Rüyada “Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüzgârın rüyada görülmesi, rüyanın görülme durumuna göre olumlu olarak veya olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahiplerine gelecek günleri hakkında haber verici olarak bilinmektedir. Rüyada rüzgâr görmek yorumları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Uzun bir ömre ve gelecek güzel günlere işaret eder.
 • İş hayatının ve özel hayatın olumlu geçeceğine ve rüya sahibinin yaşantısında her şeyin yolunda olduğuna ve mutlu olacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin çok fazla kısmetli bir insan olduğuna işaret eder.
 • Geçici bir yaz aşkı olarak ve romantizm olarak yorumlanmaktadır.
 • Romantik yaşanan yaz aşkının son bulacağına, bitecek bir ilişkiyi işaret eder.

Bu rüyayı gören kişiler ömür boyu işsizlik sıkıntısı çekmezler maddi durumları daima düzgün olur. Rüyada rüzgâr görmek İmam Nablusi (r.a) tabirinde beş ayrı şekilde yorumlanır. Nablusi yorumlarında rüzgâr görmek;

 • Hayatta yapılacak değişikliklere
 • Yolculuğa çıkmaya,
 • Sevinç yaşanmasına,
 • Evlilik yapmaya
 • Çocuk sahibi olmaya veya doğuma delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Özellikle rahmet yüklü bulutları taşıyan rüzgarlar, bolluğa, müjdeye ve zafere delalet eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada rüzgâr görülmesi sekiz ayrı şekilde yorumlanır;

 • Sözü geçen kişiye,
 • Müjdeli habere,
 • Mal sahibi olmaya,
 • Azap çekmeye,
 • Ölüme,
 • Hastalığa,
 • İyileşerek şifa bulmaya,
 • Rahatlık yaşamaya delalet eder.

Rüyada Sert Rüzgâr Estiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sert rüzgâr estiğini görmek, rüya sahibinin çevresindeki kişiler tarafından başarıları nedeni ile kıskanılacağına ve önüne engeller koymaya çalışacak insanların varlığına işaret eder. Bu rüyayı gören kişi erkek ise aile içersinde yaşanacak huzursuzluklar ve tatsızlıkların başlangıcı olarak kabul edilir. Bu rüyayı gören erkeklerin aile saadetini bozmak isteyecek kişilere karşı dikkatli olması gerekir. Bazı yorumlarda ise rüyada görülen sert rüzgar,  rüya sahibinin yaşantısının değişeceğine ve yeni yaşam tarzından rahatsızlık duyacağına işaret eder.

Rüyada Hafif Esen Rüzgâr Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada hafif esen rüzgâr görülmesi, rüya sahiplerinin uzun süreden beri gerçekleşmesini bekledikleri fırsatlara karşı biraz daha sabretmeleri gerektiğine işaret eder. Rüya sahiplerinin sabırlı olmaları durumunda çabalarının boşa gitmeyeceği ve üzülmemeleri gerektiğinin müjdesini vermektedir. Rüyada hafif rüzgâr esmesi ile ilgili bazı yorumlarda;

 • Rüya sahibi hasta ise sağlık ve sıhhate kavuşacağına işaret eder.
 • Saygın olan mevki sahibi birisi ile tanışmaya işaret eder.
 • Güzel geçecek iş hayatına ve hoşa gidecek olan yeniliklere işaret eder.

Rüyasında lodos rüzgârı estiğini gören kişilerin sıkıntı yaşadıkları durumların sona ereceğine ve sıkıntılarından kurtulacaklarına işaret eder.

Rüyada sam rüzgârı görmek, rüya sahipleri için hayırlı yorumlanmaz ve tehlikeli ve ateşli bir hastalığa yakalanılacağına işaret eder.

Rüyada Eve Rüzgâr Girdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde rüzgâr esmesi, rüya sahibinin yapacağı büyük girişimler ve projeler olacağına ve sonunda başarı elde ederek bütün arzu ve dileklerinin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada eve rüzgâr girmesi, rüya sahibinin bütün yaşantısı boyunca huzurlu ve sağlıklı günler geçireceğine, mutluluğunun daim olacağına işaret eder.

Rüyada pencereden rüzgâr girdiğinin görülmesi, rüya sahibinin var olan borçlarının çoğalacağına ve moralinin bozulacağına işaret eder. Borç ödeme denemelerinin boşa çıkması ve hayırlı olmaması neticesinde yaşanacak can sıkıntısı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada rüzgârdan evin sallanması, aile içerisinde doğabilecek tartışmalara veya iş hayatında yaşanacak sıkıntılara ve mutsuzluklara işaret eder.

Rüyada Rüzgâr Sesi Duyulması Ne Anlama Gelir

Rüyada rüzgâr sesi duymak, rüya sahibinin uzaktan alacağı kötü habere işaret eder. Bir süre sonra veya hemen alacağı kötü haber rüya sahibinin büyük üzüntü ve keder yaşamasına ve kendisini toparlamasının çok uzun sürede olacağına işaret eder.

Rüyada Rüzgâra Karşı Yürüdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada rüzgâra karşı yürümek, rüya sahibinin çok yakın bir süre içerisinde bebeği olacağı veya evleneceğine işaret eder. Ayrıca rüya sahibini iş alanında karşısına fırsatlar çıkacağı ve bu fırsatları en iyi şekilde değerlendireceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Şiddetli Rüzgâr Fırtına Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şiddetli rüzgâr fırtına görmek rüya sahibi için olumlu yorumlanmamaktadır. Rüzgârın şiddetli bir şekilde estiğinin görülmesi musibetler yaşanacağına işaret etmektedir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; Rüyada rüzgârın şiddetli olarak estiğinin görülmesi ora da bulunan insanların korku yaşayacağına, çok sert esen rüzgâr ise orada yaşayan insanların başına kıtlık veya hastalık gibi büyük bir bela geleceğine delalet eder.

Cabir-ül Mağribi (r.a) yorumuna göre; Şiddetli bir rüzgârın yerden göğe doğru havalandığının görülmesi kişinin ecelinin yaklaştığına delalet eder. Havalandıktan sonra yere indiğini gören kişiler için hastalık yaşanmasına ve sonunda şifa bulunacağına delalet eder.

Rüyada şiddetli rüzgâr ve yağmurun görülmesi, dost gibi görünen gizli bir düşmanın varlığına işaret eder. Rüyada gök gürültülü rüzgâr görmek, rüya sahibinin keder verici ve üzücü haberler alacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Denizde Fırtına Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada denizde fırtına görmek, rüya sahibi için hayırlı yorumlanmaz ve olumsuzluklara işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin aile hayatında, iş ortamında huzursuzluk ve ruhsal bunalım yaşayacağına, birçok sorunla uğraşacağına ve bu sorunlarla baş etmekte zorlanacağına işaret eder. Rüyada denizden gelen rüzgâr görülmesi bolluk ve bereket şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüzgârın Kendisini Uçurduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada rüzgârın kendisini uçurduğunu görmek, rüya sahipleri için oldukça hayırlı yorumlanmaktadır. Rüyada rüzgârın uçurduğunu gören kişilerin rızkının ve kısmetlerinin artarak bolluk yaşamalarına veya iş hayatında ortaklık yaşanacağına işaret eder. Ayrıca bu rüyayı gören kişilerin günahlarına tövbe edeceğine ve Allah yolunda ilerleyerek maneviyata önem vereceklerine delalet eder.

Rüyada Rüzgâr Çanı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada rüzgâr çanı görmek, rüya sahipleri için hayırlı yorumlanmamaktadır. Rüyada rüzgâr çanı görülmesi ile ilgili yapılan olumsuz yorumlara göre;

 • Rüya sahibinin moralinin bozulacağı haberler alacağına,
 • Kötü haberler ile mutsuzluk yaşamaya,
 • Yas tutulacağına,
 • Rüya sahibinin hayatını alt üst edecek olaylar ile karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada rüzgâr gülü görmek ile ilgili tarafından net bilgiler olmamasına karşı bazı yorumcular tarafından rüya sahibinin alacağı sevinçli haberler olduğuna işaret eder.

Rüyada Sakin Rüzgâr Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sakin rüzgâr görmek, rüya sahibinin yaşantısında olacak yeniliklere ve işlerinin yolunda gideceğine işaret eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada rüzgârın sakin sakin esmesi selamet ve sıhhattir. Bahar rüzgarları görülmesi ise o bölgede devamlı huzur yaşanacağına delalet eder. Rüyada meltem rüzgârı görmek, rüya sahiplerinin alacakları müjdeli haberler ve heyecan verici gelişme yaşanması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Teninde Rüzgârın Hissedilmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada teninde rüzgârı hissetmek, rüya sahibinin dert ve sıkıntıların sona ereceğine ve mutluluk yaşayacağına işaret eder. Rüyada yüz acıtan rüzgâr görmek, rüya sahibini ihtiyaç duyduğu bir sırada yakın arkadaş veya akrabaları tarafından ihanete uğrayacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin çevresindeki insanlara karşı daha dikkatli olmaları ve herkese güvenmemeleri gerekir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani