Bir işareti olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerinin, elde edecekleri başarılar onları ilerleyen yıllarda bilhassa iş hayatında vazgeçilmez kişiler olacakları işaret edilmektedir. Bu rüya hakkında dini kaynaklarda ise İmam Nablusi (r.a)’nin şu tabiri yer almaktadır; eğer bir kimse saçları ağarmış bir kadın görürse, bu rüya sahipleri için ahret hayatında bereket, dünya hayatında da nice zaferler müjdelenmiştir. Bu tabir doğrultusunda herkes için bu rüyada hayır vardır.

Rüyada Saçları Beyazlamış Erkek Görmek Ne Demektir?

Rüyada saçları beyazlamış erkek görmek, evli kişilerin evlat sahibi olacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Evli ve bekâr kişilere göre anlamı değişiklik gösteren bu rüya eğer bekar kimseler tarafından görülüyorsa, o kişilerin yeni iş fikirleriyle karşılaşacakları ve hayatlarını kökten değiştirecek önemli bir karar alacakları yorumu yapılmaktadır. Evli kimseler için hayırlı bir evlat müjdesi verilirken, bekâr kişiler için bu rüya bir açıdan olumsuzluk taşıyabilmektedir. Bekâr kişiler için yapılan tabirde, kişinin alacağı önemli kararların sonuçları olumsuz olabilir. Bu nedenle sabırlı davranmak ve etraflıca düşünüldükten sonra bu kararlarını vermeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Beyaz Saçın Kesildiğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada beyaz saçlarının kesildiğini gören kişiler için güzel ve hayırlı tabirler yapılmaktadır. İbn-i Sirin (r.a)’e göre; bir kişinin rüyasında beyaz saçlarından kurtulduğunu ya da onların kesildiğini görmesi; ferah bir dönemin başlayacağına ve uzun süredir üzülmesine sebep olan sorunlarının ve dertlerinin biteceğine işaret etmektedir. Bu rüyada beyaz saçlar, kişinin sahip olduğu bütün dertlerin ve korkuların bir temsilidir. Bu doğrultuda kişinin bu beyaz saçları kendinin yahut bir başkasının kestiğini görmesi de bu sıkıntıların azalacağı ya da biteceği anlamına gelmektedir. Rüyalarda verilen tüm işaretler eğer doğru algılanır ve Allah’a şükredilirse bu rüya herkes için hayırla tecelli eder. Birçok önemli rüya âlimi de böyle rüyalardan sonra şükür namazı eda edilmesini tavsiye etmişlerdir.

Rüyada Çocuğunun Saçının Beyazladığını Görmek Neye İşaret Eder?

Bu rüyanın taşıdığı her bir sembole göre ayrı manası ve bambaşka tabirleri bulunmaktadır. Rüyada saçı beyaz çocuk görmek, görülen çocukların özellikleri nedeniyle bu değişikliğe sebep olmaktadır. Örneğin; rüyada kızının saçının beyazladığı görmek ya da kız çocuğunun saçlarının beyaz görülmesi;

 • Düğün, ölüm ya da hastalık gibi
 • Önemli haberlerin alınacağı şeklinde tabir olunmaktadır.

Rüyada erkek çocuğunun saçının beyazladığını görmek;

 • Maddi anlamda bir krizin yaşanacağına ve
 • Borçların artacağına

İşaret etmektedir. Görüldüğü üzere rüyada saçları beyazlayan çocukların özelliklerine göre birçok anlamda değişmektedir. Bu nedenle rüyanın tabirini yapacak kişilere tüm detayları anlatmalı ve bu doğrultuda bir yorum yapılmalıdır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani